Houseplant Tradescantia: domácí péče, fotografie a užitečné vlastnosti

Tradescantia je pokojová rostlina, která vyžaduje minimum pozornosti, ale zároveň je velkolepou výzdobou interiéru.Díky kombinaci těchto vlastností si rostlina získala takovou oblibu mezi milovníky pokojových květin.

Dozvíte se více o tom, zda lze květinu Tradescantia uchovávat doma.

)

Foto

Viz níže fotografii pokojové květiny Tradescantia:

Užitečné vlastnosti

Různé exotické rostliny si získaly velkou popularitu v moderní květinářství a z nějakého důvodu se tradescantia stala příliš jednoduchou květinou a začala mizet.z domácích sbírek.I když vzhledem k různorodé barvě listů různých odrůd, je to docela dekorativní.

Kromě toho má tato květinařadu léčivých vlastností. Stojí za to, abyste si ji pořídili ve svém vlastním domě, protože ji chrání před negativní energií.Tradescantia home se stane vaším ochráncem před zlými jazyky, pohltí veškerou závist a klepy vašich nepřátel.

Kromě emocionálního ovlivní tatokvětina vaši fyzickou podobu , protože bude sloužit jako filtr pro vzduch v bytě a zároveň jako zvlhčovač. Tradescantia absorbuje všechny škodlivé látky a zároveň uvolňuje vlhkost, díky čemuž je vzduch čistý a dobrý prodýchací systém člověka .

Obzvláště užitečné je udržovat tradescantia v kuchyni, aby se chránila před škodlivými účinky elektrotechniky.

V medicíně se listy rostlin používají k léčbě varu, hnisavých ran.Tato rostlina má také schopnost absorbovat hematomy a hojit rány.Opláchnutí s odvarem listů se používá pro onemocnění parodontu.Vnitřní tradescantia se používá interně jako prostředek proti průjmům.V některých zemích se s ním léčí diabetes a tuberkulóza.

Tradescantia je opravdovým domácím léčitelem. Čerstvé letáky se aplikují na rány, hematomy, vaří, aby zmírnily zánět a zabránily hnisání.S průjmem se 3 lžíce listů vaří se sklenicí vroucí vody a berou se 2krát denně před jídlem.V případě zánětu žláz šťávou z tradescantia se doporučuje namazat je několikrát denně.S rýmou se šťáva aplikuje ve formě kapek.

Tradescantia listy jsou velmi kočky. Pokud si nepřejete, aby byly všechny listy snědeny, odstraňte květinu výše a nechte je žvýkat listy kočce, někdy jako ošetření.

Je možné uchovávat květinu Tradescantius doma? Určitě možné.Existuje však názor, že na ně všechny lezecké rostliny a tradescantia odkazuje, odvádějí muže pryč z domova a dokonce vedou k úplné ztrátě lásky.

Další informace o léčivých vlastnostech a kontraindikacích přípravku Tradescantia naleznete v níže uvedeném videu:

Věnujte pozornostjiným druhům pokojových rostlin, kterémají také mnoho užitečných vlastností.Například „domácí bříza“ Roicissus, okrasná rostlina oblíbená pro své léčivé vlastnosti Alocasia, posvátný strom mezi muslimy Ficus, a také oblíbená mezi lidmi pod takovými jmény jako„Jazyk tchyně“, „Hadí kůže“, „Pike ocas“, velmi nenáročný závod Sansevieria.

Domácí péče

Podívejme se podrobněji na péči o Tradescantia doma.

Podmínky zajištění

Domácí péče Tradescantia vyžaduje speciální péči. Tato rostlina miluje světlo.Proto je nezbytné v místnosti s maximálním osvětlením slunečním světlem a umělým osvětlením.

Pestré odrůdy jsou zvláště náročné na světelné podmínky. Při nedostatku světla listy zmizí a zezelená .

Zároveň však musí být rostlina chráněna před přímým slunečním zářením.Z toho se mohou stát žlutými. V létě je vhodné zachovat tradici na balkoně, zastínění před sluncem a chránit před průvanem a nárazy větru. Je také možné zasadit rostlinu na stinném místě v záhonu.

Teplota pokojových rostlin Tradescantia dává přednost mírným, od 10 do 22 stupňů (v zimě ne více než 15).Také potřebují poměrně vysokou vlhkost.Pokud je v místnosti příliš suchý vzduch, musí být zařízení postřikováno.

Pravidla zavlažování

Tradescantia doma miluje vlhkost, takžemusí být napojena hojně a pravidelně .Kousek půdy by mělbýt neustále mokrý, ale ne mokrý.Rostlina netoleruje stagnaci vody, což vyvolá hnilobu kořenů.Sušení půdy v květináči pro tuto květinu je fatální.V zimě je frekvence zalévání výrazně snížena.

Přesazování a prořezávání

Každé dva až tři roky by měl být živnostenský list přesazen do nové půdy a do větší nádoby. Staré stonky se odstraní při zakořenění mladých výhonků.

Také by měly být stříhány příliš dlouhé výhonky, které stimulují výskyt postranních procesů a zvyšují dekorativnost rostliny.

Pro zachování dekorativnosti je nezbytné pravidelně odstraňovat všechny sušené listy a stonky, protáhlé výhonky, na nichž se objevily holé sekce.Oříznuté vrcholky dlouhých výhonků jsou zakořeněny ve stejném květináči, pak se Bush stane svěží a krásnou.

Složení půdy

Vnější stav rostliny závisí na půdě, ve které se pěstuje.Složení substrátu je vybráno v závislosti na odrůdě.U pestrých odrůd není nutné volit příliš výživný keř, jinak listy ztratí svou charakteristickou barvu.

Směs trávníku, písku a humusu je ideální pro květinu (1: 1: 1).Při nákupu hotové půdy dávejte přednost kompozicím s vysokým obsahem draslíku a fosforu.

Hnojení

Květinu je třeba krmit po celé vegetativní období. Hnojivo se kombinuje s zaléváním jednou za dva týdny. Je vhodná jakákoli směs pro listoví.

DŮLEŽITÉ! Pro rozmanité odrůdyje nutné používat speciální hnojiva.

Rozmnožování

Stejně jako většina pokojových rostlin se tradescantia reprodukuje různými způsoby:

  • Řízky. Tato metoda je použitelná celoročně.Výhonky rostliny se snadno zakoření jak přímo v půdě, tak ve vodě, s následnou výsadbou v květináčích.5-6 odřezků o délce 10-15 cm se okamžitě umístí do jednoho kontejneru pro větší dekorativnost.
  • Rozdělení keře. Nejrychlejší metoda reprodukce, která vám umožní okamžitě získat samostatnou dospělou rostlinu.Bush je po transplantaci na jaře rozdělen.Před rozdělením jsou kořeny dobře napojeny, pak je keře úhledně rozdělena na dvě části a vysázena.
  • Výsev semen. Konalo se na jaře v mini sklenících.Substrát pro setí se připravuje ze směsi rašeliny a písku.Rašelinové tablety jsou velmi vhodné pro setí, ve kterém jsou semena umístěna a pokryta pískem shora.Pro klíčení je nutné zajistit teplotu nejméně 20 stupňů.Substrát je pravidelně navlhčen a periodicky odvětráván.

Přečtěte si více o vlastnostech domácí péče o Tradescantia dále ve videu:

Nemoci a škůdci

Proč Tradescantia listy suché, jejich počet klesá a také stonky uschnou a zžloutnou? Tyto choroby rostlin jsou primárně spojeny s porušením pravidel údržby.Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků špatného zdraví, musíte odstranit problém péče:

  • Sníženípočet listů nebo jejich zbarvení v jedné plné barvě naznačuje nedostatečné osvětlení;
  • Letargie, nažloutlé stonky a lístky - signál nedostatku vlhkosti v půdě;
  • Tradescantia ponechává suché při nedostatečné vlhkosti;

Pokojové rostliny Tradescantia jsou postiženy mšicemi, roztoči a hmyzem. Tento hmyz se rozmnožuje nejprve na spodní straně listů a postupně pokrývá celou desku.Rostlina začne vadnout a může postupně zemřít.

Přispívá k výskytu škůdců, jakož i k rozvoji nemocí, k porušení podmínek zajištění.Například roztoč pavouk se množí v přítomnosti předsušeného vzduchu.

Při prvních známkách škůdců je třeba řemeslo promýt teplou vodou a roztokem mýdla na praní.Pak by měl být ošetřen insekticidem.
Na našem webu jsme pro vás připravili zajímavé a informativní články o tradescantia.O velmi velkolepém a nenápadném vinném révě „Zebrina“, který je v péči o tuto populaci obzvláště zajímavý, se můžete dozvědět v tomto materiálu.

Získejte tuto zajímavou rostlinu pro svou sbírku domácích květin.Tradescantia s minimální péčí vyzdobí interiér vašeho domova a bude mít příznivý vliv na jeho atmosféru.