Jak se starat o květinu „ženského štěstí“, aby kvetlo a jak vydělat více pupenů?

Spathiphyllum je tropická rostlina s jemnými květinami připomínající otevřenou sněhově bílou plachtu.Mnoho pěstitelů květin se snaží tuto domovskou sbírku doplnit touto nádhernou květinou.Předpokládá se, že přináší ženské štěstí.Když však rozmarný host „vstoupí do domu“, „odmítne“ potěšit majitele svými krásnými květinami.

Jak často je květinaženské štěstí získává poupata?

Spathiphyllum je vytrvalá rostlina .Období květu začíná poté, co se jeho kořenový systém rozrostl a posílil.K tomu dochází zpravidla ve druhém roce života.S maximálním dodržením všech rostoucích podmínek spathiphyllum upoutá svého majitele pupeny od února do října!Dokonce se stává, že exotický host kvete dvakrát ročně, na jaře a na podzim!

Proč to někdy neudělá?

Pokud uběhly dva nebo tři roky a spathiphyllum nekvete , lze snadno uhodnout, že potřebuje pomoc.K tomu je samozřejmě nutnézjistit důvod nedostatku pupenů.

Nevhodný hrnec

Jednou z nejvíce banálních chyb, které se dopustili nezkušení pěstitelé květin, je velký hrnec pro spathiphyllum.

Faktem je, že tento pohledný muž miluje dav.Prakticky neroste a navíc nevyrábí stopky, dokud nenaplní celý hrnec kořeny.

Nesprávné osvětlení

Přestože je plachýbez slunečního záření, neočekávejte květiny od zeleného přítele .V ideálním případě je vhodná východní strana bytu - vzduch je po noci chladný a vlhký a sluneční paprsky listy nepálí.Pokud tomu tak není, můžete zařízení během dne přeskupit.Je snadné spojit se s „přemístěním“.

Nezapomeňte, že za přímých paprsků slunce tropický host určitě zahyne!

Co lze udělat pro to, aby rostlina kvetla doma?

Speciální obvaz

Jakákoli rostlina potřebuje hnojiva.Ale v případě spathiphyllum je nutné přistupovat k tomuto okamžiku s mimořádnou opatrností.

Skutečností je, žepotřebuje různé vrchní obvazy pro vývoj listoví a pro rozvoj květů .Jedním z nejběžnějších hnojiv jsou organické.Dobře ovlivňují stav rostliny a vývoj její opadavé hmoty, což je důležité pro další vývoj stopky.

Je-li spathiphyllum „přebytečné“ organickou hmotou, lze na jeho kvetení zapomenout.

K aktivaci procesu pučení je nutné zvolit:

 1. Minerální hnojiva, která zahrnují:
  • síru;
  • mangan;
  • fosfor;
  • měď;
  • železo;
  • draslík;
  • vápník;
  • dusík;
  • bor;
  • hořčík.
 2. Speciálně vyvinuté prostředky pro rostliny Aroid (které zahrnují spathiphyllum).
 3. Hnojiva pro kvetoucí plodiny.
 4. Kapalné přípravky ke zlepšení květu.
 5. Univerzální hnojiva pro pokojové rostliny.

Vzhledem k tomu, že listy spathiphyllum jsou poměrně objemné a mohou „naložit“ většinu hnojiva na sebepro hojné kvetení, provádí se subkortex jednou týdně od března do září včetně .Pro úplnější krmení někteří pěstitelé střídají organické hnojení minerálními hnojivy.

Pokud spathiphyllum kvetlo během spícího období (zimní měsíce), hnojiva se aplikují do půdy jednou měsíčně.

Vytvoření ideálních podmínek

Pro pohodlí tohoto hosta v zahraničí potřebuje pro něj obvyklé podmínky, konkrétně:

 • Teplotní podmínky- +20 - + 25ºС.
 • Vlhkost- pravidelné stříkání, a to i v zimě.Spathiphyllum pochází ze zemí s vysokou vlhkostí, kvůli nedostatku rostlin zasychá.
 • Nedovolte, aby během postřiku kapky vody padly na stopku, protože by to mohlo způsobit černé skvrny.

 • Půda- výživná, lehká, vodě a prodyšná (například připravená půda pro dekorativní kvetoucí rostliny) Doporučuje se přidat Biohumus pro dalšíkořenový dresink.
 • Osvětlení- světlý částečný stín.Při nedostatečném slunečním světle se listy protáhnou a stopka se neuvolní vůbec.
 • Zalévání- tato položka do značné míry závisí na ročním období a velikosti hrnce.Čas zalévání je nejjednodušší: ponořit prst do substrátu.Pokud je půda již suchá na úrovni dvou falang, je na čase rostlin zalévat.
 • Umístění- tento zástupce flóry netoleruje průvan.Pokud je k dispozici, rostlina začne likvidovat listoví.

O tom, proč spathiphyllum nekvete a jaké podmínky potřebuje k nastavení pupenů, si přečtěte zde.

Co když listy rostliny zžloutnou?

Při výskytu žloutnutí na listech rostlina signalizuje nesprávnou péči.To samozřejmě ovlivní jeho kvetení.Existuje několik důvodů pro tento jev:

 1. Přetečení- listy zžloutnou a hnijí.Co dělat: Okamžitě si z hrnce vezměte květinu a vložte jej na 3-4 dny do slabého roztoku manganistanu draselného (čajová lžička manganistanu draselného na litr vody).Poté odstraňte shnilé kořeny a přesuňte do nové půdy.
 2. nedostatečné plnění nebo suchost vzduchu- klesající žluté listy s hnědou suchou třásní.Co dělat: rostlinu hojně zalévat a listovat postřikem.
 3. Nedostatek hořčíku- listy jsou žluté, se zelenými pruhy.Co dělat: hnojte síranem hořečnatým nebo komplexním minerálním hnojivem.
Poté, co byla identifikována příčina a odstraněna,Spathiphyllum potěší novými květenstvími.

Jaký trik pomůže zvýšit počet pupenů?

Mnoho majitelů rostlin si přeje, aby jejich kvetení bylo hojnější a hádanky o tom, jak vyrobit spathiphyllum, zvyšují počet pupenů, které jsou přijímány.Ukazuje se, že , aby mohla zámořská krása rozkvétat ve velkém měřítku, musí si zajistit dobu odpočinku .

Za tímto účelem je rostlina umístěna na světlé, chladné místo po dobu asi 2-4 týdnů (asi 14 stupňů nad nulou) a mírně napojena.Taková manipulace bude pro spathiphyllum stresující, takže když se za pár týdnů vrátíte na své obvyklé pohodlné místo, bude to hojně rozkvétat.

Během období nečinnosti nestříkejte květinu.

Co pomůže prodloužit proces?

Za výše uvedených podmínek vás exotický přítel rád potěší nádhernými barvami.Jediným jiným způsobem, jak mu můžete pomoci, je odstranit staré květenství. Když květina změní barvu z bílé na zelenou, odvážně ji ořízněte ostrými nůžkami .Proto „uschlá plachta“ neodstraní prospěšné látky z mladých výhonků.Pro rychlé uzdravení posypte místo řezu drceným aktivním uhlím.

Fotografie

Zde vidíte fotografii plodiny během květu, která byla dosažena dodržováním všech pravidel domácí péče.

Problémy a obtíže
Pokud spathiphyllumpokračuje v produkci pupenů i na konci podzimu, musí být násilně „poslána k odpočinku“.

Takové opatření je nezbytné, aby zařízení „získalo sílu“ před příštím obdobím kvetení.

Jak se staráte o svou kulturu v různých časech?

Pokud je péče před rozkvětem spathiphyllum zaměřena na aktivaci všech procesů (hojné zalévání, stříkání, vrchní obvaz), pak je třeba omezit všechny manipulace.Jmenovitě:

 1. k přeskupení zařízení v chladné místnosti;
 2. zalévání by mělo být omezeno na jednou týdně (nebo dvě);
 3. Kořenové obvazy by se měly provádět jednou měsíčně.

V létě je vhodné vzít květinu na čerstvý vzduch.Za všech výše uvedených podmínek bude spathiphyllum vynikajícím zástupcem kolekce pokojových rostlin.Potěší ty kolem s „bílými plachtami“ na zeleném obálce listoví.

Zajímavé video

Doporučujeme sledovat video o tom, jak rozkvět spathiphyllum: