Jak často kvetou spathiphyllum doma, když tento proces začíná, a jak pomáhají rostlině?

Spathiphyllum je vytrvalá rostlina patřící do rodiny Aroidů.

Některé druhy této plodiny se používají pro domácí pěstování.

Rostlina je mezi pěstiteli květin oblíbená díky své nenáročnosti v péči a také sněhově bílým květům původní formy.

Vlastnosti květu doma

Spathiphyllum obvykle kveteve druhém roce poté, co byl uvězněn .V této době bude dokončena fáze jeho formování.Dále dochází k rozkvětu ročně.

Kdy to začíná?

Spathiphyllum rozkvétá v březnu a proces pokračuje až do konce srpna.Někdy může toto období trvat až do začátku října.V některých případech kvetení pokračuje na podzim.Velikost pupenů dosahuje 15 cm.

Kvetení se liší v závislosti na odrůdě rostlin :

 1. Wallis spathiphyllum - duben - říjen.
 2. Spathiphyllum Chopin - březen až září.
 3. Spathiphyllum pikantní - duben – červen.
 4. SpathiphyllumHojně kvetoucí může kvetou po celý rok.

Květy jsou zvnějšku bíléa uvnitř zelené.Po odpočinku se v rostlině začínají objevovat mladé listy.Na jednom z nich je řapík kondenzovaný.Pak praskne a objeví se květina.

Kolikrát ročně se vyskytuje?

Rostlina má většinou jedno období květu ročně.Tento proces však lze za příznivých podmínek opakovat v období podzim-zima.

​​

Jak dlouho to trvá?

Doba kvetení závisí na podmínkách růstu .Doba květu může trvat od jednoho do šesti měsíců.

Jak mohu obnovit?

Doba kvetení spathiphyllum je dána nejen fyziologickými procesy, ale také charakteristikou jeho péče.K prodloužení této doby pomůže dodržování teplotního režimu.Nové pupeny se objeví při 23-25 ​​° C.

Kvetení je často ovlivněno tím, jak je rostlina umístěna uvnitř.Nelze jej umístit v blízkosti topných zařízení a na přímé sluneční světlo. Květina potřebuje rozptýlené osvětlení .Neměl by být vystaven průvanu.

K kvetení je třeba pravidelně zalévat.Spathiphyllum je tropická plodina, která potřebuje vlhkou půdu.Zalévání se provádí každé 2 dny.Zároveň je však třeba brát v úvahu stav půdy.Pokud je půda mokrá, není potřeba zavlažování.

Tento postup se provádí pomocí konve s malými otvory. Voda by nemělapadají na listy a květy .Měl by být podáván v kruhu, aby nedošlo k odplavení půdy z kořenového systému.Spathiphyllum se zalévá, dokud půda neztmavne.Po 1-2 hodinách musí být přebytečná tekutina vypuštěna z nádoby.

K zavlažování nepoužívejte vodovodní vodu.Není vhodný pro spathiphyllum kvůli jeho vysoké tvrdosti a vysokému obsahu soli.Po aplikaci takové vody zůstává na listech bílý povlak.A půda je zhutněná, což snižuje její prodyšnost.Voda se vaří nebo sedimentuje po dobu 12 hodin.Jeho teplota by měla být na úrovni 30-40 ° C.

Postřikování dvakrát denně pomůže dosáhnout trvalého kvetení. K tomu použijte stříkací pistoli.

Kvetení spathiphyllum může prodloužit krmení.Hnojí se jednou týdně minerály.Mezi ně patří:

 • nitrofos;
 • nitroammophosk;
 • diammofoska;
 • ammofos;
 • síran draselný;
 • draselná sůl;
 • chlorid draselný;
 • fosforitanová mouka;
 • dvojitý superfosfát;
 • jednoduchý superfosfát.

Hnojiva se ředí ve vodě v poměru 1 g na 1 litr kapaliny. Doporučuje se střídat minerální obvazy s organickými látkami .K tomu použijte mullein, který je smíchán s vodou 1:25.

Rovněž je nutné prořezat zelenkavé a suché květenství.

Musíš si dělat starosti, pokud květina dlouho nezískává pupeny?

Nedostatek květu neznamená vždy problém.Pokud má rostlina zdravý vzhled, není důvod k obavám.

Důvodem poplachu je :

 1. Hnědá barva a zaschnutí konců listů.Je to kvůli průvanu nebo nesprávnému zavlažování.
 2. Sušení půdy.
 3. Zaschnutí listů.
 4. Žloutnutí listů.Použití tvrdé vody pro zavlažování vede k takovým důsledkům.
 5. Zvlnění listů, které je pozorováno při podchlazení rostliny.

Pokud nejsou pro spathifylum stanoveny nezbytné podmínky, může zemřít.

Je možné do procesu stimulovat rostlinu?

Spathiphyllum může za určitých podmínek rozkvétat.Chcete-li to provést, musíte zadat květinu během odpočinku.Umístí se do místnosti s teplotou 17-20 ° C po dobu 2-3 měsíců. Zalévání se snižuje na jednou týdně .Potom se teplota zvýší.Obnovte také pravidelnost zavlažování.

Je třeba mít na paměti, že tato technika povede k vyčerpání spathiphyllum.Proto se nedoporučuje provokovat kvetení v době, kdy by rostlina měla být v klidu.

Jaký druh péče potřebuje ženské štěstí k zahájení procesu?

Při nepřítomnosti kvetení je nutné zajistit rostlině dobré osvětlení , teplotu 23–25 ° C, včasné oblékání a řádné zalévání.Pokud je spathiphyllum v květináči, jehož průměr přesahuje 20 cm, musí být přesazen do menší nádoby do velikosti 18–20 cm.

Spathiphyllum se vyznačuje dlouhým kvetením.Ale pro vytvoření nových pupenů vyžaduje rostlina odpovídající péči.Když to rostekvět, musíte sledovat zalévání, top dressing, osvětlení a teplotní podmínky.