Ideální řešení pro soukromou domácnost - české zlaté slepice

Chov vajec kuřat jsou zemědělci zvláště ceněn z důvodu jejich schopnosti nosit velké množství vajec.Mezi tato kuřata patří česká zlatá.

Postupně si získávají na popularitě mezi domácími milovníky drůbeže díky dobré produktivitě a rychlému růstu.

Jak je známo z názvu plemene, české zlaté plemeno kuřat bylo poprvé získáno v České republice.Chovatelé byli speciálně vybráni pro křížení jedinců, kteří se vyznačovali vysokou produkcí vajec.

V důsledku toho se jim podařilo získat plemeno, které může nést až 200 vajec ročně.

Tato kuřata vstoupila na území Ruska relativně nedávno, teprve v roce 1977.Téměř okamžitě se toto plemeno začalo aktivně chovat na mnoha drůbežářských farmách, protože chovatelé se zajímali o jeho vlastnosti.

Popis plemene Česká Zolotistaya

Hlava českých zlatých kuřat není příliš velká.Má mírně zakřivený zobák, který má tmavou barvu.Hřeben je dobře vyvinut u slepic i kohoutů.Má listový tvar a jasně červenou barvu.

Malá hlava ptáka je na krku střední délky.Postupně přechází do malého pravoúhlého těla, na jehož konci je dobře vyvinuténádherný ocas.V kohoutcích je dostatečně velký.Nohy ptáka jsou ve vztahu k tělu krátké.Jejich barvy se obvykle mohou pohybovat od šedé do černé.

Jak již název napovídá, české zlaté slepice mají zlatožlutou barvu .Každé peří tohoto plemene má světle hnědý odstín.

V tomto případě mají prsa kuřat lososovou barvu s hnědým nádechem.Zlaté peří je umístěno na krku slepic a kohoutů, ale u kohoutů je hlava, záda a dolní část zad natřeny jasně červenou barvou.Zbytek peří zůstává černý.

Vlastnosti

České zlaté slepice jsou velmi aktivní, pohybující se ptáci.Celý den mohou trávit na otevřeném prostranství, kopat v zemi hledáním hmyzu a padlých semen.

Proto je pro tyto ptáky nezbytné loděnice předem vybavit pro chůzi, aby mohli někde ztratit energii akumulovanou během noci.

Toto plemeno kuřat může snášet až 170 vajec ročně .To však neznamená, že toto číslo je stejné pro všechny jednotlivce.

Ve stádech kuřat se často vyskytují nosnice, které v prvním roce produktivity dokážou snášet více než 200 vajec.Tato skutečnost se může radovat zemědělcům, zejména začátečníkům v této záležitosti.

České zlaté slepice nevyžadují vytvoření zvláštních podmínek zajištění.Prostě mají dost běžného domu s prostorným dvorem, kde mohou trávit většinu času.

Chovatel si však musí pamatovat, že při dlouhých procházkách na čerstvém vzduchu slepice rychle ztratípotřebná energie.Pro správné doplnění zásob by ptáci měli dostat dostatečné množství vyvážené potravy obsahující všechny potřebné vitamíny a minerály.

Chov a pěstování

Česká zlatá kuřata se snadno přizpůsobí různým klimatickým podmínkám, a proto nevyžadují přísné podmínky.

Toto plemeno kuřat lze chovat v poloprostorových podmínkách, pokud majitel pozemku může zaručit jeho bezpečnost pro zvířata.

Pokud jde o krmení tohoto plemene , největší pozornost by měla být věnována kuřatům .V tomto věku potřebuje drůbež maximální možný příjem živin v těle.

Za tímto účelem dostávají v prvních týdnech života rozdrcené vejce a drcené zrno.Jak stárnete, můžete do stravy mladých zvířat přidávat kukuřici, otruby, kostní moučku a droždí.

Je také důležité řádně krmit dospělé nosnice, protože počet vajec položených závisí na stravě.Chovatelé krmí dospělá česká zlatá kuřata vařenými vejci, naklíčenými zrny, kvasinkami, mletými skořápkami ke zlepšení produkce vajec.Zároveň bychom neměli zapomenout na kukuřici, která ptákovi nedovoluje získat nadměrnou tělesnou hmotnost.

Amatérští chovatelé, kteří se stále málo orientují v krmení kuřat, si mohou zakoupit hotová kombinovaná krmiva.Obsahují všechny potřebné vitamíny a minerály.Do tohoto krmiva lze navíc přidat písek.Pomůže ptákůmtrávit obilí a rostlinné potraviny.

Charakteristiky

Sexuální zralost nosnic se vyskytuje ve věku pěti měsíců.To je v tomto bodě, že nosnice mohou dokončit první snášku vajec.Obvykle v prvním roce produktivity mohou snášet 160 až 200 vajec, v závislosti na konkrétním jednotlivci.Vejce tohoto plemene slepic váží v průměru 55 g. Mají krémovou skořápku.

Vzhledem k dobře vyvinutému mateřskému instinktu je bezpečnost mladých zvířat tohoto plemene kuřat více než 90% a bezpečnost dospělých - 80%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • České zlaté kuřata lze zakoupit na území petrohradského spolkového státního podniku „ Gene Pool “, který se nachází v obci Shushary.Všichni ptáci jsou čistokrevní, takže je lze použít k chovu.Můžete si objednat a zjistit přesnou cenu ptáka voláním na +7 (812) 459-76-67 nebo 459-77-01.
  • Další farmou, která toto plemeno prodává, jesoukromá usedlost Mozhaisk .Nachází se v okrese Mozhaisk v Moskevské oblasti.Přesnou cenu a dostupnost ptáků můžete zjistit telefonicky +7 (903) 001-84-29.

Analogy

Jako analogové plemeno lze použít ruských bílých kuřat.Jsou naprosto nenároční na jakékoli podmínky zadržení.Kromě toho byli chováni se zvýšenou odolností vůči novotvarům, takže všichni ptáci jsou vůči této nemoci rezistentní.

Jsou vhodné pro začátečníky, protože nevyžadují zvláštní péči.Toto plemeno kuřat však nemá tak „elegantní“ peří jako české zlato.

Bentamki - malé a roztomilé, téměř krotké slepice ozdobí jakoukoli směs.

Jak nepříjemné je, když jsou domácí zvířata nemocná, zejména pokud jde o spirochetózu.Jak se s tím vypořádat, přečtěte si zde.

Za právoplatně se považuje jedno z nejlepších plemen vajec Leggorn.Vrstvy tohoto plemene kladou maximální možný počet vajíček ročně, což farmě umožňuje získat maximální zisk.Taková kuřata jsou bohužel vhodnější pro zkušené chovatele, protože vyžadují zvláštní stravu.

Závěr

České zlaté slepice jsou plemeno, které dokázalo spojit vysokou produkci vajec a krásné peří.Někteří amatérští chovatelé nakupují tuto drůbež pouze pro dekorativní účely a jako dobrý doplněk používají dobrou produkci vajec.Tato kombinace charakteristik plemene učinila z českých zlatých kuřat zvláště populární.