Jak nebezpečné jsou chyby a blechy u kuřat a jak se zbavit krveprolití?

Pokud by se stal zázrak a drůbež mluvila lidským hlasem, pak by první větou většiny kuřat, kachen a hus byla žádost o zbavení se parazitů - tyto blechy a štěnice štěňat jsou velmi odolné, narušují normální spánek, zasahujížít normálně.

A kolik ptáků pilo ptačí krev - nepočítal se ani jeden tucet litrů.

Jedním slovem, jedná se o obrovskou překážku pro plné štěstí kuřecího masa - vnější parazity.

Kromě toho, i když jsou malé, jsou stále nositeli každé patogenní infekce.Obecně platí, že majitel musíte s nimi něco vyřešit.

Něco takového by vypadalo jako protiběchý zápasparazitované kuře.

A protože kuřata mohou lidi prosit o mlčení pouze v tichém případě, v nejhorším případě, s alarmujícím štěkáním, bude chovatel drůbeže muset pozorovat drůbež a vyvodit příslušné závěry: usadili se drobní „podnájemníci“ v domě.

Pokud jsou podezření potvrzena, neprodleně přijměte opatření na záchranu ptáků.

Blechy u kuřat: je to nebezpečné nebo ne?

Blechy a štěnice štěňata jako takové nemohou stádu způsobit velké ztráty.

Samozřejmě způsobují nepohodlí drůbeži, samozřejmě kazí vzhled ptáků, samozřejmě, ženechávají ptáky na pokoji, neustále si kousají kůží a užívají si krve.

Ale i během útoků na blechy nepřestávají slepice spěchat, jíst normálně a zvyšovat tělesnou hmotnost.

I když je stále pozorován určitý pokles produktivity u drůbeže s příchodem blech a chyb.Nebezpečí může spočívat pouze v tom, že na těle ptáka je příliš mnoho parazitů a oni mohou porazit kuře a infikovat ho infekčními chorobami.

Tyto případy jsou však vzácné, protože chovatelé drůbeže pečlivě sledují výskyt parazitů v domě a přijímají neodkladná opatření k jejich likvidaci.

Symptomy

Blechy, které padly do peří drůbeže, zůstaly tam po dobu „trvalého pobytu“ (dokud nebyly vyleptány).

Brouci se chovají odlišně:napadají drůbež v noci , během spánku a po dostatečném množství krve čerpajícím, dobře krmeným a spokojeným, nechají ptáka schovat se v mezeře před dalším agresivnímnávštěva.

Hmyz se liší, každý pije svou vlastní krev, ale známky jeho přítomnosti v drůbeži jsou velmi podobné.Když se oba objeví, slepice neustále škrábají a čistí peří.

Kachny, jejichž nohy jsou příliš krátké na to, aby se dostaly na všechna místa parazitovaná parazity, dokázaly poškrábat zobáky i husy.

Kromě poškrábání může být projevem parazitů také zhoršení peří: peří drůbeže ztrácí lesk, otupělé a rozcuchané.

Přítomnost parazitů můžedůkaz o snížení produktivity ptáků při dobré (i vynikající, zvýšené) chuti k jídlu.Snížení odolnosti vůči chorobám se také týká příznaků svědčících o výskytu blech nebo chyb u drůbeže.

Bress Galsky má kohout čistě bílou barvu, stejně jako žena.Ale červený hřeben a velké velikosti vám nedovolí zaměnit je.

Pokud zjistíte, že u vašich ptáků najdete stříkačku, přečtěte si to naléhavě: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/nasekomye/siringofilez.html.

Diagnostika

K diagnosticeinfluenzy ptákůstačí silné ruce a dobrý výhled.Vysoce kvalitní osvětlení bude dalším prvkem diagnostiky.

Blechy je možné pozorovat pečlivou kontrolou peří a kůže ptáka.Při výběru některého z jednotlivců je třeba pečlivě prozkoumat jeho hlavu, nohy a oblast pod ocasem, kde je peří nejúžasnější.

Pokud existují paraziti, určitě se vzdají: blechy u kuřat nikdy nesedí, zejména v těch chvílích, kdy cítí nebezpečí pronásledování a ničení.

Pokud jste sami našli parazity na těle kuře a nemůžete určit jejich vzhled jakýmkoli způsobem, musíte kontaktovat entomologa.

Paraziti, kteří napadají ptáka jen kvůli jídlu (chyby), je obtížnější odhalit.Chcete-li to provést, musíte provést ptačí kontrolu v noci.

Ošetření

Doma se s ptákem zachází jako se starým způsobem: pokud má někdo staré zásoby prachu, posypte ho tímto ostře zapáchajícím práškem.K tomuhle,ve skutečnosti postup končí.

Před několika lety však ministerstvo zdravotnictvídospělo k závěru o škodlivosti prachu a bylo zastaveno .

Jaké je tedy zacházení s kuřaty blechami a brouky v moderní post-orální fázi?Dostačují účinné léky: organofosforové sloučeniny, syntetické pyrethroidy, karbomy a pyrethroidní insetidy.

Všechna tato parazitická léčiva se prodávají ve veterinárních lékárnách v konečné formě a jedná se o přípravky dispergované ve vodě, prášky, emulgovatelné koncentráty.

Při používání jsou všechna tato léčiva nekomplikovaná.Jediné, na co veterináři varují před zahájením léčby, je to, že by se nikdy neměli míchat.

Někteří chovatelé drůbeže starší generace, zvyklí na inovace veterinárního lékařství s jistým stupněm ironie, se domnívají, že obyčejné pelyněk má vysoký terapeutický účinek, který je v našich otevřených prostorech více než dost pro více než jeden kuřecí měď.

Jiní považují parazity za vynikající prostředekPerský heřmánek(nelze zaměňovat s lékárnou).Tato rostlina obsahuje látku toxickou pro blechy a brouky - pyrethrin, který vycítí, které blechy spěchají do důchodu z domu, nebo zemřou.

Prevence

Cílem všech preventivních opatření proti blechám a hmyzům by mělo být vytvoření vhodných podmínek pro chov ptáka: čistota v domě, pravidelné mokré čištění, dezinfekce..

Prevence parazitů je velmi účinná a jednoduchánáhrada podestýlky , ve které lze nalézt jak parazity, tak jejich larvy.

Další povinnou metodou prevence je vyhubení hlodavců, kteří padají do kuřecího koše.Krysy a myši nejen představují nebezpečí pro mladý růst, ovipozici, ale také pro dospělé, nesou mimo jiné parazity a mohou infikovat blechy celým blechami.

Otázka vyhlazování hlodavců se stává velmi důležitou na podzim, když se v očekávání ochlazovací skvrny myši a krysy dostanou na farmu.

Závěr

Kousnutí blech a štěnice štěňat dává ptákovi nepříjemné nepříjemnosti.

V důsledku těchto malých parazitů je drůbež prakticky neklidná a neustále žije s touhou po poškrábání, čímž se zbavuje nepříjemného pocitu svědění na kůži.

Ale pokud chyby a blechy jen obtěžovaly ptáky!Mohou však vyvolat řadu závažných onemocnění:hepatitida B a C, salmonelóza, tyfus a kožní choroby .

A takové nebezpečí se stává hlavní příčinou, jak se zbavit parazitů, jsou-li navinutí v kuřecím koši, a zabránit vzniku, pokud tam již nejsou.