Jak pěstovat zahradní euphorbia multiflorum (trvalka) v zahradě?Tipy pro výsadbu, foto

Na Zemi roste obrovské množství zástupců rodu Euphorbia, jejichvíce než 2000 druhů.

Mezi nimi jsou travnaté letničky a trvalky, keře a keře, a dokonce i stromy, které se šíří po všech klimatických zónách, majínejrůznější podobu , ale struktura květů a všechny z nich spolu souvisímléčná šťáva, která hojně působí v místě poškození rostliny.

Právě tato vlastnost sloužila jako důvod k tomu, aby se těmto rostlinám říká řepa.Zejména pro zahradníky je euphorbia multiflorum.

Popis

Euphorbia multiflora je velmi zajímavá rostlina, keřod 50 do 70 centimetrůmá tvar koule a celá tato koule a její průměrdosahuje jednoho a půl metru,s dobrou péčí , pokryté květinami, zelenavě žlutou na začátku kvetení a jasně žlutou po celou sezónu.

A není divu, že každý výhonek roste z oddenkových koncůs květenství .List je oválnýaž 8 centimetrů , uspořádání na stonku je opačné, květenství je ohraničeno zkroucenými, podlouhlými listy, které dávají květenství dokončenývzhled malého kytice.

Jak již bylo uvedeno, Euphorbia je bohatá na řadu druhů, které jsou velmi populární: Bordered, Cypress, Tirucalli, Combed, Mile, Pallas, Trihedral, White-žil.

FotoPřistání

Je možné zasadit euphorbia multiflorumna podzim a na jaře , ale jarní výsadba je spolehlivější, rostlina bude mít čas zakořenit a připravit se na zimu.

Podzimní výsadba se může ukázat jakoneúspěšná , existuje riziko, že sazenice nebudou mít čas zakořenit a zemřít s nástupem chladného počasí.

Pro výsadbu bude vyžadována přistávací jámado hloubky 50 centimetrůa průměru 50 až 50 centimetrů, vzdálenost mezi rostlinami by neměla být menší než metr.

Bylo by hezké dát drenáž na dno jámy - porazené červené cihly a přidat kbelík humusu do půdy, a pokud je půda příliš těžká, přidejte trochu písku.

Sazenice vysazené v zemiby měly být hojně napojenya řádně mulčovány.

Rostlinanepotřebuje minerální hnojení , potřebuje pouze zalévání podle potřeby, uvolnění a plevel.

Sekaná trávníková tráva je vhodná pro mulčování, plevele ji neprohrabávají, odpařování vlhkosti je zpožděné a příští jaro není nutné přidávat humus, tráva se kompostuje, ale buďte opatrní, aby se příliš neroztříštila tráva, nadbytek povede k zamokření.

Reprodukce

Pro reprodukci je vhodnější použítčásti pouzdra.

Mateřská rostlina by měla mít všechny vlastnosti, které považujete za nezbytné - při vegetativním rozmnožování bude nová rostlina kopií staré.

Propagace osivemmožná, aleje neúčinná , klíčení semen je malé a nové, zajímavé formy se neobjevují.

Péče

Rostlina má euforii mnohovrstevnou, pěstování a ošetřovánínení nijak zvlášť obtížné .

Euphorbiaje nenáročný na půdua podmínky pěstování, vrchní obvaz humusu na jaře, zalévání v suchém počasí a plevel podle potřeby - to je vše péče, ale keř má vlastnost - když roste rozpadnout se .

Tento problémlze snadno odstranit , když jste postavili drátěný rám, musíte jej nainstalovat před růstem keře a vaše zlatá koule neztratí svůj původní tvar.

Nebudete muset bojovat s chorobami a škůdci, mléčná řasa je nemá.

Příprava na zimu

Dochází euphorbia prunus multiflorum k zimování?Ano,na konci záříse zemní část rostliny ořízne na půdě, rostlina se posype kompostem, v zimě není nutné pokrývat euforii, nebojí se námrazy.Zde je odpověď na otázku, zda je nutné euforii na zimu oříznout.

Použití

Při pěstování je obtížné najít více dekorativní a nenáročný závod, dobře se vejde do nízko rostoucích skupin parků a jednotlivé rostliny úspěšně dokončí nejodvážnější rozhodnutí o krajině.

Ano, a v běžné amatérské mateřské školce bude euforie po mnoho let potěšit hojným rozkvětem jejích majitelů.