Hrdinové kohoutí zápasy - Azil slepice

Cockfights jsou oblíbenou lidovou památkou již od starověku.Kohouti pro boj začali chovat před několika tisíci lety.

V těchto dnech i nyní Cockfights zajímají a podmanují lidi v mnoha zemích.Tyto soutěže se často konají na Filipínách, Vietnamu, Thajsku a také v Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a Dagestanu.

Kohoutské soutěže přitahují mnoho fanoušků tohoto sportu, sázky se dělají na ptáky a bojové kohouty samotné jsou velmi drahé, cena může dosáhnout několika tisíc dolarů.

Jedním z nejčastějších druhů bojových kohoutů je Azil.

Rodištěm tohoto plemene je Indie.Ve starověku bylo slovo Azil používáno k pojmenování všech slepic bojujících plemen.Toto nejstarší plemeno bylo představeno v Německu v 19. století.V Evropě se kuřata tohoto plemene nazývají Rajah.

V současné době je Azil také velmi oblíbený u chovatelů bojových plemen, protože tito ptáci jsou schopni porazit nepřítele v mnoha bitvách v řadě.Školení se hodí dobře a jsou jednoduše navrženy tak, aby konkurovaly.

Popis plemene Azil

Existují 2 druhy kuřat Azil:

 1. Rezajsou malí ptáci vážící 2 nebo vícedo 3 kg;
 2. Madras a jihoindické typy a kulangy -Jedná se o velká kuřata o hmotnosti do 5–6 kg.

Azil je pták střední výšky, podsaditý, silný a silný, s krátkými nohami a pevným peřím, který se k tělu pevně vejde.Svaly jsou dobře vyvinuté, zobák je silný, postava je nafoukaná, bojuje i u slepic.

Tělo je krátké a široké, ramena jsou silná, vyčnívající silně dopředu, záda je široká a držená vysoko, křídla jsou krátká, jsou vysoko zvednutá.

Ocas je snížen, žaludek je nedostatečně vyvinutý, nohy jsou velmi svalnaté, žluté barvy se silnými ostrými ostrohy.Uši jsou červené, malé, bez náušnic, zobák je velký.

Celkový dojem je pták pozoruhodné síly, silný a v dobré kondici .Azil se vyznačuje vynikajícími fyzickými údaji, je štíhlý, kostnatý a široký, masitý a elastický.

Nádherný bojovník, agresivní a nafoukaný.Přesto je Azil velmi připoutaný k majiteli, cítí charakter a náladu, rozpoznává hlasem.

Jsou plně formovány a ve druhém roce života dosáhly plné zralosti.

Nejběžnější možností je pestrá červená.Krční a bederní oblast jsou zlatavě červené a ocas černý, má jasně zelený odstín.

K dispozici je také šedá barva, bažantí hnědá (podobná malajskému kohouti pšeničné barvy), černobílý piebald, modrý se stříbrným krkem a další odrůdy.

Vlastnosti

Kohout váží od 2 do 2,6 kg, menší kuře - 1,5–2 kg.Vejce jsou krémová a světle hnědá, váží 40 g. Výroba vajec není vysoká - 50–60 vajec ročně.Velikostkohout má 3 prsteny, kuře má 4. prsteny jsou malé, štíhlé a svalnaté.

Vlastnosti

Azilské plemeno se vyznačuje vynikajícími fyzickými vlastnostmi a bojovou postavou.Fungují dobře, snášejí teplo a déšť, jsou vytrvalí v bitvě a často poráží nepřítele.

Mnoho chovatelů chce toto plemeno vidět doma, pták je velmi atletický, dalo by se říci, že je určen pro boje.

Z toho vyroste velký bojovník, který vyhraje v každé soutěži.Soutěž je navíc nezbytná pro Azilabez pravidelných bojů, pták kohoutek a zemře .

Kromě svých vynikajících fyzických vlastností je Azil ve srovnání s jinými kohouty velmi drzý.V bitvě je vytrvalý a nebojácný, mazaný a chytrý, díky speciálnímu zlodějskému bojovému postupu, který neustále klamá soupeře, často vítězí.

Během boje bojuje až do konce, aniž by se bál i těch protivníků, kteří mají vyšší váhu.

Azilské plemeno má pro svého pána zvláštní náklonnost.Pokud je takový kohout držen osobou se slabou postavou, pták nebude dobře bojovat, bude líný a vzlétne ze školení.

Kohouti plemene Azil musí vytvořit skutečně vojenské podmínky , takže jsou dobře připraveni na soutěže a často vyhrají.Silný, atletický člověk, milovník cvičení a pták poroste vyškoleným a silným.Azil majiteli velmi důvěřuje.

Hamburg Hens mají velmi krásný vzhled.Jejich skvrny jsou charakteristickým znakem plemene.

Zde můžete zjistit, jak zabránit onemocnění bílých svalů u kuřat zde.

Během růstového období potřebujete zvýšenou výživu bílkovin, dosažení plné zralosti až ve druhém roce života.

Pro shrnutí lze uvést následující vlastnosti plemene:

 1. Zpočátku výborné fyzikální vlastnosti a dobré zdraví.Pták se hodí na výcvik, je schopen vyhrát téměř v každém boji.
 2. Bojový charakter, žádná škoda pro nepřítele, nebojácnost a odvaha.
 3. Je důvěřivý a velmi připoutaný ke svému pánovi a může jej dokonce rozpoznat hlasem.
 4. Může bojovat za všech povětrnostních podmínek.
 5. Během vegetačního období je obzvláště důležitá obohacená strava se spoustou bílkovin.

Chov a pěstování

Existuje řada funkcí pro chov kuřat Azil.

 • Vzhledem k tomu, že peří je nevýznamné, kuřata si dobře neuchovávají teplo, a proto je při chladu v chladném podnebí jednoduše nutné zahřáté kuřecí bederní maso s hlubokým podestýlkou.

  V teplom a pohodlném stavu si slepice aktivně kladou vejce, jsou vynikajícími matkami.

 • Výživa kuřat a kohoutů, které jsou přímo připraveny k boji, je velmi důležitá.Strava by měla být vyvážená a měla by obsahovat všechny vitamíny a minerály.

  Kuřata jsou krmena krmnými směsmi vhodnými pro plemena masa a vajec.Nezapomeňte přidat zelení: kopřiva, salát, pampeliška.Mateřským kuřatům jsou podávány ořechy a maso.Kohouti, kteří se připravují na duel, se krmí masem, vejci, sýrem, kukuřicí, čerstvými bylinkami a máslem.

 • Je třeba chodit po zelené trávě, aniž by chodil, pták uschne.
 • Pravidelně se provádějí cvičení kuřat a krku a hlavy.
 • Výcvik.Chovatelé berou tento problém velmi vážně.Každý majitel chce, aby jeho penis byl nejsilnější a neporazitelný.

  Ptáci utíkají, plují a dřepají, cvičí celý den, denní rutina je naplánována v minutách, ale těsně před bojem je kohoutovi dáno 3-4 dny odpočinku.Kromě toho jsou ptáci ponecháni v chladu, ztvrdnutí a ztuhnutí.

Péče o kuřata je velmi pečlivá, dokonce i peří na lesk se často umývají šamponem.

V důsledku toho se pták stává velmi silným, vyškoleným a zároveň krásným, s lesklým lesklým peřím.Jak odolná je slepice, záleží na tom, zda zvítězí v bitvě.

Roostersovy souboje jsou skutečně velkolepou událostí, která přitahuje stovky lidí, sázky se dělají na každého ptáka, někdy je to spousta peněz.Pernatá legenda, která vyhrála mnoho bitev, může stát až půl milionu rublů.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Azilská kuřata se chovají hlavně v Asii a Latinské Americe.Pokud jde o naši zemi, častěji se v republikách Unie (např. V Dagestanu) chovají a vychovávají bojové kohouty.

V Rusku však existují chovatelé drůbeže, kteří se zabývají chovemplemeno Azil. Obec Ivanovskoyena území Stavropolu je známá skutečností, že se zde chovají nejlepší bojové slepice, zejména plemeno Azil.

Chovatel Alexander Ivanovich Ivanov to dělá již několik let.Můžete ho kontaktovat telefonicky: +7 (928) 359-49-41.

Analogy

K podobným plemenům patří kuřecí losos Madagaskar.Tento silný a otužilý pták s dobrým zdravím, statečným a statečným.Peří jí, stejně jako všechna bojová plemena, je řídké a husté.

Postava je agresivní vůči ostatním kohoutkům a vůči majiteli a slepici je podpůrná a mírová.V bitvě bojuje tak, že peří letí.Kohout váží 2-5 kg, kuře není více než 3 kg, produkce vajec je velmi nízká, v prvním roce ne více než 20-25 vajec.

Bojoví kuřata plemene jsou chována skutečnými milovníky svého řemesla, připraveni věnovat veškerý svůj volný čas výcviku ptáků a sledovat stravu a zdraví kuřat.Každý majitel sní, že je to jeho penis, který se stane nejsilnějším a porazí soupeře téměř v každém boji.

Do tohoto plemene musíte investovat, abyste svému domácímu mazlíčku zajistili pečlivě vybranou výživu a pravidelné školení.Osobě, která je v přírodě slabá a měkká, se takový pták nedoporučuje.