Jak dát furazolidon kuřatům a jak chovat?

Pěstování mladých zvířat je složitý a problematický proces, který je způsoben křehkým tělem a nedotčenou imunitou jednotlivců.Vysoké riziko vývoje kuřat různých chorob virové a infekční povahy.Jak chovat a zabezpečovat hospodářská zvířata?Jaké patologie jsou indikovány pro užívání furazolidonu?Jak to chovat ve vodě a dát mladým zvířatům?

Terapeutický účinek a cena

Toto je léčivo, jehož spektrum účinku je zaměřeno na odstranění škodlivých mikrobů (antimikrobiální účinek).Lék patří mezi syntetické deriváty nitrofuranu. Furazolidon aktivně bojuje proti patogenním mikroorganismům :

 • Shigella;
 • Giardia;
 • salmonella;
 • původce cholery;
 • kampylobakter;
 • Pseudomonas aeruginosa.

Jaké jsou výhody používání furazolidonu?Pod vlivem účinných látek se snižuje toxický účinek zničených mikrobiálních buněk.Antibiotikum také stimuluje a zlepšuje fungování imunitního systému.

Lék má baktericidní a bakteriostatický účinek (v závislosti na dávce).Uvolňovací forma - tablety v obrysu.Cena blistru s 10 kusy je 70 rublů, s 20 tabletami - 150 rublů.

Indikace

Lék je indikován prořada infekčních chorob k eliminaci příznaků ak prevenci úmrtnosti mladých zvířat .Lék je nezbytný pro kolibakteriózu, salmonelózu, kokcidózu a podobná onemocnění bakteriálního původu.Při použití furazolidonu jako doplňku k jiným antibiotikům se šíření infekčního agens zastaví rychleji.

Nástroj má obecný posilovací účinek na tělo jednotlivců.Díky aktivním látkám v kompozici stoupá hladina hemoglobinu, bílkovin a kreatininu v krvi.

Kuřata Furazolidon je předepisována k prevenci řady chorob.Jejich podrobný seznam zahrnuje chřipku, neštovice, chorobu bursu, virovou hepatitidu, pseudohor (newcastleská choroba).

Kolik dát?

Existuje několik schémat pro šlechtění přípravku pro kuřata (výběr závisí na konkrétním terapeutickém cíli a věku mladých). Obecnou technologií každého režimu je smíchání léku s krmivem nebo vodou .

 • Denní kuřata se podávají 0,5 g látky na 1 litr vody (nebo 0,4 g na 1 kg krmiva).Průběh přijímání není delší než 2 dny.
 • U mladých zvířat mladších než 1 týden je dávka léčiva pro profylaktické účely 3 mg na 1 000 g živé hmotnosti.
 • Ve ​​věku 2 týdnů je zobrazena 1 tableta na 100 ml vody (1 sklenice).Dříve může být tableta rozpuštěna ve vodce (2-4 kapky).Dejte mladým zvířatům až 5 dní.
 • ​​
 • V případě salmonelózy je furazolidon předepisován v závislosti na hmotnosti kuřat - 4 mg na 1 kg.Průběh léčby je 4-6 dní.

Brojlerům by mělo být podáno antibiotikumkurz až 5 dní.Pak si musíte udělat přestávku na 1 týden.Další 2-4 dny musíte dát vitamínové komplexy a pátý den, abyste obnovili užívání antibiotika pro prevenci nemocí (schéma je vhodné během zrání a výkrmu jednotlivců).

Při epidemiích a ohniskách virových chorob je furazolidon nebo jeho analogy předepsán neplánovaně.Kompletní průběh přijetí by měl být 2 týdny před porážkou.

Předávkování

V případě předávkování furazolidonem u ptáků může dojít k intoxikaci organismu.

Charakteristické příznaky otravy :

 • slabost a letargie (kuře stojí na vedlejší koleji);
 • zvracení a průjem (peří v konečníku mají charakteristickou kontaminaci);
 • žízeň;
 • rychlé dýchání;
 • křeče.

Co dělat v případě otravy?

 1. Prvním a povinným opatřením je zavedení velkého množství sorbentu (dávejte každé 2 hodiny).
 2. Také mladá zvířata musí být ve zobácích naplněna projímadly, imunostimulanty a kardiotonickými drogami.Včasné ošetření v 90% odstraní známky intoxikace.
 3. V pokročilejších situacích musíte mít po ruce injekci glukonát vápenatý, steroidní léky a corvalol.Furazolidon je antibiotikum, které má antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti.

Je vhodné, aby mladá zvířata dala lék v prvních týdnech života, aby se zabránilo závažným onemocněním bakteriálního původu. Dávkování a způsob podání závisí na věku a hmotnosti jednotlivců .

Naše stránka obsahuje zajímavé informace o způsobu krmení kuřat před a po měsíci, o krmení kuřat brojlerů a nosnic, jakož i oředění metronidazolu a penicilinu.

Podobná videa

Jak podávat furazolidon kuřatům a jak je chovat, najdete také v tomto videu:

]