Jak často kvetou agáve a jak toho dosáhnout doma a na zahradě?Fotografie a popis rostliny

Rostlina agáve žije ve Střední a Severní Americe a pěstuje se v Mexiku.

Pro Evropu je to exotika, s níž se kontinent setkal v 16. století.Jméno je přeloženo z řečtiny jako „úžasné“.

Někteří považují agáve za kaktus, ale je to jen jeho nejbližší příbuzný, jako aloe.Tento sukulent rodiny chřestů je vytrvalá rostlina ve formě rozety bez stonků.

Frekvence

]

Rostlina má v přírodě listy šedozeleného a modrého odstínu až 1,5 metru dlouhé, podobné řemenům, a vytváří tak obrovskou květenství.V jeho horní části se nachází lišta, včetně až 10 000 květin.A na výšku, dodatek přesahuje 10 metrů.

Podle všeobecného přesvědčení, agáve kvetou jednou za 100 let.Ve skutečnosti však kvete před smrtí.To je - pouze 1krát.

Doba květu se liší podle odrůd a druhů.Někteří opravdu kvetou ve věku 100 let. Stonek květů se však obvykle vytváří v 15. nebo 30. roce života. Od některých není možné čekat na takový jev.Je také těžké každého vidět.

V přírodě může cyklus trvat několikměsíce.

Je možné dosáhnout pupenů doma?

Kromě krajinářských záhonů, parků se v zahradnictví používá i agáve,pro které jsou vybíráni mladí trpaslíci.Doma to není příliš rozmarné, ale velmi dekorativní s listy, které zdobí jakoukoli místnost.Někteří pěstitelé čekají na květ, i když je to velmi vzácné a ne pro každého.Situace závisí na typu agáve a podmínkách, za nichž roste.Dokonce ani po dodržení všech pokynů k péči neposkytujete záruku.

Lidé žijící v jižních oblastech mohou pěstovat ozdobnou agávu na otevřeném prostranství.Jedná se o oblasti, jako je Krym a Kavkaz.Velmi příznivé podmínky v nadmořské výšce 1500 metrů nad mořem.Písečné půdy obohacené minerály spadají do rostliny „podle chuti“.Je nutné se vyhnout pouze kolísání teploty 20 stupňů.Agávová šťáva je jedlá, přidává se do nápojů.

V očekávání kvetení na jejich zahradě by se člověk měl vyvarovat:

 • v důsledku toho špatného osvětlení a ztenčení listů;
 • žloutnutí listů v důsledku nesprávné vlhkosti půdy;
 • chyby v krmení, zpomalení růstu.

Poslední označení může naznačovat potřebu přesazení do lepší půdy.A musíte pohybovat rostlinou tak zřídka, jak je to možné.

​​

Pravidla údržby pro kvetení

Stejně jako všechny sukulenty, kultura není rozmarná, toleruje sucho a nevyžaduje zvláště úrodnou půdu. Ale ti, kteří chtějí způsobit květu, by se měli seznámit s pravidly zadržování.

 1. Přiměřené osvětlení, umístění na jižní straně domu s příchodem slunečního světla.Potemněné místo povede k postupnému odumírání rostliny.
 2. Optimální teplota je od 20 do 28 stupňů C. Musím říci, že agáve utrpí mrazy, pokud nepřesáhnou - 8 stupňů.Odolává také teplu 40 ° C, při kterém začíná stagnace (ukončení růstu).
 3. Nezvyšujte vlhkost vzduchu stříkáním agáve.Suché podmínky a teplo, které vydrží.
 4. Ve snaze dosáhnout kvetení by neměly být povoleny průvany.
 5. Zalévání se doporučuje za chladného počasí, bez ohledu na to, kolik stupňů je v místnosti.Čekání na květu je nutné pomocí ohřívačů vytvořit optimální teplotu.Po zaschnutí a dokonce i výskytu trhlin na ornici se rostlina zalévá.Agáve se nelíbí vysoká vlhkost, její listy se začínají zhoršovat.Voda musí být nejprve napuštěna na okolní teplotu.

K tomu je třeba přidat vrchní obvaz, což je velmi užitečné při čekání na květ.Hnojiva bez dusíku se aplikují měsíčně.

Kvetoucí rostlina: popis a foto

Zjistíte, že rostlina rozkvete díky silnému stopku, které se objevilo.Má podlouhlý tvar anahoře se objevuje květenství s četnými malými květy. Odstín závisí na typu agáve.Tento jev trvá 1 až 2 měsíce.

Níže na fotografii vidíte fotografii kvetoucí rostliny.

Péče

Musíme vytvořit stabilní podmínky beztvrdost a změna.Zbývající pravidla péče jsou v souladu s běžnými podmínkami.Prodloužení květu může zvýšit úroveň světla a vlhkosti.

Proč se pupeny neobjevují?

Nepřítomnost pupenů není v žádném případě důsledkem určitých podmínek. Agave nakonec nepatří mezi kvetoucí rostliny, které každý rok nebo sezónu potěší krása. Měla by být prokázána trpělivost.Rovněž dodržujte doporučení pro údržbu interiéru.

Kvetení je daleko od přírody, velmi vzácné.A také se musíte připravit na to, že mateřská instance zemře.

Vytváření podmínek

Vzhledem k tomu, že péče o rostliny není příliš náročná, vyžaduje agáve dobré podmínky pro kvetení.Tato pravidla také nejsou obtížná, stačí zajistit stálost prostředí.

Eliminujte náhlé změny:

 • teplota;
 • vlhkost;
 • osvětlení a další složky života.

Co se stane dále?

Po rozkvětu rostlina začíná umírat postupně. V té době se však na stopce vytvořilo potomstvo, pomocí kterého se šíří agáve.Umírání je poměrně progresivní, i když není nutné předvídat smrt, protože k tomu nemusí dojít.

Nepřežijte agáve, pokud je stopka vytvořená ve středu výpusti.Všechny živiny půjdou do svého vývoje, v důsledku čehož listy uschnou.Objeví se mladý potomek, který se později promění v plnohodnotný agáve.

Důležité! Ale stopka, která vzniklaze strany, to může opustit hlavní rostlinu naživu.

Agava není pro nic za nic nazývána vynikající rostlinou.Používá se v každodenním životě, při výrobě lan, sítí, sladkého sirupu a alkoholu.Z dekorativních druhů určených do interiérů jsou: Queen Victoria, American Room a Potatorum, malé velikosti.Stálezelené listy jsou již docela krásné.Ale s patřičnou pozorností mohou vnitřní botanici spatřit květ.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o květu agáve: