Jak se vypořádat s mealybugem na pokojových rostlinách: příčiny výskytu, prevence a lidová léčiva

Červi jsou hmyz se stejnými křídly.Takový hmyz patří do řádu Coccid.

Jsou to blízcí příbuzní hmyzu z měřítka.

Mají negativní účinek na většinu rostlin.V článku se budeme zabývat příčinami výskytu tohoto hmyzu a jak se jich zbavit, a popíšeme hlavní metody prevence.

Co potřebujete vědět?

Mealybugs jsou známější jako chlupatá vši .Jsou zastoupeni sáním hmyzu.Lze je snadno rozeznat pouhým okem.Tento hmyz získal své jméno díky skutečnosti, že vylučují bílé prvky, které vypadají jako vatová vlna.Larvy i dospělé ženy se liší v tom, že sají rostliny.

Všechno spadá pod jejich vliv:

 • mladé výhonky;
 • pupeny;
 • listy.

Tento proces sání tímto hmyzem negativně ovlivňuje rostlinu a zpomaluje růst. Tělo červa je pokryto bílým voskovým povlakem .Existují také případy, kdy jsou na okrajích voskové desky.Velikost tohoto organismu může dosáhnout maximálně 6 milimetrů, ale vše záleží na typu hmyzu.

Nápověda! Charakteristickým rysem hmyzu jev sexuálním dimorfismu.To znamená, že dva zástupci stejného druhu jsou dvě zcela odlišné formy.

Muži se od žen liší tím, že mají křídla.Končetiny těla se vyvíjejí na vysoké úrovni.Břicho má dvě vlákna typu ocasu. Červ nemá ústa, protože dospělý organismus nekrmuje .

Existují také druhy, u nichž jednotlivci nemají nohy nebo jsou jednoduše omezeni.Sání úst.Existují samice viviparous a snášky vejce.Je obvyklé ukládat vejce do speciálního sáčku, který je také podobný bavlně.

Rozmnožování se u těchto druhů hmyzu vyvíjí na vysoké úrovni. Za rok mohou některé druhy produkovat až 4 svého druhua některé jsou poloviční.
Mladé larvy takzvaného prvního věku se mohou pohybovat kolem této nebo té rostliny a být přepravovány větrem.Když se larvy připojí k jedné nebo druhé rostlině, jejich pohyblivost klesá nebo zcela chybí.

Po ukončení procesu tání larvy hledají nové místo pro krmení.Pokud se larva již stala dospělým organismem, může se aktivně pohybovat kolem krmné rostliny.

Důvody výskytu

Důvody výskytu červa jsou:

 1. nesprávná péče o pokojovou rostlinu;
 2. průměrná vlhkost v domě nebo bytě;
 3. teplota vzduchu v místnosti není vyšší než 25 stupňů;
 4. nedostatek nebo nadbytek vlhkosti;
 5. nedostatek denního světla pro pokojovou rostlinu.

Nejběžnější údajeinfikovat parazity:

 • kaktusy;
 • palmy;
 • břečťan;
 • orchideje.

První kroky při detekci

Je-li na domácím rostlině nalezen škůdce, musí se proces kontroly mealybug začít co nejdříve.V jiném případě se bude množit rychle a je docela obtížné odstranit velkou populaci takového hmyzu z rostliny.

Důležité! V případě, že jste si jisti, že rostlina je stejná červ, pak musí být zasažená rostlina izolována od ostatních rostoucích květů v květináčích.

V tomto případě se tento hmyz nevplíží na zbývající jednotlivce květů.Dále je již nutné zahájit hlavní protiopatření červa.

Jak se zbavit škůdce?

Zvažte několik prostředků:

Chemikálie

V období , kdy se noví jednotlivci právě narodili, mají chemická činidla nezbytný účineknejvyšší kvalitytyp.Toto období je okamžik, kdy červi vylezou z lůna nebo se vylíhnou z vajíčka.V té době neměl hmyz čas na speciální ochranný vosk a jejich tělo bylo v tomto období poměrně zranitelné.

Používání chemikálií se vyjadřuje ve skutečnosti, že k dosažení požadovaného výsledku musí být expozice prováděna pravidelně po dobu dvou týdnů.Hlavním problémem při odstraňování těchto hmyzů na rostlině je to, že chemickými látkami mohou být vyloučeni pouze mladí jedinci, a dospělíi nadále rozvíjet a vytvářet svůj vlastní druh.

Je třeba si uvědomit, že čím déle zpozdíte proces kontroly larev, tím obtížnější a nerealističtější bude jejich odstranění.

Pozor! Postřikovače jsou nejvhodnější pro likvidaci dat o hmyzu.Tento lék se vstřebává na listech této nebo té rostliny.Hmyz současně vysává šťávu z rostlin s jedem.

Jak se vypořádat s mealybug a co je vhodné pro pěstování pokojových rostlin?Široce dostupnéúčinné přípravky proti mealybugu jsou :

 • Decis.
 • Colorophos.
 • Vertimek.
 • Nurell D.
 • Bi-58.
 • Fosfamid.
 • Actellicus.
 • Fitoverm.
 • Uplaud.

Boj proti mealybugu vyžaduje pravidelnost. Účinek chemických látek na hmyz by měl být systematický a konstantní , aby se vyloučil projev nových jedinců.Je také důležité monitorovat pokojovou rostlinu během doby léčby.Podrobněji o nejlepších přípravách z mealybug, které jsme napsali v tomto článku.

Folk

Lidová medicína má řadu způsobů, jak odstranit červ z rostliny:

 1. Tinktura přesličky.S jeho pomocí je nutné postřikovat listy a nalít lék pod kořen.Tento nástroj lze zakoupit v jakékoli lékárně.
 2. Postřik specifickou mastnou látkou.Recept na takovou látku je následující: jeden litr vody vyžaduje dvě polévkové lžíce olivového oleje.Tento obsah se dále aplikuje na listy rostliny.
 3. Roztok s alkoholem a mýdlem.Složení tohoto roztoku zahrnuje mýdlo v množství 15 gramů a alkohol v množství 10 mililitrů.To vše musí být přidáno do teplé vody.
 4. Tinktura na bázi česneku.

Preventivní opatření

Je velmi důležité starat se o rostliny, zejména v mimosezóně. Rostlina musí být zkontrolována na přítomnost škůdce, jako je červ .Aby tento škůdce a mnoho dalších nenapadl rostlinu, je nutné:

 1. se o to postarat;
 2. zalévání;
 3. utírat;
 4. ke krmení.

Závěr

Červ představuje pro závod poměrně vážné ohrožení.Je schopen zastavit růst květiny a úplně ji zničit.V takových případech je nesmírně důležité stanovit útok hmyzu na rostlinu co nejdříve a zahájit jeho léčbu.