Jak pečovat o dravé rostliny s rosou doma?

Rosyanka - co je to?Krásná kvetoucí rostlina.Živí se hmyzem a může růst na řídkých bažinatých půdách.

Zima v lesním mechu každoročně odhazuje výhonky, které jsou přeměněny na rašelinu.Propagován semeny a růžicemi.

Popis dravé rostliny

Stonky rostlinyletničky .Rostou ze samotného lesního mechu.Ve tvaru jsou protáhlé, tenké, půvabné.Na mechu jerůžice listů .Jsou pevně přitlačeny k půdě.

Jedna slunečnice obsahuje10-12 letáků .Drobné listy.V průměru nedosahují více než 1 cm. Jsou umístěny na podlouhlých řapících.Řapíky dosahují délky 4–7 cm.

V závislosti na poddruhu mohou být listy smaragdové nebo kaštanové .Na listech rostou tenké vínové chlupy.Na okrajích vlasů jsou malé kapičky kapaliny.Rosa přitahuje díky enzymům velké množství hmyzu.

Rosyanka je hmyzožravá trvalka.Latinský název: Drosera.Neformální jména:Rosa Boží, oči princezny, Rosa slunce, Rosa .Rostlina obsahuje lepkavou látku, která produkuje.

Díky kapící kapce této kapaliny, podobné rosě, adostal to jméno.Látka obsahuje konyin alkaloid a různé trávicí enzymy.Díky nim je hmyz padající do pastiokamžitě ochrnutý .Jedná se o masožravou rostlinu s vnějším trávením.

Poté, cobyl rostlinou uloven mravenec, moucha nebo jiný hmyz , byly okraje listů okamžitě uzavřeny.Pokud je hmyz malý, může vylézt z mezery.Velký hmyz je zcela zakryt.

Lokalita květuv bažině .Počet rostlin je výrazně snížen v důsledku zásahu člověka do přírody.

V galerii vidíte, jak to vypadá na fotografii:

)

Období zimování

V chladném obdobíse na rostlině vyskytujípupeny zimy .Jak rostou, prohlubují se v lesní mech.Pokud přijdete do bažinaté oblasti, na které roste slunečnice po mrazu, nebude možné tuto rostlinu vidět.Slunečnice budezcela skryta pod lesním mechem .

Díky tomuto způsobu pěstování mech chrání květ před mrazem a slunečnice úspěšně přežívá chlad.

Na jaře, když se teplota ustálí a objeví se první slunce, rostou první výhonky ze zimujících pupenů tohoto zástupce flóry.

Kvetoucí

Kvetoucí později -v polovině léta .K opylení rostliny dochází hmyzem.Ale riskují, že upadnou do pasti na květiny.Proto stonky květů, na kterýchkvěty se nacházejí, dosahují maximální délky 25 - 30 cm.

Miniaturní květykvetou na každém stopce na vrcholu.Mají sněhově bílou nebo světle růžovou barvu.Květenství jsou shromažďovány ve střapcích nebo krásných kadeřích.Každá květina obsahuje 5 okvětních lístků.

Na pozadí ponuré bažiny vypadají jako krásné „mraky“.Obdařensladkými nektary .

Domácí péče

Pěstování ze semen

Na místě květin koncem léta - začátkem podzimu, rostou ovoce .Jsou tosamootevírací .Otevřete pomocí tří křídel.Uvnitř ovoce jsou miniaturní semena.

Forma osiva: fusiform.Semena lze vidět na fotografii v článku.Začátkem podzimu se vysypali na povrch lesního mechu.Poté jsou pohřbeni na povrchu půdy.Růst nastává na jaře příštího roku.

Při pěstování na zahradních pozemcích musí být rostliněposkytnuto velké množství mechu .Jinak nebude postup pěstování slunečnice ze semen bezvýznamný.

Co rostlina jedí?

Letákysmaragdového odstínu .Obsahují velké množství pigmentovaného chlorofylu.Díky této látce dochází k fotosyntéze.

Ve videu zachytila ​​slunečnice pavouk:

Rostlina si proto může zajistit živiny.Ale protože rostlina roste v bažinatých oblastech, jsou půdy v tomto prostředí velmi vzácné a nejsou bohaté na minerály.Dozískat požadované množství živin, rostlina začalachytat hmyz .

Vitaminy nalezené v mravencích a muškáchpomáhají rosnatce přežít v takové bažinaté oblasti .Rosnička jí malé brouky, pavouky, mravence, mouchy, komáry a dokonce i vážky.

Půda, půda

Může růst najakékoli půdě .Pro umělý růst vyžaduje pokrytí lesním mechem.Mech by měl být vysoký více než 3 cm.

Protože výhonkyumírají každoročně , mění se na zpracovaný rašelinový materiál.Kvůli jejich velkému počtu, stejně jako lesní sphagnum, kyslík nevnikne do kořenového systému.

Kvůli této skutečnosti, slunečnice každoročně zvedá své kořeny na povrch půdy.Doma je slunečnice osazenařídkým substrátem , který se skládá z hrubozrnného mořského písku a rašeliny.

Zalévání

Zalévání rostliny pomocí speciálnípánve nebo nižší zalévání .K tomu vložte nádobu s květinou na misku s vodou.

Pozor! Postřik rosou je zakázán.

Na listech květů jsou malé klky.Pokud jsou neustále ve vlhkém stavu, lepkavá tekutina, která je pro rostlinu nezbytná, bude z nich odplavena.

V tomto případě nebude mít slunečnice vlastní jídlo a může zemřít.

Přesazování

Rostlina není na půdě nijak náročná.Rosa rosná může růstv jakékoli zemi .Transplantace se provádí pouze v roce 2007pokud je půda velmi bažinatá.

Teplota

Letní teplota by měla být v rozmezí19-21 ° С .V zimě toleruje chlad5-12 ° C .Protože v zimě rostlina schovává pod mechem, teplá zima ji může poškodit.

U tropických poddruhů by měla být letní teplota mezi 24–32 ° C.Zima 16-19 ° C

Rozmnožování rozetami

Rozety jsou odříznuty z matečné rostliny.Kořen ve vodě a zasadil do navlhčeného substrátu.

Doporučujeme také, abyste se seznámili s popisem a pravidly péče o takové masožravé rostliny, jako jsou:

Rostlinné poddruhy

K dnešnímu dni je známo více než150 poddruhůtéto dravé květiny.Nejslavnější poddruh:

  • Rotundifolia- roste v močálech mírného pásma.Latinský název: Drosera rotundifolia.Letáky jsou oválné, rostou na podlouhlých řapíku.V průměru nedosahují více než 2 cm a vypadají jako miniaturní talíře.Horní část listů má klky.
  • Mysje nejkrásnější ze všech poddruhů.Latinský název: Drosera capensis.Obdařen velmi krátkými větvemi.Listy jsou elegantní, tenké.Rostou na podlouhlých řapíku.Barva listů je smaragdově jantarová nebo vínově hnědá.Rostliny Cilia vínové.Poté, co hmyz spadne do pasti, listy rostlinystočit do malé role.Rostlina je vybavena krásnými květinami.
  • Meziproduktje nejvzácnější poddruh.
  • Dlouhosrsté- má úzké, protáhlé listy.Roste v bažinách a zarostlých řekách.Někdy se nazývá angličtina.

Více informací o odrůdách dravých rostlin viz v našem článku.

Výhody a poškození

Zpracované listy slunečnice se používají v lidových metodách.S jejich pomocí se zbavítebradavic, papillomů, malých jizev .

Napuštěná květinová šťáva se používá jakodiuretikum a diaforéza .Mnoho extrémistů pohřbí tinkturu ze slunečnice v očích a pije s horečkou.Je toantibakteriální činidlo .

Prostředek obsahujejablečnou, benzoovou a citrónovou kyselinu .Rostlina je bohatá na vitamín C.

Květ obsahuje vápník, taniny a draselné soli.Obsahuje také droceron a plumbagin.Také ze slunečnice je italský likér Rosolio.

Onemocnění a škůdci predátora

Rostlinanení škůdci ovlivněna .Sundew může ublížit, pouze pokud je kořenový systém přehnaný.V nádobě nesmí být povoleno vytékat vodu.

Dewdrop je masožravá rostlina.Roste v teplém klimatu, může tolerovat ruský chlad.Roste dobře vedle lesního mechu.Není předmětem škůdců.Doporučeno pro amatérské zahrádkáře.