Jak se vypořádat se zánětem kloaky a proč se u kuřat rozvíjí kloacitida?

Majitelé domácích zvířat často narazí na různé nemoci, které je obtížné hned odhalit.Pozoruhodným příkladem je cloacite u drůbeže, ale tento problém přináší ptákům spoustu nepohodlí a je velmi nebezpečný pro život zvířete.

Cesspool je důležitým dělením v těle ptáka.Hraje téměř hlavní roli v oddělení trávicího systému zvířete: v něm se také otevírají vajcovody a močovody.

Kloacit u ptáků je zánět kloaky, sliznice.Důvody mohou být velmi odlišné: zácpa, která trvala velmi dlouhou dobu, zánět samotného vajcovodu nebo například zpoždění snášky vajec.

Co je to slepičí kura?

Klon ptáků je jednou z chorob, která způsobují významné škody zemědělským a drůbežářským podnikům, protože poškozuje nejen snášky vajec a reprodukční funkci ptáků, ale také ohrožuje smrt.

Kloacit je široce distribuován mezi domácnosti.Trpí ptáky všech věkových skupin a druhů: od malých po velké, aletouto chorobou se nejčastěji týká kachen a mladých nosnic , protože jejich úloha přímo souvisí s snáškou vajec.

Toto onemocnění je v naší době docela běžné: drůbežářské farmy a obyčejní lidé, kteří nerostou slepice a vejce, trpí kloacitem.na prodej.

Málo z těchto lidí je však schopno tuto chorobu kompetentně a včas zvládnout, a proto utrpí obrovské ztráty a ztráty, poté ztratí své odhady, které zabily všechny ptáky v kuřecí bedně nebo papouška v kleci.

Infekční klonit se šíří velmi rychle, protože v přístřešcích, kde se chovají ptáci, obvykle nejsou nejlepší a nejvhodnější životní podmínky a jídlo není vždy vyvážené a dobře zvolené.

Kloacit je mnohotvárný, pokud jde o poškození:může zabíjet jak drůbež, tak všechny ptáky a jednoho papouška v klecia může postihnout pouze jednotlivé jedince.

Škody z toho jsou nejčastěji velké, protože ve větší míře ovlivňují nosnice, které zásobují hostitele vajíčky.

Příčiny a příznaky choroby

Jelikož je nemoc bohatá na příznaky, existuje mnoho důvodů pro její výskyt.

Nesprávná strava

Je obtížné narušit normální a vyváženou stravu pro drůbež.Je důležité vzít v úvahu vnější faktory, období, období tání, počasí - ale může to každý sledovat?Proto je problém nesoucí obrovské ztráty.

Zdá se, že jídlo, které krmíte ptáky, je zdravé a bohaté na vitamíny, ale není tomu tak - zdravé tělo potřebuje doplňky a to vše ve správném poměru.Abyste se vyhnuli problémům s žumpou, musíte mít na paměti vitamíny A a E, které nejsou vždy dost v potravě vašich domácích mazlíčků.

Výskyt zácpy

Tento bod přímo souvisí s předchozím.Správná a vyvážená výživabohaté na vitamíny a minerály, by nemělo vést k zácpě u ptáků.Pokud s tím máte nějaký problém, buďte ostražití: váš pták je pravděpodobně nemocný s kloacitidou.

Potíže s snáškovými vejci

Většina ptáků s kakacitem jsou nosnice.Proč?Protože právě v jejich „práci“ jsou nejvíce zapojeny kloakální orgány: ovlivňuje se pravidelné snášky vajec.Když však věnujete více pozornosti a plníte jídlo potřebnými přísadami, nebudete se s tímto problémem setkat.

​​

Průběh a příznaky

  • Při infikování klocyty ztrácí zvíře hodně vitální energie, stává se letargickou a depresivní.Obvykle sedí na jednom místě, je lhostejná k tomu, co se děje kolem, a staré podněty, které by ji mohly snadno uvést do činnosti, již nejsou relevantní.
  • Při podrobném zkoumání se rovněž pozoruje obecná otoky a zarudnutí konečníku ptáka.Pokud je přítomen - je naléhavě nutné zahájit léčbu.U obyčejného ptáka trvá několik sekund, než vejde vajíčko, u pacienta s kloacitem se počet počítá několik minut.Vejce stěží opustí žumpu, což zvířatům způsobuje bolest.Také produktivita vajec může klesat nebo dokonce přestat být.
  • Kontaminace peří v blízkosti řiti rovněž naznačuje, že jde o chorobu ptáků.Čím špinavější je peří, tím těžší je nemoc tolerována.
  • Emulace, prolaps pera poblíž ocasu a konečníku, vředy na sliznici a různé zánětlivé procesy.

Průběh choroby je pro ptáka obtížné přenášet, je mučenbolest a nepohodlí v celém těle.Kloacit je jednou z nejobtížnějších chorob pernatých tvorů.

Diagnostika

Diagnostika choroby je poměrně jednoduchá:je důležité znát příznaky a pečlivě sledovat ptáka .Pokud se některá z výše popsaných shoduje s chováním vašich pernatých, pak stojí za to přemýšlet a snažit se tomu věnovat více pozornosti.V případě potvrzení onemocnění je nutná urgentní léčba.

Emaciace, špinavé peří pod ocasem, apatie a lhostejnost, ztráta peří - to vše může být příznakem nepříjemnější choroby - kloacitu.

Léčení

Vzhledem k tomu, že se obecně uznává, že hlavní příčinou kloacitu je zácpa, na začátku je vhodné ji odstranit,kloaky se odstraní ručně z výkalů ptáků

68].

Za tímto účelem je třeba ošetřit konečník ptáka čerstvou teplou močí pomocí vatového tamponu nebo ubrousku a potom znetvořené místo potřít roztokem mumie (voda, 3%).

Stojí za to pokračovat v těchto postupech pro úplné zotavení ptáka.

Veterináři také doporučují, aby pták dal ráno dvacet minut nebo půl hodiny před jídlem mumie, vypočteno na 0,04 mg na 0,1 kg hmotnosti po dobu dvou týdnů: to také pomáhá ptákovi zotavit se a zlepšit jeho celkovou pohodu.

Pamatujte, že léčba by měla být komplexní, protože právě tehdy se váš pták bude moci znovu cítit dobře.

Prevence

Má se za to, že do stravy drůbeže lze přidat antibiotika, kterámůže zlepšit metabolismus a pomoci rychle uvolnit stolici:

  • Cholin chlorid.
  • Methionin.
  • Lysin.
  • Hepatomin (komplexní přípravek).

Rovněž se vyplatí, samozřejmě, zlepšit výživu drůbeže,přidáním vitamínů A a E do krmiva , kvůli jejich nedostatku může dojít k nesprávnému fungování jejího těla.

Vyvážená strava je klíčem ke zdraví a vejcím.Pečlivě sledujte své zvíře, protože je přesně včas, aby detekované příznaky nemoci pomohly zbavit se choroby rychleji a snadněji.

Jsme zodpovědní za ty, které jsme zkrotili, takže zvýšená péče a pozornost vám a vašim ptákům pomohou vyhnout se strašlivé a nepříjemné nemoci: ať už je to papoušek, kuře, husa, krůta - nezáleží na tom, existuje pouze jeden smysl.Hlavní věc je péče.

Menší kuřata jsou známá svou černou barvou.Málokdo však ví, jaké vlastnosti masa mají ...

Známým onemocněním drůbeže je kutikulitida.Zde se dozvíte vše o ní - https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/pitanie/kutikulit.html !