Jak na fotografii vypadají košeninoví kuřata a jaké jsou rysy rostoucích ptáků tohoto plemene?

Plemeno Kokhinkhin nebylo v Rusku dosud známo, ale v poslední době získalo na popularitě. Kokhinhinov se pěstuje jak pro dekorativní účely, tak pro velmi chutné maso.Jejich domovinou je Čína.Amatéři chovatelů drůbeže přitahují tento druh kuřat svými fyziologickými vlastnostmi původu: vytrvalost, schopnost spěchat i za chladného počasí.

Popis plemene

Tento kříž je charakterizovánpředevším velikost ptáka.Tento typ kuřat má široký hřbet a hrudník, s velmi vyvinutými svaly.Během přechodu z ramen na krk je pozorován výrazný ohyb.Krk je krátký.Hlava je malá.Zobák je malý, žlutý.Hlava je zdobena malou hřebenatkou.Oči jsou načervenalé.

Kohouti se vyznačují velmi krásným a jasným peřím.Je nemožné sundat oči z ocasu.Kuřata mají kratší krk než kohouti.Mají nižší postavu.Nohy jsou poměrně krátké, ale velmi silné.Holeně jsou svalnaté, dobře vyvinuté.Nohy zcela pokryté peřím.Křídla jsou středně velká.Jejich špičky jsou umístěny pod ocasem.

K udržení rovnováhy se tělo naklání dopředu.Z boku se zdá, že kuře je velmi masivní apodsaditý. Plemeno Kokhinkhin je maso. Kuřata dosahují hmotnosti až 4 kg, kohouti - až 5 kg.

Produkce vajec je přirozeně nízká: hostitel obdrží od jednoho kuře 100–1010 vajec ročně.Hmotnost vejce 50-60 gramů.Skořápka je žluto-hnědá.Žloutek je jasně oranžový.Tento kříž je velmi odolný vůči vnějším povětrnostním podmínkám, zejména proti chladu.Zemědělci si všimli, že při nízkých teplotách se produkce vajec mírně zvyšuje.

Obecně jsou kuřata ve své podstatě velmi klidná,nepotřebují velké turistické oblasti, mohou snadno žít v klecích. Vysoké ploty také nejsou nutné.

POZOR! Zvláštností kuřat tohoto kříže je, že se líhnou nahí.Pak je jejich peří velmi pomalé.Proto je třeba pěstovat na teplém místě.

Jaká by měla být hmotnost týdenního a měsíčního kuřat?

Když se kuře narodí, jeho hmotnost je zpravidla asi 35 g. Při dobré péči a výživě může kuře po týdnu přibrat až 200 g.Jaká by měla být hmotnost měsíčních kuřat?V tomto věku mohou dosáhnout 800 až 1 000 g.

Foto

Takto se na fotografii dívají kuřata tohoto plemene.Podmínky chovu

Po vylíhnutí se kuřata nechají po určitou dobu s vrstvou nebo v inkubátoru.Vše záleží na typu výroby.Musí zaschnout.Teprve poté je lze přesunout na jiné teplé místo s podestýlkou ​​(papír, textilie).

Pamatujte! ​​V prvních hodinách života i po němden je důležité nechytit nohy dětí.

Na rozdíl od dospělých jedinců, kteří jsou vůči podmínkám zajištění naprosto nenároční, vyžadují kuřata větší pozornost.Vzhledem k nedostatečnému tlaku je důležité dodržovat režim teplé teploty. V prvních týdnech života je nutné zajistit teplotu od +30 do + 32 ° C.

Potom můžete teplotu snížit na +20 ° C.K udržování teploty se nejčastěji používají krby a žárovky.První den po vylíhnutí je nutné udržovat světelné osvětlení po dobu 24 hodin.V následujících dnech by denní hodiny měly být sníženy o 1 hodinu.To by mělo pokračovat, dokud denní hodiny nedosáhnou 17 hodin.

Kuřata musí být držena v čistých klecích.Je nutné zajistit větrání.Čerstvý vzduch je velmi prospěšný pro křehká plíce.Kuřata, na rozdíl od dospělých příbuzných, potřebují prostor.Musí běžet a bláznit. Rád hrabat slámu, klovat, hledat něco chutného. Pokud však nelze tuto podmínku zajistit, nejedná se o velkou překážku jejich rozvoje.

Klec musí být vybavena dalšími ploty, aby nedošlo k malým průchodům.Dospělí kuřata neprocházejí sítí a kuřata to bez problémů zvládne.Pokud navíc žijí v blízkosti kočky, psi a jiná zvířata, která mohou napadat drobná stvoření, budete muset vybavit další ochranné vybavení.

Krmení a pití

Pokud je krmná dávka pro kuřata zvolena správně, určitě získáte požadovanévýsledkem je rychlé přibírání na váze.V prvních dnech je nutné nabídnout kuřatům malé pšeničné krupice, kukuřici, proso a vejce. Do stravy nelze zahrnout příliš mnoho tvarohu. Pokud dáváte oves, pšenici, ječmen, musíte film odstranit a jemně nasekat.

Důležité! Kuřata neabsorbují zrno.Třetí den je důležité přidat do stravy zeleň v dávce 6 g na 1 kuře.Může to být vojtěška, kopřiva, listy pampelišky.

Pátý den mohou být mrkev nabízena v množství 5 g na jednotlivce.Musí být také jemně nastrouhaný.Již můžete dát bylinnou mouku.Od desátého dne je nutné zvýšit objem obilí.Již můžete nabídnout rybí odpad, křídu, rozdrcené skořápky ve výši 5 g za každého.

Toto číslo postupně zvyšte na 10 g. 17 procent suchého jídla by mělo být koláč a jídlo.Obsahují proteiny rostlinného původu.Od dvacátého dne můžete nahradit pětinu zrna vařenými brambory.S ohledem na věkovou kategorii musí být sledován počet krmení.

Takže v prvním týdnu života musí být kuřata krmena až 8krát.Druhýkrát - 6krát.Třetí čtyřikrát.Od druhého měsíce by krmení mělo probíhat dvakrát ráno a večer. Zrno by mělo představovat přibližně 60 procent celkového krmiva.

Jedná se o masné plemeno kuřat, proto je velmi důležité zahrnout bílkovinu do výživy mladých zvířat do 16 týdnů.Krmítka by měla být pohodlná, s malými stranami, aby kuřata mohla dostat jídlo.

Tip:nevylije mnoho jídlaokamžitě ho zastaví nebo rozptýlí po podlaze.Je lepší počkat, až budou jíst, a přidat další.

Pokud jde o vodu, vše je jednoduché.Je požadována čerstvá voda, ne vyšší než 30 ° C.Jeden podtlak je dost na 50 kuřat.Je důležité umístit pijáka na přístupné, osvětlené místo.Část vody může být nahrazena čerstvou syrovátkou.Je velmi nápomocná.Často existují situace, kdy některá kuřata začínají zaostávat za svými protějšky.Méně mobilní, špatně jíst.

V těchto případech jim musíte věnovat zvláštní pozornost: buď je rozdělte do samostatné cely, nebo se pravidelně krmte a napijte z pipety. Musí jim být podáváno práškové mléko s vařeným vejcem. Taková proteinová směs je pro ně velmi prospěšná.Praxe ukazuje, že většina zaostávajících kuřat s dodatečnou péčí roste velmi rychle a dohání vývoj ostatních.

Čistá voda a jídlo jsou pro kuřata životně důležité.Krmné žlaby a misky na pití by se měly dobře umýt každý den.Může být ošetřen 5% roztokem formalinu.

Včerejší krmivo musí být odstraněno, aby se zabránilo jeho hnilobě a následně množení různých nemocí.

Vlastnosti pěstování

Statistiky ukazují, žepři normální péči je míra přežití kuřat poměrně vysoká a dosahuje 90 až 95 procent. Vzhledem k tomu, že metabolismus košeninů je pomalý (jako u všech masových křížů), je důležité, aby se kuřata nepřebíraly.

Je nutné stanovit zavedené normy potravin, jinak v budoucnosti obezituvyhnout se.Pokud si všimnete, že kuřata začala intenzivní peří, do stravy vložte dýně a zelí.Pomohou peří a dýně překonají červy.Do krmítka můžete také přidat štěrk jednou týdně v množství 2 g na kuře.Vynikající profylaktické a imunostimulační činidlo je roztok manganistanu draselného.Musí se podávat až třikrát týdně.

Upozornění! Je důležité pokaždé vytvořit čerstvé řešení.Pokud je to možné, od pátého dne života mohou být do stravy ptáků přidávány vitamíny.Vitaminy A, E, D jsou velmi užitečné.

Můžete si také sami připravit obohacenou směs pro pěstování ptáků.

Receptura je následující:

  • 0,5 litru slunečnicového oleje;
  • 2 lžičkyvitamín D2;- 2 lžičkyvitamín E;
  • 2 lžičkyvitamín A.

Všechny směsi.Uchovávejte výslednou hmotu v chladničce.Vitamíny lze zakoupit v lékárně ve formě olejů.1 lžička listy 1 lžička.výsledný olej.Pro efektivnější růst cochinchinů je můžete krmit průmyslovými krmivy.Jsou lépe vyvážené a poskytují požadovaný výsledek rychleji.Tato smíšená krmiva obsahují všechny vitamíny a bílkoviny potřebné pro tělo kuřecího masa.

Čtenář by se mohl zajímat o články o druzích kuřat Kokhinhin blue a black, stejně jako o o tom, jak se plemena Brama liší od Kohinhin.

Zdravý mladý růst je klíčem k chovu silných dospělých kuřat. Proto je důležité od prvních dnů života poskytovat dobrou péči, rutinuvyvážená strava.Nemůžete zavádět nová jídla předem.Je nutné počkat na nezbytnou fázi vývoje zažívacího traktu kuřat.

Musíme dodržovat stanovená množství krmiva, protože košenily jsou náchylné k obezitě a potřebujeme kvalitní maso.Toto plemeno ptáků není vybíravé ve srovnání s mnoha jinými kříži, takže trochu tvrdé práce a odhodlání a budete moci dosáhnout požadovaného výsledku.