Impulsivní a temperamentní slepice plemene La Flèche

Název plemene Curie La Flèche je přeložen z francouzštiny jako šipka.Původ tohoto plemene není jistý, ale můžeme s jistotou říci, že tyto slepice jsou chovány již velmi dlouho (od 15. století).

Odborníci říkají, že přišli z Normana Krevkera kurey a černé španělštiny.Existují důkazy, že ve starověku byli považováni za ptáky válečných čarodějnic a pálili na hranici spolu s čarodějnicemi.

La Flèche je okrasné plemeno vajec.Jsou velmi impulzivní a temperamentní, s výborným zdravím.Naprosto nenáročné na jídlo.Maso tohoto ptáka má vynikající chuť.

Při chovu jedinců tohoto druhu chovatelé vybrali nejlepší materiál, a v důsledku toho máme plemeno, které je velmi populární mezi mnoha milovníky exotických druhů ptáků.

Popis plemene La Flèche

V procesu pečlivé práce chovali francouzští chovatelé úžasné plemeno kuřat, což je poměrně vzácné, a zástupci této rodiny mají krásný, výrazný červený hřeben s tvarem připomínajícím písmeno V.

Hřeben je poněkud podobnýna rohy, a proto se někdy toto plemeno nazývá „zatraceně“ nebo „lucifer“.

Tato kategorie vyžaduje, aby vkrmení bylo vysokéobsah různých stopových prvků a vitamínů .Pokud tak neučiníte, peří se u ptáka zhorší, což zase ovlivní zdraví jednotlivce.

Když vidíte takovou krásu, na první pohled se do ní zamilujete a už vás zaujme myšlenka, že byste to chtěli mít.

Někteří chovatelé ptáků mají velmi vzácné barvy této odrůdy, konkrétně bílou a modrou.Ale stále převládající barvou této kategorie je černá.

Dospělé kuře může dosáhnout hmotnosti až 3 kg a kohout roste na 4,5.Přistání těla dospělých ptáků je docela rovné, nohy jsou dlouhé a svalnaté, velikost těla je průměrná. Na temeni hlavy se malé, úzké peří složí do zvláštního hřebenu .

V slepicích je hřeben mnohem menší než v kohoutku.Zobák není velký, dá se říci, že je středně dlouhý, má vydutí a nosní otvory jsou dokonale výrazné.

Černé peří je podobné plášti samotného ďábla, červená hlava a stejná barva „náušnic“ kohouta jsou překvapivě krásně spojeny dohromady.Bílé boltce jsou překvapivě velké a výrazné, což dodává vzhledu zvláštní piknik.

Válcový tvar dlouhého těla drží docela sebejistě.Bohatá peří překvapuje svou krásou i opravdovými znalci a odborníky.

Jerevanské plemeno slepic není v naší době nejoblíbenější.Toto plemeno má ve všem průměry.

Ocas vypadá velký, peří na něm jsou velké a jsou umístěny v úhlu 40–45 ° C.Krásné dlouhé nohydokončete nádherný obraz ptáka.

Pokud porovnáme kuře a kohouta, jeho vzhled je trochu ztracený.Je mnohem menší, krk je malý, ocas je špatný a nezanedbatelný.Náušnice jsou téměř neviditelné.

Barvy spojené s tímto druhem slepic :

 • Vydání je černé, peří je jediné barvy;
 • Bílá - peří je čistě bílé, zobák má barvu masa;
 • Barva kukačky - kohout je tmavší, kuře je o něco lehčí;
 • Modrý andaluský - modrý peří s tmavým okrajem, šedé tlapky.Kohouti tohoto obleku jsou tmavší.

V této skupině jsou plemena trpaslíků.Kohout váží asi kilogram a slepice je ještě menší než -800 gramů.Trpaslíci by měli být zcela totožní s ptáky běžných rozměrů

Vlastnosti

Hlavním rozlišovacím znakem tohoto plemene je, že pták může létat dobře, jeho charakter je docela aktivní aenergický.Důvěřuje majiteli s velkou péčí.

Výroba vajec na vysoké úrovni - až 180 kusů ročně.Vejce jsou bílá, velká, vážící 60 - 65 gramů.Na základě výše uvedeného můžeme dojít k závěru, že údržba těchto kuřat může být nejen koníčkem, ale také může přinést významný příjem do rodinného rozpočtu.

Za účelem chovu La Flèche se nevyžadují zvláštní podmínky, pouze pro začátečníky jevybavení vysokých a vnitřních výběhů .Vysvětlení je jednoduché - pták miluje létat.

Zástupci této rodiny dobře vycházejí s jinými plemeny, neKonflikt s nimi, nechovejte se agresivně.Když sedí na svých vejcích, neochotí se příliš hlasitě a zároveň si toho nevšimnou projevy nepřátelství vůči jednotlivcům jiných druhů.

Musí být krmena směsí kukuřice a pšenice, do které musí být přidány proteinové koncentráty.V tomto případě nezapomeňte zvážit věk kuřat.

Pokud máte možnost se pasou, ujistěte se, že to využijete, ptáci vám budou vděční, když uvidí zelenou trávu, vrstvy se k ní dostanou za každou cenu.Proto odborníci doporučují přidat do krmiva co nejvíce zelených.

V zimě, kdy se mění peří, by měla být podávána mrkev, řepa nebo kedlubna.Dodržíte-li tato doporučení, produkce vajec v chladném období neklesne a současně bude hnojení vajec pokračovat.

Fotografie

Na první fotografii vidíte několik kuřat sedící na kopci v slepičím molu:

Tři zástupci tohoto kuřeplemena chodí na nádvoří v chladné zimě:

Detail slavného rozvětveného hřebenu ::

Skvělá fotografie na bílém pozadí kohouta a kuře:

Na drůbežárně, kde jsou různá plemena oddělena mřížkou.Zdá se, že tento kohout má pouze jednu nohu, ale není tomu tak:

Nejznámějším prostředím pro tyto ptáky je:

Jemnosti pěstování a péče

Za účelem růstu dobrého potomka je nezbytné zohlednit podmínky mladých.Bezpochyby připraví slepici, postarejte se o toaby podlaha byla izolovaná a uspořádala místa pro kladení vajec.

Kuřata by se měla po většinu času nacházet v dobře osvětleném a dobře větraném prostoru.Chcete-li dosáhnout vynikajících výsledků chovu, musíte pečlivě vybrat chovného ptáka.

Pokud kuře nebo kohout nesplňuje stanovené normy, musí být odmítnuto.U velkého stáda je to snadné. Inkubační instinkt u slepic není příliš rozvinutý .Kohout se stará o slepici, někdy může dokonce sedět na samotném hnízdě!

Chov kuřat není těžké, ale stojí za zmínku jejich nadměrná lhostejnost.Protože je toto plemeno něžné, doporučuje se líhnout mladý růst co možná nejblíže k létě.Plemeno La Flèche miluje suchou půdu a přítomnost velkého množství vápníku v krmivu je povinná.

Produktivita

Chtěl bych poznamenat následující údaje o tomto pozoruhodném druhu:

 • Dospělé slepice váží asi 3 kg, kohouti - asi4 kg;
 • Produkce vajec - 180 - 190 kusů ročně;
 • Hmotnost vejce je přibližně 70 gramů;
 • Hnojení je asi 70%;
 • Barva skořápky je bílá;
 • Šance na udržení mladých potomků je poměrně vysoká a někdy je možné dosáhnout 100% přežití.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Tento druh je dnes velmi žádaný mezi těmi, kteří chtějí mít na zahradě krásné, silné a otužilé ptáky.To je přesně to, co je La Flèche.

Do chovu a prodeje je zapojeno mnoho aktivních prodejců.mladá a oplodněná vejce pro snášku.Zde jsou některé z adres, na které se můžete obrátit a na které najdete všechny dotazy týkající se tohoto typu kuře:

 • Moskevská oblast.pos.Orekhovo - Zuevo, st.Krasina, „Soukromá směs Marina Mikhailovna“, telefony: +7 (929) 648-89-41;+7 (909) 681-28-08.
 • Město Moskva, telefon: +7 (926) 086-55-40, Yuri.
 • Krasnodarské území, město Apsheronsk, st.Frunze 80. Kontaktní telefony: +7 (918) 216-10-90;+7 (918) 166-04-10.
 • Obec Zavyalovo, sv.26. října, Izhevsk, Rusko.Telefon: +7 (912) 852-27-27.

Analogy

La Flèche je překvapivě krásné a nákladově efektivní plemeno a nahrazení takové krásy ve vaší směsi samozřejmě nebude snadné.Pokusíme se však zjistit, jaký druh může nahradit pohřešované jedince.

 • Moskevská černá kuřata - vypadají trochu jako Lafles.Jejich tělesná hmotnost je téměř stejná, produkce vajec obou je poměrně vysoká, kvalita masa si zaslouží nejvyšší chválu.
 • Kuchinsky Jubilee Chicken - Toto plemeno bylo vyšlechtěno na základě dlouhého výběru.Ukázalo se, že je to velmi dobrý poddruh.Kuřata ročně nosí asi 160 - 170 vajec o hmotnosti 60–65 gramů.Hmotnost kohoutů pro dospělé je až 4 kg, kuřata - až 3 kg.
 • Poltava kuřata - vynikající instinkt pro inkubaci, hmotnost vajec - 55 - 60 g., Produkce vajec -170 ks.za rok.

Z toho lze vyvodit následující závěry: La Flash je krásný výhled na kuřata se starou historií a kulturou chovu.Zkušení chovatelé najdou čistokrevné zástupce této rodiny.