Jak si udělat kuřecí misky na pití?

Je nepravděpodobné, že by někdo tvrdil, že domácí slepice potřebují stálou péči.Zvláštní pozornost by měla být věnována pití drůbeže, protože voda je životně důležitá pro normální fungování všech metabolických procesů v těle ptáka.

Správná organizace pití kuřecího masa není o nic méně důležitá než krmení a uspořádání drůbežího kurníku nebo hnízda pro nosnice, protože na tom závisí stav hospodářských zvířat..

Misky na pití pro kuřata lze zakoupit v mnoha specializovaných prodejnách, ale proč to udělat, pokud lze stejný piják vyrobit z improvizovaných materiálů?

Proč je dobrý piják důležitý?

Většina zemědělců čelí specifickému seznamu problémů při pití drůbeže. Slepice často převracejí příliš lehké nádoby na vodua pokoušejí se stát na nohou.

Voda se vysype na zem, takže ji musí vlastník zásoby doplnit.

Jako východisko z této situace by mohlo být použito vážnějších nápojových misek, ale do nich by se mělo nalít příliš mnoho vody.Kuřata nejsou fyzicky schopna pít tak velký objem tekutiny, a proto voda stagnuje a zhoršuje se .Už teďpo dni by se nemělo dávat ptákům, jinak mohou onemocnět.

Existuje také problém skákat kuřata do pijáků.Obzvláště aktivní jedinci se často snaží protlačit jinými kuřaty, aby se dostali k vodě.Mohou však na něj snadno šlápnout špinavými nohami. Nečistoty okamžitě snižují kvalitu vody , takže je třeba ji změnit.

V zimním období zmrzne voda v otevřených miskách na pití .Ptáci tak nemohou uspokojit své potřeby vody.Zemědělci často musí lámat led nebo vystavovat novou vodu.

Všechny výše uvedené problémy lze vyřešit jednou a navždy pijáky na bradavky pro kuřata.Výrazně snižují spotřebu vody a jsou také velmi pohodlné.

Tento typ misky na pití je vhodný pro ptáky na ve volném výběhu a pro jednotlivce chované v klecích.

Co je třeba k vytvoření bradavky?

Na první pohled se může zdát, že misky na pití tohoto typu jsou složitá zařízení, která nelze doma smontovat.Ve skutečnosti se ukazuje, že i v podmínkách letního pobytu lze vybudovat funkční mechanismy.

K jejich výrobě budete potřebovat :

 • šroubovák nebo vrták s průměrem vrtáku 9 mm;
 • ​​
 • čtvercová trubka pro pití bradavek, dlouhá 1 ma velikost 22x22 mm;
 • bradavky 1800 a 3600;
 • trubková zátka;
 • ruleta;
 • adaptér z kulaté trubky na čtverec;
 • odstraňovač kapiček;
 • mikrokontrolér;
 • dlouhá ohebná hadice;
 • tank svoda.

Každá domácí bradavková police se skládá z prvků uvedených výše.1800 bradavka funguje pouze při pohybu nahoru a dolů, takže je vhodná pro zalévání dospělých.Pokud jde o bradavku 3600, může pracovat v jakémkoli směru, což umožňuje použití pro pití kuřat.

Na níže uvedené fotografii jsou uvedeny některé prvky pijáka bradavek:

Prvky pijáka bradavek

Výrobní technologie

K výrobě běžných domácích pijáků pro kuřata byste si měli koupit bradavky předem.Najdete je ve specializovaných obchodech za cenu asi 30 rublů za kus.

Odborníci doporučují nákup bradavek od zahraničních výrobců, protože domácí výrobci se během prvního měsíce provozu často ucpávají a zlomí.

Před zahájením práce je nutné na trubce označit místa, kde budou vytvořeny otvory pro vkládání bradavek. Vzdálenost mezi otvory by neměla být menší než 30 cm , v opačném případě by se ptáci dali kolem nápojové mísy a vzájemně se tlačili.

Na jednu metrovou trubku lze v průměru umístit 3 bradavky, ale v žádném případě by neměly být instalovány více než 5. Je velmi důležité vyvrtat otvory pouze na straně, kde jsou vnitřní drážky.Tím se sníží riziko úniku vody.

Na fotografii vidíte provozní schéma pijáku na bradavky pro slepice:

Provozní schéma pijáka na bradavky

Ihned po vyvrtání otvoru pro bradavkuje nutné řezat nit pomocí kuželového kohoutku.Pakšroubové bradavky.Pro zvýšenou ochranu proti úniku mohou být pokryty teflonovou páskou.

Na konci potrubí je připevněno víčko.Nyní můžete začít připravovat vodní nádrž.Pro tyto účely je lepší zvolit plastovou nádrž s víkem.Dno prořízne malý otvor pro hadici.Tím se prořízne nit a hadice se pevně zašroubuje.

Funkce hadice spočívá v připojení nádrže k potrubí.Pokud v něm jsou praskliny nebo jiná nedokonalá místa, jsou utěsněna teflonovou páskou.

Posledním krokemje instalace odstraňovačů kapek pod bradavkami 3600 a pijáků mikrocupů pod bradavkami 1800. Teprve nyní můžeme říci, že kapkový piják pro kuřata je připraven k použití ve dvoře.

Při výběru místa pro misku na pití nezapomeňte, že musí být správně umístěna s ohledem na podavače a , a jejich umístění jsme podrobně popsali v samostatných článcích.

Ve videu vidíte jasněji:

Jednodušší způsoby pití

Mnoho statků stále používá k pití drůbeže jednodušší metody..K tomuto účelu se často používají nápojové pohárky pro kuřata ve formě jakýchkoli nádob, ve kterých můžete nalít vodu.

Tento způsob pití je skutečně tak jednoduchý, že jej mohou použít i začátečníci drůbeže.

Má však mnoho nedostatků, protože kuřata mohou snadno převrátit nádobu s vodou.Je lepší použít běžnou dýmku jako jednoduchý piják.

To musí být okamžitě řečeno Miska na pití kuřat se vyrábí poměrně rychle .Postačí plastová trubka o průměru 100 mm a délce 200 cm, hmoždinky, držáky pro upevnění a ohnutí.

Otvory jsou proříznuty touto trubkou pomocí elektrické skládačky nebo vyhřívaného nože.Po dokončení procesu musí být okraje otvorů podrobeny dalšímu zpracování, protože zůstávají velmi ostré.

Jakmile byly všechny otvory vyrobeny a obrobeny, lze k trubce připojit držáky, aby je držely ve vhodné výšce.

Mísa na pití pro kuřata z dýmky

Tato miska na pití je velmi vhodná pro zemědělce, kteří současně obsahují velké množství drůbeže.Existují však určité nevýhody: potrubí bude muset být pravidelně čištěno houbou, protože po srážení se rychle zašpiní.

Další informace o dezinfekci a hygieně v kurníku naleznete zde.Doporučujeme také, abyste si přečetli článek o správném výběru podestýlky pro kuřata v kuřecím koši.

Vakuová verze zařízení

Tento typ misek na pití pro kuřata pracuje podle nejjednoduššího principu: tlak uložený v nádrži neumožňuje, aby z něj vylila voda.

Každý piják na kuře se skládá z pravidelné skleněné nádoby, misky, dřevěného stojanu a samozřejmě z vody.

K vybudování takového pijáka stačí nalít vodu do skleněné nádoby a vzít malou, ne příliš hlubokou misku.

Nádoba s vodou se převrátí a namontuje na dřevěné podpěry umístěné na dněmisky.V tuto chvíli se část vody plní do lahví, ale zbytek zůstává v bance, dokud kuřata nepijí veškerou vodu z mísy.

Tento způsob pití je velmi jednoduchý, protože vakuové pijáky nebo jakékoli jiné automatické pijáky pro kuřata nevyžadují nákup konkrétních náhradních dílů.Ale ptáci mohou snadno převrátit sklenici, pokud se na ni pokusí skočit.Mohou také skvrnit vodu, zatímco se snaží vstoupit do mísy.

Sofistikovanější řadou systémů na pití drůbeže je piják sifonů pro kuřata.Používá také velkou plastovou nádrž na vodu, hadice, vodovodní kohoutky a odkapávací misku, odkud voda vytéká.

Uvnitř je umístěn plovák, který neustále upravuje hladinu vody v nádrži nebo láhvi.Stavět takový systém doma je docela obtížné, takže je lepší koupit hotové možnosti.

Domácí vakuová pitná mísa pro kuřata je zobrazena na níže uvedené fotografii:

VideoPomůžeme vám při výrobě:

Závěr

Rozmanitost pivních mís pro kuřata může překvapit začínajícího chovatele ptáků.Některé z nich se mohou ukázat zvláště složité, ale to není úplně pravda.Téměř všechny typy nápojových misek pro kuřata se snadno vyrábějí doma.Hlavní věc je mít potřebné nástroje, materiály pro výrobu a touhu vytvořit pijáka vlastními rukama.

Pamatujte, že správné množství čisté vody je klíčem ke zdraví vašich ptáků.

A s informacemi o tom, které choroby souvisejís podvýživou citlivou na slepice si můžete přečíst ve speciální sekci našich stránek.