Ideální dekorace na zdi - břečťan obyčejný (anglicky): fotografie a tipy na péči

Angličtina nebo obyčejná, břečťan - velmikrásná indoor réva. Tato lezecká rostlina může být použita k výzdobě bytů, kanceláří a dalších prostor.

Interiér, kde stonky a listy břečťanu hrají velkou roli, je vnímán jako blízký přírodě a trochu tajemný.

Listy se vyznačují jasnou intenzivní smaragdovou barvou, kontrastními žilami amramorovým vzorem.

Domácí péče

Zdravá rostlina s plným tělem se vyznačujejasnoubarvou listů, hustou pokožkou, pružnými a elastickými stonky.Listy by měly být rovnoměrně rozmístěny po celé délce stonku.

Pokud se vám zdá, že listy rostou příliš řídce nebo příliš daleko od kořenů, budete pravděpodobně muset změnit podmínky údržby a péče.

Prořezávání je také dobrý způsob, jak omladit rostlinu ají dát novou sílu.

Půda pro rostlinu se obvykle nakupuje hotová.Zkušení milovníci anglického břečťanu často vytvářejí směs pro vlastní půdu.Existuje mnoho receptů na přípravu půdy, liší se však v závislosti na zeměpisné oblasti a dostupných přírodních materiálech.

Krmení břečťanu je nejlepšís 50% tekutým hnojivempro vnitřní použitírostlin.Četnost obvazu závisí na stavu květu, průměrná hodnota se považuje za 1krát za 3 nebo 4 měsíce.

Jak se starat ihned po zakoupení?

Pro tuto rostlinu vyberte pokoj, který není horký, dobře osvětlené místo.Pokud se jedná o parapet, ujistěte se, že rostlinyjsou chráněny před průvanem.

Vzhledem k tomu, že místnost zdobí popínavé rostliny popínavé rostliny, je květináč často umístěn výše: například na úrovni lidského růstu.Toto rozhodnutí je často odůvodněné, protože v této poloze poskytuje dobré osvětlení.Je však obtížnější sledovat stav rostliny, půdní vlhkost a barvu listů.
Pro více informací o péči o břečťan viz níže .

Prořezávání

Uprostřed jaraje možné ořezávat zarostlou rostlinu.Tento postup zlepší pouze zdraví a výdrž břečťanu.Výsledné větve - procesy snadno kořenují a dávají vzniknout novým rostlinám.

​​

Zalévání

Stejně jako u většiny rostlin je životní cyklus břečťanu rozdělen na vegetativní - období intenzivního růstu a období odpočinku nebo zimování.

V chladném období je zavlažování minimalizováno, ale se zvýšením hodin denního světla se opatrně vrátí do normálního režimu.

Během vegetačního období by měl být břečťannapojen relativně často , aby půda zůstala mírně vlhká.

V létě je za horka dobréstříkat rostlinu. Ivy má velmi rád vlhký vzduch a mlhu, přírodní nebo umělý.Kromě toho v létě, kdy jsou otevřená okna, mohou listyrychle se hromadí hodně prachu.Postačí 1-2x týdně otřít listy čistou vodou pomocí měkkého hadříku nebo houby.

Teplota

Má rád mírné teploty a cítí se skvěle v chladných místnostech.

Podchlazení může být indikováno výskytem světle narůžovělého okraje na okrajích listů.

Doporučený rozsah je od +10 do + 18˚С,minimální přijatelná hodnota je + 5˚С.

Osvětlení

Rostlina má dost rádjasné, ale měkké světlo- rozptýlené, jako v lese nebo v jiných přírodních podmínkách.Přímé paprsky slunce mají škodlivý účinek na břečťan.

Nedostatek osvětlení je vyjádřen skutečností, že listy začínají ztrácet světelné skvrny a vzory: mizí, rozmazávají se podél okrajů a postupně mizí.Většinou pestré druhy břečťanu vyžadují více světla než obyčejné zelené rostliny.

Pokud si všimnete, že vzor na listech ztratil jasnost,přesuňte květ do tmavého rohuna jeden nebo dva dny a poté jej umístěte na jasně osvětlené místo.Světlé tkaniny jsou nejlépe chráněny před přímým slunečním zářením, můžete použít matné sklo nebo síto z hedvábného papíru.

DŮLEŽITÉ! Známky blahobytu vašeho břečťanu mohou naznačovat jak nesprávné osvětlení, tak jiné problémy - například nevhodné složení půdy nebo nadměrné zavlažování.

Fotografie

Fotografie anglického břečťanu pěstovaného doma:


Propagace

Nejdostupnějším způsobem propagace doma je apikální řízky.Tuto metodu lze praktikovat po celý rok.

Řízkyjsou zakořeněny přímo ve vodě , poté jsou pečlivě přesazeny do země.Po výsadbě je obvykle lehce svírat řízky, potom se mladá rostlina lépe větví.

Podrobný průvodce pěstováním břečťanu různými způsoby, viz zde.

Nemoci a škůdci

Některé z nejběžnějších škůdců:hmyz, třásničky, roztoči červení.

Pro ošetření se listy ošetřují speciálními insekticidy.Zbavení se invaze červeného roztočů umožní léčbu akaricidem.Měli byste je pravidelně stříkat spodním povrchem listů.
Jak se vypořádat s chorobami a škůdci břečťanu, viz zde.

Proč nekvete, co mám dělat?

Zde jsou některé z možných problémů, jejich příznaky a řešení.

Pokud listy zblednou, může být příčinou nadměrná vlhkost nebo hnojivo.

Doporučení:omezují zalévání a zabraňují podchlazení rostliny.Ujistěte se, že voda na zavlažování je měkká a její teplota je pokojová nebo mírně vyšší.Upravte množství hnojiva v půdě.Možná budete muset transplantovat rostlinu.

V pestré rostlině vzory zmizely nebo se staly velmi bledými.Důvod: břečťan postrádá světlo.Nejjednodušší způsobjej přeskupit na více osvětlené místo , ale v některých případech se doporučuje nainstalovatspeciální lampa.

Listy jsou příliš řídké, stonky se zdají „plešaté“.Rostlina postrádá světlo.Někdy to může být špatné složení půdy.

Špičky listů jsou suché, hnědé.Nedostatečné zalévání, často v kombinaci s příliš suchým vzduchem a vysokou pokojovou teplotou.

Co dělat?Začnětestříkat rostlinu často. Postupně zvyšujte napájení.Přesuňte květ do chladnější místnosti nebo upravte teplotu vzduchu.

Užitečné video

Jak správně ošetřovat břečťan, viz video:

Závěr

Ivy obyčejný - pokojový květ, který lze pěstovat na otevřeném prostranství.Péče o to nevyžaduje mnoho času a chov doma vám přinese mnoho radostných minut.Krásné dospělé rostlinyvypadají skvěle na stěnách a oknechpoblíž zrcadel a různých dekorativních prvků.Každý interiér, ve kterém břečťan má významnou roli, bude vypadat stylově a tajemně.