Jak připravit půdu a transplantaci gardénie doma?

Pokojové rostliny jsou výzdobou bytu.Pěstování květin vyžaduje minimální znalosti o péči a reprodukci.Transplantace rostlin hraje důležitou roli v péči o rostliny.Půdní a zalévací metody hrají důležitou roli v dalším vývoji a růstu vaší rostliny.V tomto článku bude zváženo, jak správně transplantaci gardénie doma.

Odrůdy rostliny

Existuje mnoho odrůd této rostliny, ale jasmínová gardénie se rozšířila .Patří do rodiny Marenovů, původem z tropických zemí. Rostlina je velmi termofilní a náladová. Metrová rostlina, stálezelený keř s květy pivoňky.Listy jsou elipsoidní s voskovým povlakem.

Gardenia nemá rád přímé sluneční světlo, ale je velmi fotofilní.Rovněž netoleruje stagnaci vlhkosti a suché půdy.

Poznámka. Rostlina může být nastříkána na vrchol nebo otřít listy vlhkou houbou.ale během květu je třeba se vyhnout vlhkosti na květinách.

Voda na zavlažování by měla být teplá, měkká.

Zde se můžete dozvědět o druzích gardénie a populárních odrůdách, stejně jako o květinové fotografii .

Kdy je třeba pěstovat?

Kdy je gardénie transplantována? Květinová nádobatransplantace ihned po zakoupení. Můžete se zdržet transplantace gardénie, pokud jste během květu koupili květ.Každá rostlina s náležitou péčí má dobrou vegetaci.Přestože se jedná o rozmarnou rostlinu, dokáže se správnou péčí vytvořit dobrý keř.

Příprava květu

Jak správně zasadit gardénii?Existuje několik způsobů, jak zasadit rostlinu, ale hlavní činností je příprava.Příprava rostliny spočívá v opatrném zacházení s kořeny.Dobře vyvinutý kořenový systém by měl být opatrně vytažen z hrnce.

Položte rostlinu do vody na hodinu, aby se Země vzdálila od kořenů. Chcete-li vyživovat rostlinu, musíte ji volitelně držet v promotoru růstu kořenů.

Organizace hrnce

Hrnce musí být vybrány na základě velikosti květu a květináče, ve kterém byl umístěn před transplantací.Hrnec musí být prostorný.To umožní, aby se rostlina cítila pohodlně.

Příprava půdy

Tato rostlina je náladová a jen zahradní půda jí nevyhovuje. Připravené půdy z květin, jako je azalka, jsou pro ni vhodné.Půdu si také můžete připravit sami.

Míchání listového a trávníkového humusu s rašelinou a pískem je velmi jednoduché.Pro pohodlné podmínky je nutné, aby půda měla pH 5,5.Na dně hrnce nebo na pánvi by měla být drenáž vyrobena z expandovaného jílu nebo cihel.

​​

Jaká půda je vhodná pro gardénii, co hledatpozor při výběru půdy, přečtěte si náš materiál.

Co mám dělat po nakupování v obchodě?

Transplantace gardénie po zakoupení v obchodě by měla probíhat následovně.Některé květiny, které se prodávají v květinářstvích, mají hrnce, které nejsou úplně jejich velikosti.

Důležité! I když se hrnec shoduje s velikostí hrnce pod ním, stojí za to změnit v něm půdní směs pro lepší vegetaci květin a urychlit vzhled květin.

Jak to udělat:

  1. zalévat květinu a mírně ji uvolnit pro změkčení půdy;
  2. poté, co se nadměrná vlhkost po zavlažování přestala objevovat na pánvi.Otočte hrnec s květinou a klusejte, aby vyšel z hrnce spolu se zemí;
  3. , pokud potřebujete zkontrolovat kořenový systém, můžete květinu nechat hodinu ve vodě.Poté, co se hrnek Země vzdálil od kořenů, je třeba jej uvést do pořádku;
  4. ošetřují kořeny slabým roztokem manganistanu draselného.Toto ošetření bude sterilizovat kořeny z choroboplodných zárodků a poskytne rostlině dlouhou životnost.

Tato metoda se nazývá překládka.Transplantační květiny by měly být v procesu růstu a obnovy své půdní směsi.

Ale někdy v květináči není jedna květina, ale několik.Musí být rozděleny. Jak to udělat:

  1. zalévat květinu a uvolnit půdu;
  2. vytřeme květ z hrnce a na hodinu ho vložíme do vody;
  3. rostlina musí být pečlivě oddělena, aby nedošlo k poškození kořenového systému;
  4. přidejte na dno hrncedrenáž, pak usneme s půdou a položíme rostlinu uprostřed květináče rovnoměrně a naplnímeme její kořeny zemí;
  5. zaléváme rostlinu a dáme ji na místo, kde bude světlo a teplo.

Podrobně o pravidlech pro péči o zahradnictví doma ao tom, co s tím po nákupu, jsme řekli zde.

Péče

Takže po transplantaci gardénie doma rostlina nevyžaduje zvláštní péči.Ale sledovat to je nutné.Posezení pro rostlinu a zejména pro tuto květinu je stres. Rostlina se musí po transplantaci přizpůsobita pro lepší přizpůsobení by měla být napojena hnojivem.

Někdy, když chtějí rostlině pomoci, začnou ji často zalévat, a tím zalévat půdu.To může způsobit, že listy začernou a spadnou (zde můžete zjistit, proč gardénia zčerná, zžloutnou a spadnou zde ).Může to být naopak po výsadbě, kdy se rozhodlo, že byla velmi hojně napojena, přestala voda a země byla suchá.

Pozor! Dlouhodobé vysoušení rostliny a nepravidelné zalévání způsobuje žloutnutí a pád listů.

Zvlhčení vzduchu umožňuje, aby se rostlina cítila pohodlně.

Doporučujeme, abyste si přečetli naše další články:

Každá rostlina má své vlastní stanoviště, které jim umožňuje existovat a kvetou několikrát ročně.Takovou rostlinou je gardénie, která v prostředí uměle vytvořeném pro ni má výšku až metr a v přirozených podmínkách dosahuje tato stálezelená rostlina dva metry.Vytváření co nejpřibližnějších podmínek jejího přirozeného prostředí odmění pěstitele kvetením a vůní svého domácího mazlíčka.

Užitečné video

Transplantace Gardenia.Oblíbená půda gardénie: