Jak připravit a použít vrchní krytí z jódu pro prudké kvetení pelargónů?

Neuvěřitelnou popularitu pelargónie lze snadno vysvětlit její nenáročností v péči, trváním kvetení a bohatou barvou.Díky dodržování základních pravidel si můžete užít nádherné kvetení krásné ženy od časných jarních dnů do hluboké zimy.

Důležitou roli v péči o rostliny hraje vrchní obvaz.Například hnojení plodin konvenčním jódem stimuluje hojné kvetení.Jak připravit hnojivo s jodem pro krmení pelargónie a řádně ho zalévat?Odpovědi dále.

Kdy a pročpotřebujete krmit rostlinu?

Zdravé pelargónie, pozorující pohodlný teplotní režim a pravidelné krmení výživnými komplexy, často kvetou a hojně.Pokud některou z těchto podmínek nesplníte, může květ po léta kvetit.

Nedostatek živin způsobuje, že květina je slabá, zranitelná,zastavuje uvolňování pupenů.Domácí zvíře začíná bolet.To se odráží v jeho vzhledu - listy budou bledé a letargické a budou růst pomaleji.V běžící situaci mohou listy vyschnout a spadnout.Pokud včas nepřijmete vhodná opatření, zůstane z vaší oblíbené květiny holý kmen.

Nápověda! Hnojení se doporučuje na jaře každé 2 týdny, v létě a na podzim - jednou měsíčně.

Abyste předešli popáleninám na kořenech, nezapomeňte před vrchním obvazem zalévat půdu.

Pokud byl pelargónie dlouhodobě vystaven slunci, je lepší ho krmit. Extrémní teplo je stres pro pokojovou rostlinu.Přemístěte květinu alespoň hodinu na temné místo.Malé odpočívané zvíře by pak mělo být napojeno a teprve poté by mělo být aplikováno hnojivo.

Co se k tomu používá?

K výběru pelargónových hnojiv je třeba přistupovat moudře.Květina nemá rád organické.

Minerální hnojiva, jako je dusík, draslík a fosfor, se používají pro kvetení pokojových rostlin.Je žádoucí přidat je ve stejných poměrech, ale na začátku květu musí být dávka draslíku zvýšena a koncentrace dusíku snížena.

S obyčejným jódem můžete dosáhnout svěžího, hojného květu. Prvky obsažené v jodu pomáhají posilovat kořenový systém. Hlavní věcí je dodržování opatření.

Lze použít hotové minerální komplexy.To je výhodné, pokud není možné samostatné přidávání hnojiv.

Peroxid vodíku a roztok jódu pro květ

Proč je geranie napájena pomocí jodu a peroxidu vodíku?To je nutné k odstranění takových onemocnění, jako jsou bakterie, hniloba kořenů, zpomalení růstu kultury.

Recept: Důkladně promíchejte litr usazené vody, 0,6 ml jodu a 1 ml peroxidu vodíku.

Před zavlažováním se zbavte poškozenířezy na letácícha mírně uvolněte půdu.

Proč se používá roztok jódu?

Roztok běžného jodu má příznivý účinek na kvetení pelargónií - stimuluje ho, pomáhá rostlině se vyvíjet (zejména na jaře a na podzim) a urychluje tvorbu vaječníků.

Tento cenově dostupný produkt, používaný jako vrchní obvaz pro pokojové květiny, má velké výhody.Jód podporuje lepší vstřebávání dusíku rostlinou.Výsledkem je, že zelená hmota aktivně roste a imunita květu vůči různým chorobám je posílena.

Geraniums jsou často ovlivněny různými druhy hub, z nichž nejoblíbenější jsou plísně a plísně. Jód je vynikající antiseptikum a pomáhá zbavit se škodlivých mikroorganismů.

Hlavní houbová onemocnění a vejce různých parazitů se hromadí v zemi.Jodové roztoky nejen příznivě ovlivňují samotnou kulturu, ale také pomáhají dezinfikovat půdu a bojovat proti různým infekcím.

Nápověda! Jód je vyžadován zejména pro pokojové rostliny, které jsou vzácně transplantovány.Půda v květináči je rychle vyčerpaná a zavlažování obyčejnou vodou nepřispívá k živinám.Kvůli jejich nedostatku rostlina začne trpět a může dokonce uschnout.

Kromě složení alkoholu v lékárně pro hnojivosi můžete zakoupit hotové hnojivo „Bioiodis“ .Složení eko substrátu je užitečná flóra ve formě hub endofytů, biohumu a stopových prvků, včetně jodu.S výhradou pravidel ředění drogy v právuproporce s vodou - předávkování není možné.

Rizika a možné důsledky

Nejdůležitějším pravidlem je dodržování dávkování a zalévání lidovým roztokem až po navlhčení půdy.Porušení těchto pravidel je plné spálení kořenů nebo dokonce smrt květu.

Jak připravit hnojivo?

Jako hnojivo rostliny používají lékařský jód- alkoholický roztok jodu 5%.Recept na řešení je jednoduchý - přidejte jednu kapku jodu do litru vody a důkladně promíchejte.Doporučuje se používat stojící vodu nebo déšť.

Nepoužívejte jód v čisté formě k zavlažování pelargónie.U velmi slabých barev můžete zvýšit koncentraci jódu na 3 kapky.

Zalévání

Zde je návod, jak správně zalévat květ:

  1. Připravte roztok.
  2. Zalévejte půdu čistou vodou.
  3. Asi hodinu poté, co byla voda absorbována do půdy, postupně nalil roztok jodu.

Roztok jodu nalijte co nejblíže k boční stěně nádoby.V průměru je na květináči zapotřebí 50 ml roztoku.

Časté obvazy jodem mohou poškodit kořenový systém. Je vhodné takové zavlažování vyrábět nejpozději jednou za měsíc.pokud se něco pokazí ...

Jodové vrchní obvazy často padají na listy rostlin.Pokud tomu nebudete věnovat pozornost a přijmete opatření, listy vyblednou a vyschnou.

Pozor! Pokud se roztok jódu dostane na letáky, okamžitě je odstraňte měkkým hadříkem.

Přebytek jodumůže nepříznivě ovlivnit krásu místnosti - vést k jejímu prudkému rozkvětu a vzniku žluté barvy pupenů a listů.

Dokonce i začátečníci zahradníci mohou dosáhnout hojného a krásného kvetení pelargónů.Je důležité nezapomenout na výživu rostlin.Takový cenný stopový prvek, jako je jód, je vynikajícím aktivátorem životně důležitých procesů rostlin uvnitř.Je však třeba si uvědomit, že pro květ je nutné jej nejen zalévat roztokem jodu, ale také jej hnojit minerálními hnojivy.

Chcete se dozvědět více o pěstování pelargónie doma a na otevřeném prostranství ?Přečtěte si naše odborné články o tom, jak prořezávat a štípnout rostlinu, jak vybrat půdu a pot, a také se naučit tipy na péče o květiny v zimní sezóně.

Užitečné video

Proč geran jod?Více podrobností ve videu níže: