Ideální pro velké farmy - kuřata Super Harco

Kuřata Harka (Super Harko) jsou hybridní plemeno speciálně chované maďarskými odborníky.

Tato kuřata rostou velmi rychle a získávají velké množství svalů, z nichž se maso získává s vynikající chutí.Pro úspěšnou údržbu plemene však musí chovatel znát některé důležité nuance.

Hybridní plemeno Harka chovala maďarská společnost BabolnaTETRA jako plemeno masa a vajec.

K získání tohoto plemene byl použit genetický materiál původních maďarských plemen, jakož i hybridů masa Tetra.

Výsledkem bylo, že odborníci dokázali získat vysoce produktivní drůbež, kterou lze snadno pěstovat jak na velkých drůbežářských farmách, tak na území malých soukromých pozemků.

Popis plemene Khark

Kohout tohoto plemene má pevně složený obdélníktrup.

Tvar jeho těla však vzhledem k přítomnosti hojného peří na těle vypadá trochu zaoblený.Krk není příliš dlouhý, roste na něm dlouhý peří, padající na ramena Harkova kohouta.

Krk se postupně pohybuje zezadu, což je v mírném úhlu.Ramena jsou široká, křídla pevně přitlačená.Jejich konce jsou částečně zakryté dlouhým bederním peřím, padající ze zadní části kohoutu dolů.

Malý ocas kohoutků je nasazen vysoko.Rostou na něm velmi dlouhé zaoblené copánky, malované v tmavých barvách s mírným zeleným přetečením.Hrudník je nasazen hluboko a široce, žaludek je velký, ale vtáhl ho Harkův kohout.

Hlava kohouta je široká, ale ne velká.Peří zcela chybí na červené tváři ptáka.Hřeben je velký, vztyčený.Může mít 5 až 6 zubů s hlubokými řezy.Náušnice jsou podlouhlé, šarlatové.

Ušní uši jsou vymalovány šedě.Oči jsou červené nebo oranžové-červené.Zobák je silný, tmavý nebo světle šedý, ale zároveň má špičku vždy světlé barvy.

Stopy plemene Hark jsou pod hojným peřím dobře skryty.Zpravidla jsou malovány světle šedou barvou.Metatarsus krátký, prsty široké od sebe.

Kuřecí Hercules dostal své jméno díky své velké velikosti.

Máte-li zájem o viktoriánské vrstvy, najdete na stránce https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/yaichnie/vestfalskie.html všechny podrobnosti o nich.

Kuřata tohoto plemene mají vodorovný hřbet, velké břicho a zaoblenou hruď.Malý ocas stojí téměř rovně a tvoří zadní úhel kuřecího úhlu.Na sníženém hřebenu jsou jasně viditelné zuby a řezy.Ušní uši jsou tmavší.

Vlastnosti

Je třeba okamžitě poznamenat, že toto plemeno kuřat je stejně dobře účinné v produkci vajec i masa.Z tohoto důvodu se jeho hospodářská zvířata aktivně chovají na mnoha velkých drůbežářských farmách i na soukromých hospodářských usedlostech.

Jejich jatečně upravená těla jsou super kuřataKharka dopadá na vynikající maso, které se mezi ostatními plemeny nevyrovná.Pokud jde o produktivitu vajec, nosnice mohou snadno produkovat více než 200 vajec ročně.

Tito ptáci jsou vůči podmínkám zajištění zcela nenároční. Koexistují snadno v stísněných klecích na území drůbežářských farema také se cítí dobře na procházkách po volném výběhu.Z tohoto důvodu je Harku často chována malými podniky nebo prostě milovníky drůbeže.

​​

Harkovy slepice mají dobře vyvinutý mateřský instinkt.Samy slepice čas od času sedí na pokládání vajec a líhnou kuřata bez zásahu člověka.Kromě toho jsou Harks nádhernými nosnicemi.Pokládají vejce i v těch nejnáročnějších mrazech.

Mladé plemeno Harka roste rychle a utéká stejně rychle.To umožňuje chovatelům zapomenout na všechny problémy spojené s vysokou úmrtností nachlazení u kuřat.Harkovi mladí ptáci mohou být navíc krmeni domácími míchačkami na zrno.

Bohužel, doma, toto plemeno kuřat málokdy dosahuje rekordních velikostí, protože v drůbežářských farmách je krmeno speciálním krmivem.Obsahují zvýšené množství proteinových složek, které přispívají k rychlému nárůstu svalové hmoty.

Udržování a růst

Kuřata Harka naštěstí nevyžadují podmínky zadržení.Žijí stejně dobře v prostorných domech, stísněných továrních klecích i ve volném výběhu.

Klidná povaha plemene umožňuje, aby bylo chováno společně s jinou drůbeží a zvířaty bezobává se, že může dojít ke konfliktu.

Pokud jde o krmení, krmení bílkovinami jsou pro tyto ptáky ideální.Právě na nich ptáci rychle přibírají na váze a začnou spěchat dříve.Pro toto plemeno se také hodí domácí krmiva, ale masový růst bude u nich pomalejší.

Aby ptáci mohli dobře růst v domácích míchačkách obilovin, lze k nim přidat vařená vejce.Pro malá zvířata je dobré krmení nízkotučným tvarohem.

Někteří odborníci zjistili, že kuřata Harkjsou mnohem lépe přenášena za dobrých světelných podmínek .Jako zdroj světla, pokud není přirozený dosah, mohou působit speciální lampy.

S jejich pomocí můžete snadno upravit délku denního světla, ale nezapomeňte, že nosnice jsou unavené příliš dlouhými dny, takže začnou snášet méně vajec.

Vlastnosti

K prvnímu snášení vajec v Hark slepicích dochází ve 22 týdnech.Průměrná hmotnost vejce je asi 60 g, ale pro inkubaci by měly být vybrány větší vzorky.

Za pouhých 52 týdnů mohou tyto nosnice snášet více než 230 vajec se světle hnědou skořápkou.Po celou dobu snášky konzumuje Harks pouze 150 g krmiva.To je relativně malé množství pro tuto úroveň produkce vajec.

Co se týče tělesné hmotnosti, již ve dvou týdnech věku mohou kohouti dosáhnout hmotnosti 2 kg a slepic - 1,5 kg.Během prvního období snášky dorůstají nosnice na hmotnost 2,5 kg.Možná si všimnete, že kuřata rychle rostoujejich údržba bude přínosná zejména pro chovatele drůbeže, tak pro soukromé chovatele.

Analogy

Namísto kuřat Hark mohou být kuřata Avikolor chována v soukromých zahradách.Tito ptáci se vyznačují ještě větší produkcí vajíček při stejné rychlosti růstu.

Mohou snášet více než 300 vajec ročně.Také kuřata Avikolor mají vynikající maso, které je poněkud podobné masu běžných domácích kuřat.

Závěr

Produktivní kuřata Harka rostou velmi rychle a začnou brzy spěchat.To umožňuje zemědělcům získat výhody mnohem rychleji než v případě jiných plemen domácích kuřat.

Kromě toho se Harkovi daří dobře v jakýchkoli podmínkách zadržování a nevyžadují zvláštní osobní péči, takže jsou populární u začínajících chovatelů.