Jak a kdy kvetou sansevieria (jazyk tchyně, štika ocas)

Sansevieria je rostlina se šťavnatými listy.Rostlina dostala své jméno na počest jména italského prince San Severa Raimondo de Sangro, který přispěl k rozvoji botaniky.

Vyskytuje se v tropických zeměpisných šířkách Afriky.V domovech ruských zahrádkářů - amatérů je nejčastější třípruh sansevieria.Rostlina je také nazývána tchýní jazyk nebo štika ocas kvůli vnějším rysům.

V Evropě začali chovat asi před dvěma sty lety jako okrasná pokojová rostlina.Sansevieria je zajímavá pro svou neobvyklou kvetoucí povahu a schopnost dát vzácnou a prchavou krásu svého vyvrcholení vývoje.

Rozkvétá ocas štiky?

Sansevieria málokdy kvete.
Důležitými podmínkami pro úspěšné kvetení ocasuštiky jsou:

  • dobré světlo;
  • řádná péče;
  • čerstvý vzduch.

Rostlina je také schopna se vyvíjet za tlumeného světla, avšak pro vysunutí stopky musí být splněny určité podmínky. Rozhodující roli zde hraje jasné sluneční světlo .
Rostlina tvoří stopky, pokud je lokalizována v segmentu nejvyššího osvětlení.K tomu jsou vhodné parapety jižní, západní a východní orientace.
Dobré světlo také podporuje tvorbu nasycenýchbarva listů.Je však třeba si uvědomit, že příliš horké slunce může listy poškodit.V zimě je nedostatek slunečního světla snadno kompenzován umělým osvětlením.

Ponechat je poněkud nenáročné.Potřebymírné zalévání .Sansevieria je sukulentní rostlina, která si v buňkách udržuje vlhkost.Je třeba se vyhnout nadměrné vlhkosti, jinak by to mělo nepříznivý dopad na kořenový systém rostliny.

V létě můžete nastavitna čerstvý vzduch .To příznivě ovlivní životně důležitou činnost rostliny a tvorbu nových listů.

Kdy a jak kvetou?

Při květu vypouští podlouhlou šipku, na níž jsou často umístěny zralosti malé bělavě zelené květy s vonnými kapkami nektaru.Malé květy na pozadí velkých jasných listů vypadají úžasně.Ve tvaru jsou květy jako lilie.Jejich vůně je něžná.Úžasnou vlastností květu je kvetení květů později.

Foto

V jakém ročním období?

Sansevieria kvetou nejčastěji v teplém období.

Při dobré údržbě a dostatku denního světla je sansevieria schopna na jaře kolem dubna nebo května produkovat stonek květů.

Kolikrát kvetou rostliny (ročně, na celý život)?

Každá rozeta je schopná kvetnoutpouze po dobu svého života .Po vytvoření stopky růžice přestane růst a po chvíli zemře.Vrostlina už nebude růst výš a zvyšuje pouze boční stolony.A pěstitelé vybledlých květin používají růžice k rozmnožování rostlin.

Jak dlouho kvetení vydrží?

Procesintenzivního kvetenísansevieria je přibližně 5-7 dní v týdnu.

Zápach během květu

Křehké květiny, malované ve smetanové barvě se zelenkavým nádechem, velmi příjemně voní.Jemná vůně připomíná vanilkový zápach, který se může šířit po celé místnosti.

Péče po odkvětu

Je třeba, aby rostlina po odkvětu ořezala?

Jakmile bude Teschinův jazyk rozkvetlý , musí být stopka řezána.A vybledlé rozety se používají k rozmnožování rostlin.Jinak se péče o sansevierii na konci období květu neliší od obsahu k kvetoucímu póru.Mírné zalévání a transplantace je nutné maximálně 2krát ročně.
Při přesazování by měla být brána v úvahu velikost květináče, do kterého je rostlina zasazena.Misky by neměly být mnohem větší než předchozí, protože kvetení nastane pouze tehdy, když je celý objem nádoby naplněn kořeny.Kromě toho dává přednost trvalému pobytu.A listy rostliny musí být udržovány čisté.

Závěr

Takže pro úspěšné kvetení potřebuje květ tchánského jazyka vynikající osvětlení, nezbytnou péči a dobré větrání.V reakci na náležitou pozornost poskytne tato pokojová rostlina jasně dlouho očekávané kvetení a potěší vás jemnou vůní jejích elegantních květů.

Kvetení ve videu

Podrobněji se můžete podívat na kvetení Sansevieria v následujícím videu: