Jak rozkvést tlustou ženu?Jaké podmínky potřebuje?

Crassula, Crassula, peníze stromjsou názvy stejné populární rostliny.Pokud jde o strom peněz, mám na mysli oválnou crassulu - Crassula ovata.

Je to tato rostlina, která je považována zatalisman peněz , symbol hmotné pohody majitele.

Velkou radostí pro zahradníky je rozkvět Crassula.Ale protože se to zdaleka neděje vůbec a ne vždy, tato událost se začala vztahovat také k symbolickým: tlustá dívka rozkvetla - to znamená, že se blíží zlepšení finanční situace.

K dosažení rozkvětu tlusté ženy musíte pro ni vytvořit ty správné podmínky, to je vše!Pokud neberete v úvahu nepřesvědčivé znaky, jako například „nemůžete si koupit, musíte ukrást“ nebo „nekvete v prvním roce - ne v mé rostlině“, pak je podstatou problému náležitá péče.

)

Zdravá, dobře udržovaná rostlina v každém věku vypadá jako strom.Má rovný kmen, časem zhušťující, rovné silné větve a lesklé, masité oválné listy.Pokud jsou větve krassula ohnuté, ovinuté kolem rostliny nebo dokonce visí jako ampulky a listy jsou tenké, matné a malé, znamená to pouze jednu věc - podmínky pro příznivý vývoj nebyly vytvořeny.Kvetení v tomto případě nikdy nebude.Tlustá žena bude žít, protože je velmi otužilá a dobře přizpůsobenájakékoli rostlinné podmínky.Nebude však ukazovat všechny své krásy.

Podmínky zadržení

Nejdůležitější věcí je osvětlení. Crassula dokonale toleruje sluneční paprsky v kteroukoli denní dobu nebo rok.
Jasné světlo je nutností.Bez dostatečného počtu větví se větve roztahují, zvětšují se internody, koruna zhoustne, což rostlinu dále zakrývá.

Druhým důležitým faktoremje teplota.Od jara do podzimu tlustá žena toleruje poměrně vysoké teploty, navíc je miluje.Od podzimu byste měli postupně snižovat teplotu v místnosti, abyste vytvořili minimum do zimy: +5 - +10 stupňů jsou velmi užitečné pro odpočinek.

Správné osvětlení a teplotajsou dvě nejdůležitější podmínky pro kladení poupat!

Péče

Zalévánína jaře a v létě je hojné , ale není časté.Neměli byste stanovit jasný plán zavlažování - ve vztahu k jakékoli elektrárně je to špatná cesta.Pokud jde o tlustou ženu, je třeba přísně dodržovat následující pravidlo: voda pouze tehdy, když je země v květináči zcela suchá.Celek, nejen horní vrstva.To je snadno určeno hmotností hrnce.

V zimě je při nižších teplotáchzalévání mimořádně vzácné .Existuje zde pravidlo - je lepší nepřebíjet než přetékat.V důsledku nedostatku vlhkosti crassula nezemře.A z přebytku se kořeny okamžitě rozkládají.

Krmení se provádí v teplém období, polovina dávky uvedená na obalu hnojivem, jednou za 3–4 týdny.Přebytečné hnojivo je velmi škodlivékaždá rostlina, ale pro sukulenty je prostě fatální.Lepší není oplodnit vůbec, než přidat příliš mnoho.

Fotografie

Kvetoucí

Pokud jsou splněny podmínky růstu, tuková žena bude kvetoucí.To se děje na docela dospělých rostlinách během dormancy, na konci podzimu - v zimě.Poté, co rostlina zůstala při nízkých teplotách asi měsíc, objeví se pupeny.

Pozor! Kvetení se vyskytuje na koncích mladých výhonků, takže by se mělo formovat prořezávání na jaře a v první polovině léta, aby mladé větve mohly položit pupeny.

Květy jsou bílo-růžové hvězdy, vonné, shromážděné ve volné květenství lamel.V chladných podmínkách trvá kvetení 2 až 3 měsíce.Jak květenství uschne, odlomí se tak, aby rostlina neztrácela sílu při tvorbě semen.

Po rozkvětu spočívá i crassula- do začátku března ji musíte nechat vychladnout.Poté se opakuje cyklus péče - transplantace (pokud je to nutné), světlo, hojnost zalévání, tvorba korun, vrchní obvaz, úvod do klidového období, kvetení.

Jak vidíte, optimální podmínky pro dobrý vývoj tlusté ženy mohou být vytvořeny, ale obtížné.V našich bytech v zimě je problematické najít chladné místo.Snadnější pro majitele zasklených balkonů a lodžií.Nejvhodnější podmínky jsou v zimních zahradách a nevyhřívaných verandách.

Nechte svou tlustou dívku dříve či později potěšit květinami!

Užitečné video

Tučná žena nekvete?- kvetou!Zjistěte, jak ve videu níže: