Jak postavit kuřecí ohradu vlastními rukama?

Hlavní součástí přípravy na chov a chov kuřat je uspořádání voliéry pro ptáka.

Nejenom zachování, ale také produktivita stáda bude záviset na kvalitě této budovy.

Malé dravce a lišky, které způsobují nenapravitelné škody na hospodářských zvířatech, často pronikají špatně konstruovanými výběry.

Slepice, stejně jako jiná drůbež, vyžadují pravidelnou chůzi.Informace o tom, jak organizovat chůzi pro kuřata, najdete v tomto článku.

Při procházce čerstvým vzduchem je kuřecí tělo nasyceno nejen kyslíkem, ale také aktivně produkuje vitamin D, který se podílí na mnoha metabolických procesech.

V některých případech je pták chován v kuřecím koši s velkým oploceným dvorem, ale tento způsob chovu není dostatečně spolehlivý, protože lišky mohou proniknout plotem nebofretky.

Kromě toho mohou být ptáci napadeni útokem pernatých predátorů, kteří útočí shora.Aby nic neohrožovalo život hospodářských zvířat, stačí postavit kryté místo, kde může bezpečně trávit čas na čerstvém vzduchu.

Výběr místa

Prostor, kam slepice chodí, musí sousedit s kuřecím masem.Proto je třeba před stavbou voliéry přemýšlet o stavbě kuřecího moku.

Tato konstrukce chaty v létě je obvykle umístěna na nejodlehlejším a nejklidnějším místě, kam se cizinci pravděpodobně nemohou dostat a dravci se do ní nemohou dostat.

Dům pro drůbež není jen čtyři stěny pod střechou.Tato budova je důležitá a měla by být postavena s ohledem na mnoho faktorů.

Přečtěte si více o vysoce kvalitním kuřecím mechu v tomto materiálu.A také o tom, jak správně posazovat, hnízda pro nosnice v kuřecím koši, co použít pro podestýlku a jak organizovat dezinfekci.

Je vhodné umístit tuto strukturu do oblasti obklopené plotem.To pomůže vytvořit další ochranu hospodářských zvířat.

Je známo, že ptáci často pociťují další stres, když lidé k nim chodí.Samozřejmě existuje více naivní plemen kuřat, ale i oni mohou být vyděšení, pokud lidé chodí po výběhu.

Z tohoto důvodu musí býtumístěno tak, aby cesty, kam lidé chodí, byly daleko .

Velmi hustá vegetace by neměla růst v blízkosti voliéry.Může pokrývat kuřata před slunečním světlem, které ptáci potřebují.Je známo, že nedostatek vitamínu D vede k závažným důsledkům, například křivici.

Pokud jde o ochranu před deštěm, stačí k ochraně ptáků před nadměrnou vlhkostí použít listy z čirého plastu.Ptáci však obvykle čekají v deštivém počasí v kurníku.Některé typy zastřešení jsou zpočátku vybaveny dobrou střechou, kteráchrání kuřata před deštěm, ale nebrání vniknutí slunečního záření.

Je žádoucí, aby tráva neustále rostla na území malého výběhu, je důležité zajistit vyváženou stravu.Z tohoto důvodu musíte před výstavbou zvolit nejzelenější části složky.Pokud žádné neexistují, lze na konci stavebních prací vysévat trávu.

Jak určit oblast?

​​

Na první pohled by se mohlo zdát, že kuřata snadno přežijí chůzi i na nejmenším území, ale v žádném případě tomu tak není.Pro každé kuře musí být alespoň 1 až 2 metry čtvereční.m čtvereční voliéry.A minimální přípustná voliéra je 2x7 metrů.

Nestojí za to šetřit plochu pozemku pod voliérou.V budoucnu se mohou ptáci cítit nepříjemně, když žijí příliš blízko.Neustálý stres a rozdrcení v blízkosti podavačů vede ke snížení produktivity vajec.

Organizace krmení a napájení kuřat je velmi důležitá pro zdraví populace drůbeže.

Jak správně uspořádat krmení slepic, kohouti a kuřata, krmení ptáků a jak stavět pití misek a krmítka, přečtěte si články na našich stránkách.

Stavíme kuřecí stáj vlastníma rukama

Nejprve si povíme o nejjednodušším typu voliéry.Jedná se o prostorný pokoj, který se skládá z dřevěného rámu, pokrytého jemnou kovovou sítí.

Takové oko by mělo mít velikost ok nepřesahující 1,5 x 1,5 cmmalé hlodavce a vrabci pronikají do voliéry, kde najdete krmivo zrn.

Před zahájením konstrukce krytumusí být stanovena jeho plocha .Na základě toho je vybrán počet dřevěných trámů, které hrají roli rámu.64 64 'Při konstrukci rámu je důležité používat krátké hřebíky, aby jejich ostré konce nemohly během provozu krytu poškodit kuřata a lidi.

Desky jsou vždy přibity k zadní části dřevěného rámu.Chrání zásoby slepic před větrem a možnými predátory.Z vrcholu je pokryta střechou, která zachycuje srážky.

Pro tyto účely je nejvhodnější sedlová střecha.Srážky na ní netrvají dlouho, takže struktura není vystavena silnému tlaku.

Kryt je jednoduchý, vyrobený z nosníků a sítí

Tento typ krytu lze instalovat pouze v suchých oblastech, kde podzemní voda prochází hluboko pod zemí.Je žádoucí, aby půda na místě byla písčitá.

Pokud je jíl, je před konstrukcí odstraněna jeho horní vrstva (přibližně 30 cm půdy).Na místo se nalije 2 cm vápna a zbytek jímky je pokryt říčním pískem nebo malými kameny.

Jednoduché kryty se obvykle instalují co nejdále od domu zemědělce.Zároveň je lepší, pokud se přední strana posadila, obrátí se na jihovýchod nebo na jih.V této poloze budou kuřata moci přijímat maximální množství slunečního světla.

Na nadaci

Taktyp krytu, také nazývaný zahrada, je vždy nainstalován na pevném základu.Chrání strukturu před pronikáním predátorů a poskytuje dlouhou životnost.

K vytvoření základny pro budoucí voliéru je vykopána příkop 0,7 m hluboký. V ní jsou položeny velké klády nebo kameny, které jsou nality cementem smíchaným s pískem.

Po kalení se na základnu instalují vertikální podpěry, jejichž hlavním úkolem je udržovat voliérový rám.

Malá vstupní halamůže být provedena poblíž vstupu do voliéry.Je vyrobena z desek, které zabraňují útěku ptáků, když do něj vstoupí zemědělec.

Ohrada pro nosnice na základech

Po dokončení stavebních prací je výběh uvnitř vápna a na vnější straně natřen olejovou barvou.Síť použitá k uzavření pouzdra je však nejlépe natřena barvami, které neobsahují olovo.

Zahradní ohrada je zpravidla vždy postavena spolu s izolovaným kuřecím mechem.To vám umožní chránit počet ptáků před nachlazením.

V domě se kuřata budou moci zahřát před chladem a schovat se před počasím.Sama stodola, kde ptáci stráví noc, by měla mít stejnou výšku jako voliéra.To by mělo stavět elektrické osvětlení, větrání, topení a poskytovat okenní otvory.

Mobilní verze

Tento typ prostor se často používá pro chov mladých zvířat pod širým nebem.Taková voliéra je zpravidla určena pouze pro jednuslepice, ale ne vždy.

K jeho konstrukci budete potřebovat dřevěná prkna, hřebíky a kovové pletivo o velikosti ok 10x10 mm.

Předpokládá se, žeje optimální voliéra pro volná zvířata 200x100x60 cm .Na začátku konstrukce je rám sražen tak, aby odpovídal velikosti budoucí mobilní voliéry.

Poté se k němu přibijí dřevěné desky, ke kterým je připojena jemná síť.Je třeba poznamenat, že konce sítě by neměly poškodit kuřata a slepici.Pro snadný přenos jsou držadla připevněna na obou stranách krytu.

Složitější formy předpokládají přítomnost kol, která usnadňují pohyb struktury.

Závěr

Dobře postavená voliéra poskytuje úplnou bezpečnost dospělým i mladým kuřatům.Žádný hlodavec nebude schopen proniknout jemným pletivem a spolehlivý základ bude chránit lišky, které dávají přednost kopání před útokem.

Střecha výběhu chrání kuřata dobře před opeřenými predátory a nepříznivým počasím, takže majitel populace se po vybudování výběhu může přestat starat o bezpečnost svých ptáků.

Nabízíme vám také užitečné informace o tom, jak přeměnit chov kuře na podnik, o výhodách a nevýhodách tohoto procesu a o tom, jak je ziskový.

Užitečné video

V tomto videu uvidíte fáze výstavby voliéry na základně: