Jak organizovat chůzi pro kuřata?Co si vybrat - voliéra, přenosné solárium nebo bezplatný výběh?

Správně organizovaná chůze pro kuřata je stejně důležitá jako teplá kuřecí bedra nebo dobře sestavená strava.Bez chůze chodí kuřata méně aktivně, nedostávají správné množství vitamínů, včetně vitamínu D, které jsou nezbytné pro tvorbu vápníku.

Slepice jsou při absenci chůze náchylnější k obezitě, vyžadují více krmiva, protože nemohou najít hmyz.V tomto článku vám řekneme, jak správně organizovat chůzi pro kuřata.Zjistíte také, jak se procházky ve volném výběhu liší od voliér a solárií pro malá zvířata a co je potřebujete postavit.

Oplocená jednoduchá chůze

Pokud je na vašem webu dostatek místa, pakorganizování volného výběhu kuřat může být velmi jednoduché - stačí uzavřít určitý prostor pomocí síťoviny. Takový plot nejen zabrání rozmístění kuřat na celém území, ale také je chrání před psy a jinými predátory .

Je dobré, pokud je jedna strana vyrobena z desek nebo dřevotřísky.Chrání ptáky před větrem.V případě deště můžete poskytnout malý přístřešek.Vyberte si místo, ze kterého se budete dívat, protože slepice ho pošlapají a ztratí svůj estetický vzhled.

Důležitým bodem je, že tráva v místě chůze by tam měla růst alespoň druhý rok, aplocha by měla být přibližně dva metry čtvereční na jednotlivce.

Na fotografii vidíte variantu volného chůze ze sítě sítě, která je mobilní:

Mobilní voliéra ze sítě


Před řeknutímCo se týče voliéry pro kuřata, chci objasnit jeden bod - jak se ve skutečnosti volná chůze, jak je uvedeno výše, liší od voliéry.

Za prvé, je to jeho velikost - obvykle je větší.

Za druhé,není stacionární, lze jej přesunout na jiné místo , protože je zřídka připojeno k hlavním budovám.

Stacionární voliéra pro slepice

Před zahájením výstavby voliéry musíte určit její velikost.Jak je uvedeno výše, je optimální, pokud jedno kuře odpovídá ploše asi dvou metrů čtverečních.

Nezapomeňte, žeje tento rozsah obvykle připevněn ke slepici, ze které mohou ptáci okamžitě vyjít ven .

Pokud jsou v blízkosti kuřecího koše stromy, poskytnou ptákům ochranu před sluncem.Je to také důležité pro jeho umístění - daleko od lidí a domácích zvířat.

  1. Jakmile se rozhodnete pro umístění, můžete přistoupit k výstavbě.Je lepší, když je vaše stacionární voliéra na základně.Můžete jej vyplnit jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje.
  2. Dále jsou instalovány nosné sloupy - kov nebo dřevo.Podpěry se instalují do otvorů předem vykopaných do hloubky 50 cm a jejich výška by nakonec měla dosáhnout dva metry.
  3. ÚplněRohy jsou přivařeny nebo přišroubovány na podpěry, ke kterým jsou stěny a korálový strop dále připevněny.
  4. Musíte začít tahat mřížku shora a přesunout se k bočním stěnám.Stěny spojujeme s překrytím tak, aby se v průběhu času neodchylovaly a byly upevněny ocelovým drátem.
  5. Strop nebo zadní strana mohou být vyrobeny z vlnité lepenky nebo polykarbonátu.Z tohoto materiálu byste neměli dělat celou ohradu, abyste ptáky pevně nezavřeli od vnějšího světa.

Při stavbě ohrady a slepice musí majitel vzít v úvahu spoustu nuancí.

Doporučujeme přečíst si články k tomuto tématu.Z našich materiálů se naučíte, jak si sami postavíte kuřecí koňak, jak uspořádat hnízda, uspořádat hnízda a klece, vyrobit krmítka ] a pití misek pro ptáky.

Na obrázku níže je vidět prostorná voliéra pro kuřata připojená přímo k zimní kuřárně:

Stacionární voliéra pro kuřata

Ve videumůžete vidět, jak si vyrobit vlastní chůzi na baldachýny svými vlastními rukama:

Přenosné solárium pro kuřata

Malé přenosné konstrukce s druhým jménem -solária pro kuřata,obvykle se používá při chovu mladých zvířat .Nejčastěji jsou určeny pro jednu nosnici s kuřaty nebo malým počtem dospívajících ptáků.Takové pero je malé, je lehké a snadno si ho můžete vyrobit sami.

K tomu stačí postavit rám z tyčí a opatřit ho plastem nebokovové pletivo.Pokud není půda ještě dostatečně teplá, můžete podlahu uspořádat například z desek.

Pokud jde o velikost, je asi jeden a půl metru dlouhý, 80 cm vysoký a jeden metr široký. U velmi malých kuřat není nutné mít na konstrukci strop .

Na fotografii vidíte variantu přenosného letního procházení kuřat a mladých zvířat:

Solárium pro mladá zvířata a kuřata

Chov kuřat je věczodpovědný, i když ne příliš komplikovaný.Znáte-li hlavní body, získáte vynikající výsledek.A naše články vám s tím pomohou.

Přečtěte si vše o tom, jak organizovat chov kuřat doma, jak chovat kuřata se slepicemi a kuřata brojlerů na zahradě.

Co je na volném chůzi lepší?

Proč si někteří majitelé domů chovají slepice zcela ve volném výběhu.Neorganizují speciální solária ani nestavují voliéry?

Jejich kuřata volně opouštějí dům, když to sami chtějí.Mohou chodit po pozemku před domem, v zahradě a v zeleninové zahradě.

Takové podmínky chovu umožňují zemědělci trochu šetřit na krmivech , protože úplná svoboda jednání umožňuje slepici hledat více hmyzu a zelených rostlin.To nejen obohacuje stravu, ale také chrání zahradu před škůdci.

To platí pro důvody.Nevýhody jsou také zřejmé - někteří jednotlivci se mohou pokusit klovat bobule a zeleninu, což je pro plodinu škodlivé. S touto chůzí ptákastanou se velmi zranitelnými a mohou být ovlivněni pernatými a suchozemskými predátory .

Správná strava je klíčem ke zdraví vaší drůbeže.

Další informace o organizaci krmení nosnic, kohouti a kuřat.Podívejte se také na informace o chorobách kuřat způsobených podvýživou.

Kromě toho mohou jít příliš daleko od zemědělského pozemku, kde jsou bezpečně ztraceny.Aby se tomu zabránilo, měly by být slepice chovány na oploceném dvoře.Lze tam umístit vhodné krmítka a misky na pití, aby se kuřata nemohla vrátit do domu na jídlo.

Ve videu vidíte, jak udělat jednoduchou letní procházku pro ptáky: