Jak pěstovat odrůdy pelargonia Edwards Elegans a Toskánsko?Tipy pro přistání a péči

Tato rostlina je mezi pěstiteli květin všeobecně známa.A Pelargonium je známé nejen svými estetickými vlastnostmi, ale také uzdravením.Listové destičky se používají jako lék na hypertenzi, nespavost a také pomáhají čerpat hnis z ran.Ale se všemi těmito užitečnými vlastnostmi této květiny byste se neměli samoléčit.Prostředky se doporučuje užívat pouze po konzultaci s odborníkem.

Další výhodou Pelargonia je jeho hojné kvetení.Stojí za zmínku, že kvetoucí pupeny zůstávají v rostlině téměř celý rok.

Péče o popsanou rostlinu není obtížná a současná rozmanitost odrůd uspokojí i toho nejnáročnějšího pěstitele.

Botanický popis a původ

Pelargonium je vytrvalá rostlina charakterizovaná rozvětvenými stonky a jednoduchými palmatovými listy.Odstín pupenů se liší podle odrůdy.Květiny se sbírají do vícekvětých sloučenin, které se svou strukturou podobají deštníku.

Ovoce samo o sobě je nabízeno ve formě krabičky, na které jsou konzervovány sekty.Toto pole se otevírá zvláštním způsobem: zzdola nahoru.

Původ

Tatorostlina přišla do našeho regionu z Jižní Afriky .Pelargonium se dokáže dokonale přizpůsobit novým pěstitelským podmínkám.

Nápověda! Navzdory vysokým adaptačním vlastnostem této květiny byste ji neměli nechat zimovat na otevřeném prostranství.

Vzhled a cena odrůd

Toskánsko

Tato rostlina nenechá nikoho lhostejným.Zelený keř má mnoho větví, na konci kterých jsou odhaleny velké nasycené červené pupeny.V tu chvíli, kdy květenství kvetlo jen z poloviny, jsou velmi podobné růži.Pupeny rostou až do 10 centimetrů v průměru.

Elegance

Tato odrůda je jednou z nejpopulárnějších.Edwards Elegance získala slávu díky neobvyklému stínu svých pupenů.Obvyklese barva okvětních lístků liší od světle růžové po broskev .Samotné pouzdro je považováno za průměrnou výšku, listy jsou na dotek froté, jako by byly stlačeny.

Pokud mluvíme o tvorbě cen, průměrné náklady na Pelargonium se pohybují od 500 rublů.

Kde a jak pěstovat?

Výběr místa a osvětlení

Takže bylo hodně světla.Pokud pěstitel hodlá zasadit květinu na otevřeném poli, musí si vybrat nejosvětlené místo.Pokud mluvíme o uzavřeném prostoru, pak v tomto případě stojí za to vybrat okenní parapet z jižní strany.V létě můžete vzít Pelargoniumlodžie nebo balkon.

Důležité! Edwards by měl být chráněn před silným průvanem.

Požadavky na půdu

Nejlepší je koupit hotovou půdu ve zvláštním obchodě .Můžete si koupit univerzální substrát určený pro pěstování pokojových rostlin.

Směs však může být připravena nezávisle.Chcete-li to provést, ve stejném poměru trávníku a listové půdy, hrubý písek, humus a rašelina.Při výsadbě je vhodné do půdy okamžitě zavést hnojiva s vysokým obsahem fosforu.

Pelargonium bude negativně reagovat na organická hnojiva.

Doporučení pro pěstování

 1. Pokud jsou semena zasazena, bude dobré je ošetřit slabým roztokem manganistanu draselného, ​​aby bylo chráněno osivo před různými chorobami a škůdci.Spodní semena do substrátu by měla být hloubka asi 2-3 centimetrů, po setí se půda postříká stříkací pistolí.
 2. K tomu, aby semena vyklíčila co nejrychleji, musí být pokryta fólií.Nezapomeňte však odvětrávat vytvořený skleník, aby se na něm neshromažďovala kondenzace.
 3. Jakmile se objeví první výhonky, musí být film odstraněn.
 4. Po výskytu prvního páru listových listů se mladé rostliny vysadí do samostatných nádob.

Péče

Péče o pelargonium je velmi jednoduchá rostlina a nevyžaduje zvláštní podmínky pro pěstování.Doma to snadno zakoření.Chcete-li dosáhnout krásné a zdravé rostliny, musíte dodržovat následující jednoduchá pravidla.

 • Květináč .Chcete-li zasadit Pelargonium Edwards, musíte si vybrat ne příliš velký hrnec.Pokud květinářství zasadilo rostlinu do květináče s nadrozměrnou velikostí, kvetení nezačne okamžitě.Faktem je, že dokud kořen nenaplní celou kapacitu, pozemní část se nezačne plně rozvíjet.
 • Režim zavlažování .Pelargonium označuje ty květiny, které snadno snášejí období sucha.Proto půdu příliš často a hojně nezvlhčují.Režim zavlažování závisí na teplotě okolního vzduchu a době denního světla.Nedoporučuje se zalévat pelargonium, pokud půda kolem oddenků ještě zcela nevyschla.

  Tato květina netoleruje zamokření substrátu.Popsaná rostlina také nemá rád příliš vlhký vzduch kolem.Proto byste neměli stříkat jak květinu samotnou, tak vzduch.

 • Oříznutí .Tento postup je nezbytný pro vytvoření krásného hladkého keře.Chcete-li to provést, štípnout mladé výhonky v čase.Jakmile se procesy začnou velmi aktivně zvyšovat, musí být přerušeny.Takže v místě sevření se objeví nové listy, díky nimž bude keř ještě větší.
 • Transplantace .Tento postup byste neměli provádět příliš často, protože dospělý Pelargonium bude na takovou manipulaci velmi negativně reagovat.Změnit "místo pobytu" závodu by mělo být pouze v případě, že kořenový systém se stal těsně v předchozí kapacitě.
Pozor! Při výsadbě rostliny nezapomeňte na drenážní vrstvu.Pomůže to chránit Pelargonium před stagnací vlhkosti a také budepodporovat dobrou cirkulaci vzduchu.

Časté choroby a škůdci

 1. Pelargonium je nejčastěji postiženo hnilobou krku kořene.Kromě toho se také může vyvinout obecné hnilobě oddenků.Příčinou hniloby kořenového systému je často nadbytek vlhkosti v substrátu.Ve většině případů se po takovém onemocnění rostlina nezotaví.
 2. Méně často je na listech listů vidět šedá plíseň.Taková nemoc je považována za další známku příliš časté a hojné vlhkosti v půdě.Jakmile si květinářství všimne plísní na listech, měl by zcela zalévat zálivku, vysušit půdu a kořeny a pak umístit rostlinu na dobře osvětlené místo.
 3. Kromě výše popsaných onemocnění mohou Pelargonium Edwards napadnout i následující škůdci: molice a mšice.Musíte se jich zbavit několika způsoby současně.Nejprve použijte mechanickou metodu, tj. Bojujte proti parazitům ručně - sbírejte je nebo dejte celou rostlinu pod sprchu a propláchněte všechny stávající škůdce proudem vody.

  Poté musí být výsledek stanoven chemickými přípravky.K tomu se používají insekticidní přípravky.Zpracování se provádí několikrát v intervalu jednoho týdne.

Je nutné co nejdříve kontrolovat rostliny na výskyt škůdců a chorob, aby se o nich dalo pozorovat a zahájit ošetření co nejdříve.Protože v případě pozdní reakce na onemocnění není vždy možné zachránit Pelargonium.

Funkce reprodukce

Pelargonium se šíří dvěma způsoby: řízky a semena .Nezáleží na tom, jak si pěstitel vybere, ale je nejlepší to udělat brzy na jaře.O tom, jak správně pěstovat a pěstovat semena, bylo popsáno výše.

A nyní popíšeme některá jednoduchá, ale zároveň velmi užitečná pravidla šíření řízky.

 1. Řízky musí být vybrány na správnou délku.Natáčení by nemělo být menší než pět, ale současně a ne více než 7 centimetrů.
 2. Před výsadbou musí být výhonek držen na čerstvém vzduchu po dobu jednoho dne.
 3. Výsev řízků je možný pouze v dobře uvolněné půdě s drenážní vrstvou.První dva týdny po výsadbě by měla být půda neustále navlhčena.Pokud půda zaschne, mladá rostlina zemře.
 4. Není třeba pokrývat vysazené výhonky.Musí růst venku a ztvrdnout.
 5. Po objevení prvních dobrých kořenů je mladá rostlina přesazena do konstantní nádoby.
Druhová rozmanitost pelargonia je úžasná!Přečtěte si naše materiály o vlastnostech pěstování jiných druhů a odrůd, konkrétně: Pak, rokoko, hvězdná, JIŽNÍ, dubenSníh, Red Pandora, Ludwigsburg Flyer, Pink, Lady Gertrude a Anita.

Péče a pěstování Pelargonium Edwards není obtížné.Proto i takový pěstitel může pěstovat i začátečník.Je nutné pouze dodržovat minimální doporučení a zařízení vždy potěšízdravý vzhled všech kolem.