Jak organizovat pěstování kuřat, starat se o ně a správně se krmit?

Pro chov by měli být vybráni mladí ptáci, kteří mají zdravý vzhled.

Zdravá kuřata jsou pohyblivá, dobře reagují na vnější podněty, zvuk, ztuhlé břicho, pupeční šňůry nemají známky krvácení, chmýří je lesklé, dokonce.

Pevně ​​stojí na nohou, křídla pevně přitlačená k tělu.

Nemocná kuřata se vyznačují prohnutými břichy se špatně napnutými, neoschnutými pupeční šňůrou, křídla jsou dole, chůze je kulhavá a ohromující.

Neexistuje také žádná reakce na žádné dráždivé látky, kuřata stojí stranou a nezúčastňují se obecných rozruchů.

Pěstování kuřat

V procesu péče o kuřata musíte neustále sledovat jejich hmotnost, aby bylo možné napravit současnou situaci, pokudkuřat z mnoha důvodů začalo zaostávat ve vývoji, chovat špatně a jíst.

Nejmladší roste nejrychleji v prvních dvou měsících života.Kuřata plemene vajec jsou 16krát těžší než denní dávky, maso a vejce - 18,5krát a maso a ještě více - až 30krát.

Kuřatům by se nemělo podávat zatuchlé, zatuchlé jídlo .Krmivo by mělo začít ihned po zahřátí a po vylíhnutí z vajec.Pro udržení příjemné teploty vzduchu pro ně v interiéruje nainstalován elektrický ohřívač.

Optimální teplota je 18–20 ° C. Od prvního dne by měla být teplota 30–32 ° C, po týdnu –30–28 ° C, od 10 do 20 dnů –26–24 ° C, po 21dny - 24-20 C. Zároveň by vlhkost vzduchu měla být přibližně 70%.

Organizace krmení

V raných dnech je nemožné si pro malé kuřata představit jídlo lépe než vejce natvrdo vařená a dobře nakrájená.

K tomuto jídlu můžete přidat proso, ovesné vločky, drcené krupice, jogurt a nízkotučný tvaroh.

Ve ​​3. den se strava malých ptáků stává trochu rozmanitější.

Nyní je obohacena jemně nasekanou lucernou, kopřivy a jetelem.Užitečné budou také pekařské kvasnice.Můžete dát nastrouhanou mrkev, řepu a žluté dýně.

Nejlepším ukazatelem sytosti je plná kuřecí struma a zdravý spánekpo každém jídle.Pokud jsou kuřata chována na jaře, na podzim nebo v zimě, když není čerstvá zelenina, můžete do jídla přidat travní moučku.Je také vynikajícím zdrojem vitamínů.

Kuřata z masa a vajec a masných plemen konzumují mnohem více jídla než plemena vajec, takže by měli každý den zvyšovat množství potravin o 10–15%.

Menu by mělo zahrnovat potraviny nasycené bílkovinami: tvaroh, podmáslí, odstředěné mléko.Čerstvé mléko by se nemělo podávat, protože žaludky kuřat pro ně ještě nejsou přizpůsobeny tomuto těžkému jídlu.

Když krmeno kuřata fermentované mléčné výrobky by měly zajistit, aby kuřata vždy měla čerstvou čistou vodu, která musí být pravidelně měněna a sledována, aby se do ní nedostaly kousky potravin.

Nápojové mísy jsou nejlépe zajištěny, protože pohybující se kuřata snadno převracejí lehké kontejnery umístěné ve středu místnosti.

Plemeno Paduánských kuřat se nemůže nechat bez povšimnutí.Jejich krása je nápadná pro všechny milovníky drůbeže.

Pěstování slepic není snadný úkol.Přečtěte si to pozorně! Přečtěte si více ...

Strava zahrnuje také rybí, masové a kostní moučky.Pokud nejsou k dispozici, lze je snadno nahradit masným odpadem z kuchyně, vnitřností, žížal.

Poslední kuřata se konzumují se zvláštním potěšením.Kromě toho by menu mělo obsahovat také vápenné přísady.Dřevěný popel může být dobrým zdrojem.

Nejprve se podává v množství 0,6 g na osobu a postupně se zvyšuje na 4 g ve věku 2 měsíců.

Kuřatům by mělo být podáváno jídlo s frekvencí dvou hodin, po 10 dnech života se počet krmiv snižuje - až 5krát denně, s životností 2 měsíců, se stanoví čtyřnásobné krmení s intervaly až 4 hodiny.

Je žádoucí, aby hrubý písek stál vždy v samostatném zvláštním krmítku pro kuřata.Jemné trávicí ústrojí kuřat navíc absorbují skořápky zrn a obilovin velmi špatně, takže poprvé by se měly vždy prosít sítem.

Nutričním potravinovým doplňkem je rybí olej, kterýje vhodné dát ráno, smíchat s drcenou obilovinou nebo zrnem.

Zatímco kuřata jedí, stojí za to pečlivě sledovat, které z nich jsou silnější a živější a které neustále zůstávají na boku, spokojené se zbytky jídla.Taková slabá kuřata by měla být zasazena z času na čas, aby je krmila odděleně, dokud „nepřijdou o život“.

Místnost

Přibližně 1 m2.oblast musí být umístěna asi 12 kuřat denního věku.

Nejprve je to pro ně poměrně velký prostor, ale kuřata rostou, zabírají stále více místa a plocha pro ně se stává optimální.

Je třeba dbát na to, aby byl vzduch v tomto místě větraný, ale silné průvary jsou nežádoucí.

Je nutné pravidelně měnit rozvržení .Nesmí být dovoleno tlumit a v místnosti se objevil nepříjemný, specifický zápach.

Jakákoli vlhkost je pro kuřata smrtící.Mohou snadno onemocnět a zemřít.Jejich křehká imunita je v této fázi života citlivá na mnoho virů.

Zahájení pod slepicí mláďatou

Dobrou volbou pro chov kuřat je vypuštění pod mláďata.

Stejně jako nikdo lepší se nedokáže postarat o svého potomka.Vejce mláďat slepic, a když přijde čas na líhnutí kuřat, je pečlivě odstraněno.

Kuřata se rodí a po jednom se umísťují do zvláštního koše, krabice nebo krabice, na jejímž dně je zakrytá měkká tkanina.

Shora je nádoba pokryta gázou a krabice je umístěna v teplepokoj s teplotou až 30 ° C. Opět se pod slepicí mláďat začnou kuřata, jakmile skončí celý líheň.

Video

Několik následujících krátkých videí o chovu kuřat vám to pomůže ještě lépe:
https://youtu.be/aoaWuOlDfg0

Dodržování všech pravidel pomůže zdravému potomstvu slepic, které se mají narodit, a řádné péči a péči o rostoucí kuřata s plnými a rozmanitými krmivy, stálá teplá teplota v místnosti pomůže růst zdravým a silným jedincům, což zasepak dají dobrého potomka.

Nejprvebude muset být neustále sledován teplotní režim a růst kuřat .

Ale čas strávený za to stojí za to.Dobrá péče o kuřata je v budoucnu jak zdravým potomkem, tak dobrým ziskem, takže byste měli být trpěliví před nákupem denních kuřat, starat se o ně a sledovat, jak se mění z křehkých žlutých hrudek na silné, zdravé kuřata.