Jak pěstovat růžový pelargónie doma a na zahradě?Popis květu a jeho populárních odrůd

Geran Rosebud je jedním z nejkrásnějších představitelů pelargónie, který se během květu podobá keři s růží.Barva pupenů je velmi odlišná: růžová, bílá, červená, modrá.

Ačkoli rostlina není ve své péči vybíravá, je pro ni důležité zajistit teplotu, vlhkost, vodu a včasnou vodu, hnojit a předcházet nemocem.Pojďme mluvit o pravidlech pro pěstování této krásné květiny v našem článku.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Botanický popis a historie výskytu

Jižní Afrika zůstává rodištěm pelargónie .V 18. století byl květ přinesen do Evropy a v 19. století byl izolován jako samostatný druh.Rosacea geranium byla získána křížením s jinými druhy této plodiny.

Popis vzhledu

Pelargónie Rosebud je trvalka, která patří do rodiny pelargónií.Liší se větveným oddenkem.Má travnatou a tuhou stopku, která nakonec lignifikuje zespodu.Listy jsou lalokové, výřezy na listové desce nepřesahují 1/3 poloviční šířky.Plody rostliny jsou ve tvaru krabice.

Pozor : Geranium množený semeny a řízky. Rostlina má pozitivní přístup k hojnému zalévání, miluje teplo.

Rozdíl od tulipánového tvaru

Velmi často jsou tyto dva druhy rostlin zmateny. pelargónie pelargónie se vyznačují více svěžími a froté květy připomínajícími růžea sbírají se ve velkých květenstvích.

Populární odrůdy podobné růži a fotografie s nimi

Zvažte rozmanitosti krásných růží ve tvaru růže.Také na fotografii můžete vidět kvetoucí růžové rostliny, například Rosita s jasně růžovými květy, nebo Terry s úžasnými malinovými růžemi a dalšími odrůdami pelargónie.

Apple Blossom rosebuds

Tato rostlina tvoří malé víceleté keře s velkými a svěžími apikálními květenstvími.Deštníky jsou husté, získané z huňatých pupenů. Jedinou nevýhodou kultury je její tendence k rychlému růstu , v důsledku čehož je nutné pravidelně ořezávat.

Tulipánový tvar

Jedná se o miniaturní pouzdro, ve kterém se shromažďují všechny květenství.Mají tmavě růžovou barvu.Péče o úrodu je snadné, proto zahradníci tuto odrůdu tak oceňují.O pelargoniích ve tvaru tulipánů, kultivačních prvcích a odrůdách tohoto typu květů se můžete dozvědět zde.

Červená

Jedná se o miniaturní rostlinu, která mírně roste. Apikální výhonky jsou vínové barvy a náhodné tahy jsou rozptýleny po okvětních lístcích květin .Nevýhodou odrůdy je to, že je obtížné získat bočnístřílí, takže není vždy možné vytvořit keř.

Terry

Toto je další úžasná odrůda pelargónů s růží, ve kterých pupeny berou maliny, fialové a korálové barvy.Kvetou s deštníky.

Rosita

Tato odrůda fascinuje svými krásnými květinami.Jejich tvar připomíná blatouchy, ale zároveň mají froté strukturu a jasně růžovou barvu. Rostlina se vyvíjí pomalu, ale kvetení trvá dlouhou dobu- po dobu 2 týdnů.

Kde a jak ji zasadit?

Transplantace rostlin se nejlépe provádí v březnu.K tomu je nutné připravit prostorný kontejner z plastu.Položte drenážní vrstvu a naplňte 1/3 nádoby živnou půdou zakoupenou v obchodě.

Po přípravných pracích, po transplantaci, přesadíte rostliny, rozdělí kořeny a přidá půdu, kompaktní vodu a vodu.

Osvětlení a umístění

K pěstování pelargónie z růžových ptáků potřebujete dobře osvětlenou místnost , ve které nebude přímé sluneční světlo.Ale příliš tmavý a stínovaný pokoj není vhodný, protože pelargónie je kultura milující světlo.Je důležité sledovat teplotu v místnosti, která by měla být 17-23 stupňů tepla.

Požadavky na půdu

Geran Rosebud preferuje růst ve volné, vlhké a výživné půdě.Měl by dobře procházet vzduch, mít neutrální pH.

Půdu lze zakoupit ve specializovaném obchoděnebo vařte svými rukama .V případě vlastní přípravy budete muset smíchat tyto složky:

 • trávník - 4 díly;
 • rašelina - 2 díly;
 • písek - 1 díl;
 • perlit - 1 díl;
 • humus - 2 části.

Domácí péče

Vlhkost a zalévání

Rostlina nemá zvláštní požadavky na vlhkost, ale jejíJe důležité udržovat mezi 60-70%.K tomu musí být místnost pravidelně větraná.

Časté zvlhčování pelargónie je nepřijatelné, a proto se začíná hnít .Půdu je nutné podle potřeby navlhčit.Pravidelně také kontrolujte vlhkost.Pokud je kapalina, není zalévání rostlin nutné.Když se země zhroutí a nezanechá na rukou žádné stopy, pak je prostě nutné ji zavlažovat.

K zavlažování nepoužívejte horkou nebo příliš studenou vodu.Je lepší použít tekutinu, která se usadila předem.

Tip : Geranium by se měl stříkat každý týden ze stříkací láhve.Listy a stonek otřete vlhkým hadříkem.

Vrchní obvaz

Doporučuje se používat hnojiva před rozkvětem a během květu .Na jaře se používají minerální hnojiva.Měly by být použity jednou za 2-3 týdny a dávka by měla být vypočítána individuálně.Jakmile jsou pupeny svázány, zahrňte do obvazu sloučeniny fosforu a draslíku.Na začátku podzimu jsou vyloučeny další přípravky, aby se rostlina mohla připravit na zimování.

Prořezávání

Prořezávání rostlin by mělo být prováděno pojak to mizelo.Nejprve je třeba zkontrolovat květinu a odstranit ty části, které je třeba opravit.Pokud jsou stonky příliš dlouhé, odstraňte je.Pokud chcete vytvořit nové výhonky, ořízněte nad uzlem.

Na podzim by stonky měly být nařezány na 1/3 .Ale protože květina stále roste v zimě, pak po vytvoření pátého pupenu je třeba keř sevřít.

Časté nemoci a škůdci

Při pěstování pelargónie z rosebudu jsou možné následující problémy:

 1. Listy vyblednou .To je signál, že místnost je příliš teplá nebo že rostlina je blízko baterie.Chcete-li zachránit květ, musíte zvýšit hydrataci a zvýšit vlhkost vzduchu.
 2. Listy změnily barvu .To znamená příliš časté zalévání nebo nedostatek světla.
 3. Skvrny na listech .Označují virovou infekci.Chcete-li zachránit květ, musí být přesazen do jiné půdy, ošetřit rostlinu fungicidy.Proveďte také inspekci na úkor parazitů.V žádném případě to nezasahuje do úpravy roztokem aspirinu (1,25 na 10 litrů vody).
 4. Květiny vyschnou .To je příznak houby.Chcete-li proti tomu bojovat, musíte ošetřit rostlinu směsí Bordeaux 5% nebo fytosporinem.
 5. Whitefly a mšice. Phytoverim se používá ke zpracování.Nezapomeňte ošetřit rostlinu, která se nachází v blízkosti.
 6. Gray Rot .To je nejnebezpečnější nepřítel.Tuto nemoc poznáte podle přítomnosti hnědých skvrn na listech květu.Vyznačuje se rychlým rozšířením.Léčba by se měla nositkomplexní příroda.Pro tyto účely se používají fungicidy, vyloučí se hnojiva obsahující dusík, zalévání a postřik se sníží a sleduje se drobivost půdy.Kromě toho by měla být místnost dobře osvětlená.
 7. Rostlina vadne .To je výsledek aktivity houby.Tuto nemoc poznáte podle přítomnosti žlutých a vybledlých spodních listů.Pokud nedojde k žádné akci, začne zbývající listy ovlivňovat žlutost.K léčbě se používá trichodermin.Je také nutné změnit půdní směs, protože některé houby si mohou udržovat svoji životaschopnost v půdě po dobu 15 let.

Vlastnosti rozmnožování

Pro rozmnožování pelargónie s růžovými růžemi se používá metoda semen a řízky.

Osivo

 1. Výsadbový materiál zabalený do vlhké gázy.Nechte jej 7 až 10 dní v místnosti, kde není suchý vzduch.Během této doby sledujte vlhkost tkáně.
 2. Když jsou semena nabobtnána, jsou přesazena do připraveného substrátu.Nádobu zakryjte polyethylenem a pravidelně zalévejte půdu.
 3. Jakmile se objeví klíček a rostou na něm 4 listy, může být film odstraněn a rostliny mohou být vysazeny do samostatných květináčů.
 4. Pěstovaná rostlina se umístí do nádoby s vhodným objemem.Je lepší použít hliněný hrnec, protože tento materiál je nejlepší pro vzduch.Drenáž ve vrstvě 3 cm zabrání hnilobě kořenového systému.

Řízky

Řízkypelargónie jsou možné po celý rok , ale nejlepší čas je období od března do července.Postup:

 1. Z matečné rostliny, na které bude přítomno 3-5 internodů, odřízněte polooligifikovaný stonek, protože zelené a travnaté kořeny nebudou zakořenit.
 2. Používejte pouze zakoupenou půdu přidáním vermikulitu.
 3. Nalejte živnou směs do průhledných plastových kelímků a připravte stonek.Příprava výsadebního materiálu zahrnuje řezání, odstraňování listů a sušení vzduchem po dobu 30-40 minut.
 4. V prvních dnech by se mělo zavlažování provádět opatrně, aby nedošlo k přeplnění nebo přeplnění.
 5. Zakořenění řízků probíhá pod lampami během 2-3 týdnů.
 6. Jakmile se vytvoří první kořeny, můžete doplnit úrodnou půdu.
Nejúžasnější odrůdou druhů a odrůd je slavný pelargónie, tento nenáročný a neuvěřitelně krásný květ.Jak si vybrat, co zasadit na zahradě nebo na parapetu?Naše články vám pomohou při navigaci.Z nich se můžete dozvědět o trvalce ve tvaru Pionu ao ročním Robertovi, o Rosanne kvetoucí celé léto , o hybridech odrůdy Anděli a zajímavém pelargónii Plenum, přečtěte si, co je dobré Max Fry, jak pečovat o vonné látky Citron a vonné látky, jak pěstovat černé pelargónie.

Závěr

Geran Rosebud je nádherná květina, která kvete po dlouhou dobu a nádhernědoma i v zahradách.A i když vrostlina není vybíravá, je nemožné ji nechat bez dozoru, jinak onemocní nebo zastaví její vývoj.