Jak nebezpečné jsou dravci pro drůbež a je možné se těchto parazitů zbavit?

Než začnete mluvit o samotné nemoci, musíte mít představu o tom, kdo jsou lopsiders.

Puffer jedlíci jsou velmi malí paraziti, kteří se usazují v peří ptáka a kazí jejich peří.

U lidí se jim také říká „kuřecí vši“.Opravdu způsobují téměř stejné poškození.Pouze pukopoedie nesaje krev, ale dává přednost ptačí chmýří a peří.

Porážka tohoto hmyzu je považována za nemoc - malofagózu.

V Rusku drůbež (kuřata, kachny, krůty, husy) velmi často trpí touto chorobou, papoušci a jiné druhy okrasných ptáků jsou mnohem méně pravděpodobně nemocní

Kdo jsou kanibaly a jak nebezpeční jsou?

Pták je tímto hmyzem zasažen velmi rychle, rojí se v bahně, jedí špinavé krmivo ze země atd.

I samotný majitel ji může nakazit, pokud si neúmyslně přinesl parazity z jiného kuřecího koště, například na své boty.

Proto je třeba pečlivě sledovat, jak se pták chová, zda je zapojen do peří, a také čistotu drůbeže.Paraziti vás mohou snadno a rychle zbavit nutnosti očistit se, protože celý pták jednoduše zemře.

Škody způsobené kanibaly nelze popsat slovy.V krátké době můžete ztratit veškerou drůbež .

Nejprve se přirozeně sníží produkce vajec, dokud úplně nezmizí.Zbavit se jich však může být velmi obtížné.Za tímto účelem se v boji proti těmto parazitům používá celá řada opatření.Termín pro odstranění poohootu může být od 1 měsíce do 6 měsíců.

Původci nemoci

Původci této choroby jsou velmi malí a rychlý hmyz, který vypadá jako vši.

Barva je žluto-hnědá, na těle jsou pohyblivé čelisti, kterými parazit a kousne do peří a dolů z ptáka.

Je třeba poznamenat, že věda ví asi dva a půl tisíce různorodých lovců, ale pouze šedesát z nich může parazitovat přímo na ptácích.Nemůžete se bát, že poohoot z ptáka může jít k člověku - toto prostředí jim nevyhovuje.

Většina jedlých ptactva žije pouze u ptáků jednoho konkrétního druhu .Například papoušci z papoušků nepřijdou na drůbež, i když existují výjimky z tohoto pravidla, ale velmi zřídka.

Toto onemocnění se rychle šíří.Pokud je již postižen alespoň jeden pták, budou téměř příští den infikováni všichni ptáci v okolí.

Kuřata, na kterou se nemoc přenáší z rodičů, jsou paraziti zvláště postiženi.Ptáci sledující jejich peří a neustále ho čistí, méně často než ostatní trpí takovými problémy.Ale přirozeně je nemožné donutit ptáka, aby vyčistil peří.

Nejvícezvětralé periodoidy běžné v Rusku jsou navenek podobné malým černým blechám, které je téměř nemožné rozlišit mezi ptačí chmýří.Ačkoli existují poměrně velcí jednotlivci, dosahují délky čtyř milimetrů.

Průběh a symptomy

Pro majitele drůbeže je nejdůležitější pochopit včas, že pták byl nakažen, jinak se nemoc rozšíří na všechny ptáky a bude velmi obtížné odstranit hmyz.

Opomíjení této choroby se velmi silně odráží v chování ptáka, vypouští ho, vyčerpává.Nakažený pták již nemá touhu zbavit se hmyzu sám.

Vypadá letargicky a ospale.To se děje proto, žehmyz kousne pevně do kůže , což způsobuje neustálé svědění, odebírání krve a ovlivnění peří.

Pták se snaží nějakým způsobem ukončit své utrpení, ale již druhý den je vyčerpaná síla a pták se stane letargickým, zastaví aktivní činnost.

Peří takového ptáka mají také charakteristické rysy, které se stávají vzácnými, pokud se podíváte pozorně, můžete vidět nejmenší díry, které na nich zbývá hmyz.To jsou hlavní příznaky tuberkulózy.Pokud nebude léčba zahájena včas, bude celý pták infikován velmi rychle.

Průběh choroby nastává ve dvou fázích.První fáze je aktivní (když si pták uvědomí, že paraziti způsobují nepříjemnosti a snaží se je zbavit samy).

První etapa bohužel prochází velmi rychle (doslova dva dny), pak si již pták zvyká na novéstavu a nějak to přestane vnímat.

Chickens Orpington se ve své nejlepší podobě podobá kostce.Jak jste možná uhodli, jsou chováni na maso.

Napsali jsme samostatný článek o trichomoniáze u kuřat, který se nachází na adrese: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/trihomonoz.html.

Pokud byste chtěli vědět o rozkvětu orchidejí doma, pak jděte zde.

Většina chovatelů ptáků detekuje nemoc pouze tehdy, když již začala druhá fáze letargického chování, když je již povrch peří vážně ovlivněn, jak je vidět pouhým okem.Ve druhé fázi je velmi obtížné odstranit parazita, starý a slabý pták může snadno zemřít.

Diagnostika

Pro diagnostiku tohoto onemocnění je velmi jednoduché, stačí se podívat na peří ptáka.Pokud peří začnou vypadávat, ve spodní části jsou viditelné drážky, na peří jsou nahlodány dlouhé švy, není pochyb o tom - máte načechraný jedlík.

Ale přesto není vhodné provádět takové diagnózy na vlastní pěst, i když se na tom specialisté podílejí, pak bude možnost způsobit další škodu velmi minimální.

Ošetření

V případě infekce drůbeže pooeaterem ji neléčte sami. Musíte se rychle domluvit s veterinářem , který určí rozsah nemoci, druh hmyzu a dá konkrétní pokyny k léčbě.Nejlepší je zbavit se parazitů pomocí různých sprejů, které zpracovávají peří.

Kapky a jiná řešení, napřpraxe se ukázala jako neúčinná.Léčba také zahrnuje prodlouženou karanténu a úplnou dezinfekci kuřecího koše nebo klece, ve kterém jsou ptáci chováni.

Preventivní a kontrolní opatření

Prevence malofagózy zahrnuje neustálé čištění drůbežího kurníku a důkladné vyšetření ptáka, připojení nezbytných očkování, neustálé konzultace s veterinárními lékaři a zkušenými chovateli.ptáci.

Musíte si také pamatovat, že se tato nemoc neobjevuje z ničeho, nejčastěji ji přinášejí samotní majitelé.Proto se musíte pokusit nenavštívit místa s infikovanými ptáky, drůbežárnami, kuřecími koňmi jiných lidí.

Pokud k tomu dojde, měli byste před návštěvou svých domácích ptáků zcela dezinfikovat své boty a oblečení.

Zkušení chovatelé drůbeže vědí, že pták se nejčastěji nakazí během horkého období, kdy se tento hmyz rozmnoží.Proto v létě musíte zvláště sledovat chování ptáka.

Pokud dojde k znatelnému narušení chování alespoň jednoho ptáka, mělo by být okamžitě umístěno do karantény a drůbež byla dezinfikována.Kontakt s volným ptákem by neměl být.