Jak se zbavit orchideje pavoučího roztoče?Příčiny parazita, doporučení pro kontrolu a prevenci

Orchidej je květ, jehož hlavním rozdílem je jedinečný květ a exotika.Někdy se stává, že paraziti napadají rostlinu a brání jí v normálním vývoji a růstu.Nejběžnějším hmyzem je roztoč pavouk.Z článku se dozvíme, co tento hmyz je, co je pro rostlinu nebezpečné, jak se zdá, jak se s ní vypořádat a jak provádí profylaxi proti roztočům.

Charakteristiky hmyzu

Definice

Pavoučí roztoč je poměrně nebezpečný parazit napadající orchidej .Nepatří k hmyzu, ale patří k pavoukům.Toto je velmi vzdálený příbuzný pavouků a štírů.Charakteristickým rysem je počet končetin (klíště má 4 páry a všechny ostatní hmyzy jsou pouze 3).Rodina má asi 1000 druhů, někteří jedinci se přizpůsobili životu dokonce i v Antarktidě.

Jaký je jeho rozdíl od jiných druhů?

 • Klíště má schopnost utkat tenký pavučina, což vysvětluje jeho název.
 • Mladý růst zpomaluje, je-li vlhkost příliš vysoká.
 • Má rád suché a teplé klima.
 • Roztoč pavouk může způsobovat plísňová, virová a bakteriální onemocnění.
 • Parazituje pouze na rostlinách.
 • Má 8 tlapek a celé tělo.
 • Má složité oči, antény a křídla.

Zde se můžete dozvědět více o dalších typech klíšťat, stejně jako fotografie a způsoby kontroly těchto škůdců zde.

Jak to vypadá?

Tělo je oválného tvaru, jeho velikost se pohybuje v rozmezí 0,3 - 0,6 mm .Odstín závisí na tom, co klíště používá, nejčastěji je barva načervenalá nebo zelená.Přestože mají dospělí 4 páry nohou, jejich pohyby jsou omezené a pomalé.

V průběhu života škůdce proplétá pavučinu, která obaluje pupeny, listy a stonky květů.Chrání budoucí generace před vnějšími faktory.Roztoč pavouk se vyvíjí velmi rychle.Splatnost dosahuje po 15-20 dnech.Klíště, které se právě objevilo, má pouze 6 noh, po 2 až 3 dnech jsou 2 další.

Jaké je nebezpečí?

Údaje o nebezpečnosti

Varování! Nebezpečí spočívá v tom, že se parazit rychle rozmnožuje a jeho chuť k jídlu se neúměrně zvyšuje.

Klíště okamžitě poškozuje sloučeniny květin.Skrývá se pod spadanými listy a v zemi.Úroveň nebezpečí závisí na počtu jednotlivců a oblasti poškození.Důsledky pro orchidej - stonek oslabuje, snižuje se intenzita fotosyntézy.Klíště může způsobit různé infekce.Pokud s tím nezačnete bojovat včas nebo nevyberete nesprávnou metodu, existuje značná šance na zničenípouze orchidej, ale i jiné pokojové rostliny.

Jak se udeří květ?

Spider roztoč nejprve vypije šťávy ze sinusů květu, základny stonku. V prvních dnech klíště žije na stěnách nádoby a poté se plazí na samotnou orchidej .Určitou dobu je v takzvaném „snu“.Ale rok přichází příznivé podmínky, škůdce začíná aktivní reprodukci.Parazit se nachází na vnitřní straně listu, po nějaké době propíchne listovou desku a vypije z ní šťávu.Bílé skvrny a skvrny s pavučinami jsou jasným znakem klíštěte.

Jak zkontrolovat zařízení?

Lidské oko si to bohužel může všimnout, když je poškozena většina listu.V počátečním stádiu rozmnožování je téměř nemožné vidět roztoč pavouka pouhým okem.

Známky výskytu roztočů :

 • Na deskách se vytvářejí světelné skvrny, které se postupem času zvětšují.
 • Orchidej postupně uschne.
 • Listy se stočí a suší.
 • Projev webu.
Důležité! Mladé a sukulentní listy spadají pod útok, ze kterého klíště přechází do samotné rostliny.

Fotografie

Fotografie ukazuje, jak vypadá orchidej a je ovlivněna roztočem.


Proč může být domácí mazlíček obzvláště zranitelný?

Paraziti pronikají do otevřených oken nebo jsou představováni novými barvami.Orchidej je velmi zranitelná, pokud je teplota vzduchu příliš vysoká a nízká vlhkost.Obranné mechanismy takéoslabení v důsledku náhlých změn teploty, špatného osvětlení, častého hnojení.

Postupné pokyny, jak se zbavit

Změna podmínek zadržení

Klíšťata se rychle vyvíjejí na suchém vzduchu vlhkost by proto měla být optimální.

Lze jej zvýšit takto:

 • Zalévání.
 • Vložte květinu do plastového sáčku.
 • Vydržte tedy alespoň 3 dny.

Tento postup zvýší vlhkost a zabije nepřítele.

Důležité! Vytvořený skleníkový efekt může nepříznivě ovlivnit domácí zvíře.Nedoporučuje se to provádět déle než 3 dny.Známky vadnutí jsou zaznamenány - obal je pootevřený nebo zcela odstraněn.

Praní mycím prostředkem na mytí nádobí

Jak se s parazitem vypořádat doma s detergenty?Budete muset připravit roztok 1 polévkové lžíce na 1 litr tekutiny.Je povoleno zpracovávat s běžnou vodou smísenou s mýdlem.Počet klíšťat občas klesne.Za zmínku také stojí dobré místo a místo, na kterém stála nádoba.Části rostliny, které jsou vážně poškozené, se odstraní a dezinfikují.

Zpracování speciálními přípravky

Lze použít biologické, chemické a lidové přípravky .Actelik patří k pesticidům - ošetřuje se 2krát v intervalu týdne.Protože je droga příliš toxická, lze ji používat pouze venku.Jedna ampule se zředí v litru vody.Nastříkejte výsledný roztok.Je tu ještě jedenlék nazývaný Apollo.

Aplikace je účinná proti larvám.Dopad na zralé jedince je zanedbatelný.V 5 litrech kapaliny zřeďte 2 mililitry Apolla a poté dvakrát ošetřete orchidej.

 • Akarin .Po pouhých několika hodinách přestane roztoč pavouk šťávu a druhý den zemře.Dávkování - pro 4 litry vody, 2 ml chemické látky.Stačí stříkat 4krát.
 • Fitoverm .Složení zahrnuje produkty vitální aktivity obyvatel půdy.Zpracování se provádí uvnitř.Je nutné smíchat 3 mililitry látky a 2 litry vody.Stejně jako v předchozím případě dost čtyřikrát.

Tradiční metody boje

 1. Potřebujeme vzít lékařské tampóny na alkohol a bavlnu.Jemně otřete postižené části orchideje předem navlhčeným tamponem.Nejprve však potřebujete test - malá část je zvlhčena.Web zmizel a rostlina má zdravý vzhled - můžete pokračovat v postupu.
 2. Citrusové slupky o hmotnosti 100 gramů se vylijí vodou, vaří se a potom se infuzí podávají po dobu 3 dnů.Stříkání se provádí každých 4-5 hodin.

Prevence infekce a preventivních opatření

Nestačí vědět, jak se zbavit škůdců,je třeba pravidelně přijímat preventivní opatření :

 • Zachování normální vlhkosti.
 • Jednou za měsíc ošetřené biologickým produktem.
 • Vezměte spadané listí včas.
 • Udržujte optimální teplotu.

Orchidej -rozmarná, ale překvapivě krásná rostlina.Správnou a vysoce kvalitní péčí můžete dosáhnout barevného kvetení a zdraví keře.Chcete-li zabránit infekci klíšťaty, musíte pravidelně stříkat orchidej vodou nebo slabými biologickými roztoky.

Na našich webových stránkách najdete rady našich odborníků, co dělat, pokud si všimnete drobného hmyzu, chyby, mealybug na orchidej nebo v zemi, stupnice stupnice, černé nebo bílé středy.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat video o roztočech na orchidejích a boji proti němu: