Jak pěstovat královské pelargonium?Seznamte se s principy domácí péče a květinovými fotografiemi

Pelargonium je rostlina, kterou již mnozí pěstitelé květin milovali svou nenáročností.Existuje mnoho druhů a odrůd této květiny.Jedním z nejjasnějších představitelů je královské pelargonium, které se vyznačuje nejúžasnějším kvetením.Je také nejnáročnější ze všech.Tento článek pojednává o péči o královské pelargonium, o možných problémech v jeho kultivaci a způsobech jejich řešení.

Popis a fotografie

Místo narození této květiny jeJižní Amerika, proto miluje horké klima s vysokou vlhkostí.Royal Pelargonium je huňatá rostlina od 30 do 60 centimetrů.Odlišuje se od ostatních druhů svými velkými květenstvími a neobvyklými skládanými listy.Květy jsou velké ve tvaru deštníků, které se shromažďují v koulích.

Velikost květu může dosáhnout 7 cm .Květiny mohou být jednoduché nebo dvojité, od bílé po tmavě fialovou.Závisí to na odrůdě rostlin.Také barva okvětních lístků může být vícebarevná.Olistění tohoto pelargonia se také liší od ostatních druhů.Je poměrně velký, drsný na dotek a má kudrnaté zubaté okraje.

Dále vidíte fotografii královského pelargonia:

Nezbytné podmínky pěstování

 1. Vzduch .V období od března do srpna potřebuje zařízení teplotu vzduchu +25 stupňů.Tato teplota je nutná pro nejlepší vývoj květu.Na podzim av zimě nemůžete dovolit, aby teplota stoupla nad +20 stupňů.Optimální teplota pro květ je + 17 ... + 19 stupňů.
 2. Světlo .Tato odrůda má velmi ráda světlo.Proto by měla být pěstována na dobře osvětleném místě.Avšak v horkých letních dnech se vyplatí zastínění, protože přímé sluneční světlo může na rostlině způsobit popáleniny.
 3. Vlhkost .Pro dobrý růst a vývoj květů je nutná vysoká vlhkost.Royal Pelargonium potřebuje časté, pravidelné a mírné zalévání.Zalévání je nutné ráno a večer v dávce 50 ml na dospělou rostlinu.
 4. Koncepty .Neumisťujte květináč do místnosti s průvanem.Pelargonium na ně může zemřít, protože to ostré proudy vzduchu poškozují.

Výsadba a přesazování

Transplantační postup se provádí na jaře, kdy jsou kořeny přeplněny v květináči.To je velmi jednoduché zjistit - začnou se objevovat skrz drenážní otvory.To se zpravidla děje jednou za 2-3 roky.Častěji není třeba rostliny transplantovat. Kvetení se může z častých transplantací zpomalit .

 1. Prvním krokem je vybrat kontejner k transplantaci.Měl by být malý, protože pelargonium neroste snadno ve velkých květináčích.
  Důležité! Musíte si vybrat kontejner, ve kterémkořeny.Nový kontejner musí mít drenážní otvory.
 2. Další věc, kterou je třeba věnovat pozornost, je drenáž za účelem transplantace.V této kvalitě můžete použít rozbité cihly, mořské kamínky nebo expandovanou hlínu.
 3. Dalším krokem je výběr půdy.Nejlepší je koupit hotový základní nátěr v květinářství.A můžete to uvařit sami.Za tímto účelem vezměte ve stejné části:
  • písek;
  • rašelina;
  • Země.
 4. Na začátku transplantace je nutné připravit květinu.Aby to dosáhli, vytáhnou ji z předchozího hrnce a očistí ji ze staré půdy mírným chvěním.
 5. Na dno nádoby položte odtok.
 6. Vylijte půdu a vytvořte v ní výklenek, do kterého vložte květinu.
 7. Posypeme zbytkem půdy.V tomto případě nelze přistávací směs silně stlačit.
 8. Na konci postupu zalévejte rostlinu a umístěte ji na slunné místo.

Jak se starat?

Péče o pelargonium v ​​létě je poněkud odlišná od zimy.

V letním období

Letní péče o květiny doma není náročná .Protože je květina v kvetoucím stavu, je třeba řádně zalévat a krmit rostlinu.Hnojiva by neměla obsahovat dusík.Aby kvetení vydrželo déle a rostlina si udržovala dekorativnost, je nutné včasné vybledlé květiny odstranit.

Teplota obsahu by neměla klesnout pod +22 stupňů.Pokud se teplota na ulici shoduje s teplotou nezbytnou pro pelargonium, může být květ vynesen do ulice.Vpři snižování teploty může rostlina získat bakteriální nebo plísňové onemocnění.Vyhněte se extrémním teplotám.

V zimním období

Nejprve je nutné snížit teplotu na +10 ... + 15 stupňů.Také snižují zalévání a štípají keř.Zalévání je sníženo na jednou za 10-14 dní.

Nápověda! Pro zimování se rostlina připravuje předem: 1/3 se prořezává a krmení se zastaví.

Zalévání a vrchní obvaz

Zalévání by mělo být hojné, ale bez stagnace vody.V horkém období napojena dvakrát denně.V zimě je zalévání sníženo.Zalévání se provádí pod kořenem.Kapky vody na listech by neměly být povoleny.Z těchto míst se na nich objevují.Proto pro ni postřik není nutný.

Krmení by mělo být pravidelné .Na jaře a v létě živí květ jednou za dva týdny.Hnojivo by mělo být minerální, sestávající z hořčíku, draslíku, dusíku.Můžete si koupit hotové sloučeniny, ale můžete se smíchat, přičemž minerály berete ve stejných částech.

Před rozkvětem zvyšte složení draslíku a snižte nebo úplně odstraňte dusíkatá hnojiva.Pro získání velkého počtu pupenů se přidá jod.Nařeďte 1 kapku jodu na litr vody a tento roztok nalijte na stěnu nádoby.Pro jednu rostlinu pro dospělé potřebujete 50 ml roztoku.

Možné problémy

Nekvete - proč a co dělat?

 • Jedním z možných důvodů jevelký hrnec .Rostlina roste a roste zelená hmota a prostě nemá dostatečnou sílu pro kvetení.Protoje nutné květinu transplantovat do menší kapacity.
 • Stejněnedostatek mírutaké vede k tomu, že královské pelargonium nekvete.V tomto případě je vhodné snížit zalévání na podzim a v zimě a zastavit krmení.V zimě udržujte rostlinu na chladném místě.
 • Dalším důvodem ješkůdci nebo choroby rostlin .Je nutné zkontrolovat přítomnost květu a, pokud je detekována, podniknout vhodná opatření k uložení květu.

Listy zbarvují žlutě.

K tomu může dojít kvůli chybám v péči:

 • Neadekvátní zavlažování vede ke žloutnutí listů.
 • Pokud byla rostlina dlouhodobě vystavena slunečnímu záření, její listy se rovněž zbarví dožloutle.
 • Žloutnutí může být způsobeno také chorobami, například černou hnilobou, rezem.K léčbě pomocí speciálních léků.

Nemoci

 • Šedá hniloba- vyvíjí se v důsledku nadměrné vlhkosti a vysokého obsahu dusíku v půdě.Na listech a stoncích se objevují hnědé skvrny, na květu šedý povlak.Pro ošetření je rostlina transplantována do nové půdy a ošetřena fungicidními činidly.
 • Hniloba kořene a stonku- kořenový krk zčerná a začne hnit, listy bledě zbarvují, zbarvují žlutě a mizí.Důvodem je nadbytek vlhkosti a nízká kyselost půdy.K boji proti hnilobě použijte drogy „Biporam“ nebo „Fitolavin“.
 • Pozdní plíseň- plísňová infekce, z níž rostlina vadne a hnije.Toto onemocnění se objevuje v důsledku zvýšenévlhkost.Z toho listy zblednou a květ zpomalí svůj růst.V místech hniloby se může tvořit bílá chmýří.Je nutné ošetřit rostlinu Bordeauxovou tekutinou.Poškozené části jsou odstraněny, řezné body jsou ošetřeny dřevěným uhlím a rostlina je přesazena do nové půdy.
 • Eden- tvorba hlíz a růst na listech.K tomu také dochází v důsledku zamokření.Poškozené listy jsou prořezány a zalévání je sníženo.
 • Verticilin wiltje nejnebezpečnější nemoc.Napadená rostlina je zničena.Pokud se na výhoncích objeví první příznaky choroby, je třeba je oříznout a ošetřit biofungicidem.

Škůdci

 • Mšice.
 • Klíšťata.
 • Termiti.
 • Housenky.
 • Whiteflies.

K hubení škůdců se používají různé insekticidy .A aspirin také pomůže.Za tímto účelem se tableta aspirinu rozpustí v 8 litrech vody a rostlina se ošetří tímto roztokem.Takové zpracování by mělo být prováděno každé tři týdny.

Seznámili jste se tedy se základními pravidly péče o královské pelargonium.Ona je samozřejmě pečlivější než její další příbuzní, ale její luxusní vzhled vás nenechá lhostejným navzdory malým potížím s péčí o ni.

Royal Pelargonium je nádherná květina, která může upoutat pozornost každého.A je naprosto pochopitelné přání pěstitele zvýšit počet kopií této rostliny v jeho domě.Přečtěte si naše materiálysvazek , jak šířit a , proč královské pelargonium nekvete.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat video o péči o královské pelargonium: