Hrozny odolné vůči chorobám s velkým genetickým potenciálem - odrůda Rusball

Rusballje poměrně atraktivní odrůdou révy vinné, která je vhodná nejen pro zkušeného zahradníka, ale i pro začátečníky, kteří mají jen malou znalost péče o hrozny.

Hlavním rozdílem mezi Rusbolem a jinými odrůdamije odolnost vůči škůdcům, plísním a vysokému genetickému potenciálu.

Rusball kvete dobře, a co je nejdůležitější, dává hodně ovoce.

Větve jsou pokryty velkým množstvím hladkých a elastických plodů stejného tvaru, téměř nikdy nevyplněných, mrtvých a zastavených ve vývoji.

Variety Rusbol je stolní druh hroznů.Stejný druh patří do Dubovsky pink, Karmakod a Ataman Pavlyuk.

Rusbolové hrozny: popis odrůdy

) Vzhled Rusbolu je rovnoměrný, větve jsou krásné, hustě a rovnoměrně pokryté shluky.Barva je žlutá.Tvar je oválný.Prakticky neexistují žádná semena, v žádném případě měkké sraženiny nejsou po konzumaci pociťovány.Hmotnost bobule - ne více než 3 gramy.

REFERENCE! Pokud si všimnete, že na jedné straně hrozny hroznů získaly jiný odstín, nebojte se, že je tato rostlina zasažena touto chorobou.Zcela vysvětlitelný jev je „opálení“ na straně, která nejčastěji směřuje ke slunci.

Réva je na úrovni,krásné.Když hroznový květ začne kvést, objeví se na něm velké květy, což není charakteristické pro většinu ostatních odrůd.Proto se kolem rostliny objevuje mnoho včel a motýlů.Včely prakticky nepoškozují hrozny, dokonce z nich ani extrahují maximální množství pylu.

Fotografie

Fotografie z hroznů Rusball jsou uvedeny níže:

)

Historie výběru

) Rusball je hybrid, který byl vytvořen jako součást výzkumu a prací na vývoji nových odrůd révy, které by se daly vyznačovat vysokou odolností vůči mrazu.

Mezi 300 druhy cizích evropských druhů existovaly také ty, které sloužily jako základ pro vytvoření Rusball.Období, na které studium a výběr spadají, začíná v roce 1972.Poté začal cílený výběr Rusballu v Rusku.

Charakteristiky

Mezi hlavní vlastnosti hroznů Rusball lze identifikovat:

 • Odolnost proti mrazu.

  Při občasných drobných mrazech hrozny zrají.Odolnost ovoce lze udržovat při teplotě -3 ° C.Odolnost hroznů v zimě je -25 stupňů.

  Odrůdy odolné proti mrazu zahrnují také Krasa Severa, Super Extra a Arched.

 • Minimální požadavky na půdu.

  Rusball roste téměř všude, nejsou vyžadovány žádné požadavky na půdu.Není náročný na půdu a Attica, Vityaz a Bazhen.

 • Produktivita je na vysoké úrovni.

  Hmotnost svazku je asi 500 gramů, zatímco hustota impozantního krytu je poměrně velká (30–45 očí na keř).

  Vysoké výnosy jsou také prokázány Rkatsiteli, Isabella a Gift of Magarach.

DŮLEŽITÉ! Pokud si všimnete, že hrozny jsou nadměrně pokryty hrozny, je to příležitost k zamyšlení nad tím, zda dokáže vypěstovat veškeré ovoce.Hlavním rysem Rusbolu je to, že je připraven se obětovat sám, a dát hroznu veškerou svou sílu.

Každý rok byste se měli starat o hrozny a ořezávat jeho větve.Děje se tak, aby byl silnější a poskytoval maximální ovoce.Je-li plodina již sklizena, měla by se snížit na podzim.Odříznutí více než poloviny vinné révy se nedoporučuje.

Vyžaduje prořezávání a hrozny Křišťál, Alexander a Nový dárek od Záporoží.

Pokud si na jaře všimnete, že je vinná réva slabá, doporučuje se počkat, až začnou vyrážet nové šípy (dost na 3 cm, ale ne více, jinak šťáva půjde, což je špatné pro jakýkoli hroznový).Už to nemůžete odříznout, je lepší oddělit přebytek.

Kontrola škůdců a chorob

Rusball je odolný vůči škůdcům a hlavním chorobám, , v některých případechproblémům nelze zabránit.Někteří lidé, kteří pěstují hrozny po celá desetiletí, nikdy nepoužívali repelenty proti hmyzu, plísňové mikroorganismy nebo hnojiva.

Pokud jsou listy pokryty necharakteristickým bílým povlakem a ve velkém množství se doporučuje kontaktovat specializovaný obchod proprodej chemikálií na hubení škůdců.

Existuje mnoho druhů hub a přípravků na jejich odstranění, proto je lepší vybrat list jako jeden z příkladů problému a ukázat jej specialistovi.

Houba může být odstraněna poměrně rychle a její kvalita, časově eliminovaná, neovlivňuje kvalitu ovoce.Pokud se problém nevyřeší, ovoce může přestat růst a rostlina může vůbec zemřít.

Je velmi důležité přijmout včas preventivní opatření proti plísním a oidiu, všem druhům hniloby.Nezohledněte anthracnosu, bakteriózu, chlorózu a zarděnku.Jak se vypořádat s těmito pohromami a bakteriální rakovinou, včetně přečtení v samostatných materiálech naší stránky.

Rusball je docela perzistentní, klíšťata však mohou zanechat škodlivé mikroorganismy na plodech škodlivých pro lidské tělo.Ve specializovaných prodejnách se výrobky spreje prodávají, aby se zabránilo klíšťatům.Jinak není nutná ochrana proti hmyzu.

Chuť Rusball je sladká. Zpravidla jsou všechny větve pokryty ovocem, což je obzvláště příjemné pro majitele letních chat a velkých plantáží.Rusball nemusí být pro profylaxi ošetřen chemickými látkami, je silný a chutný.A ještě jedna důležitá kvalita - zde kosti absolutně necítíme, a horní obal ovoce není tvrdý, což se dětem obzvláště líbí.

Užitečné video

Vizuálně s Rusball hrozny můžete najítve videu níže: