Jak si vyrobit automatický kuřecí podavač na vlastní ruce?

Chov domácností trvá poměrně dlouho a navrhuje majitelům potřebu peněžních investic.Hlavním problémem, který spotřebitelé kuřat spotřebovávají hodně času, je jejich krmení.Výrobky nabízené na trhu, i když se snadno používají, jsou vysoké.Samoobslužný podavač aut pomůže všem, kteří šetří své finance.

Princip činnosti automatického podavače s časovačem

POZOR! Údaje podavačů se počítají pouze pro krmení suchých krmiv, která se vyznačují tekutostí.Do nádrže je možné nalít zrno, granule, krmné směsi, ale v žádném případě nelze přidat různé míchačky nebo strouhanou zeleninu.

Tato zařízení mohou být různého typu, ale jsou založena na stejném principu fungování.

Díky práci krmítek jsou kuřata krmena automaticky , přesně v množství, které spotřebovali ptáci.Další část je obsažena v samostatném oddílu mechanismu.

Výhoda automatického krmítka spočívá nejen v nepřetržitém zásobování ptáků potravinami, ale také v jeho ochraně před rozšířením a navlhčením během období srážek.Data zařízeníšetří jídlo dobře, díky správnému dávkování.

Upozorňujeme na automatický podavač, který lze naprogramovat a který má časovač. Pomocí časovače je možné nastavit čas podávání. Podávací mechanismus má šnek, který posouvá podávání do zásobníku.Téměř všechny modely zařízení s časovačem mají záložní baterii a kontejner pro uložení krmné směsi.Frekvence podávání je možná až osmkrát, přestávka mezi nimi je také nastavitelná.

Prostor pro podávání je dobře chráněn díky těsně uzavřenému víku.Díky vyjímatelnému zásobníku je čištění velmi snadné.Hlavní nevýhodou tohoto zařízení bude velmi vysoká cena.

Možnosti prodeje

Ve specializovaných prodejnách a on-line obchodech je možné zakoupit jak jednoduchá zařízení, například bunkr, tak i high-tech zařízení s časovačem a funkcí šíření krmiva..

Náklady na jednoduché se pohybují od pěti stovek do jednoho a půl tisíce rublů a druhá cena bude stát pětkrát až šestkrát dražší.

Materiál těchto zařízení se může lišit: od plastu ABS (cena asi šest a půl tisíce rublů) až po práškovou ocel (osm a půl tisíce rublů).

Kde začít?

Je realistické vyrobit automatický podavač vlastníma rukamaz různých materiálů.Většinou používají dřevo, překližku nebo plast.

Pro samostatnou výrobu automatického podavače jsou nezbytné tyto materiály a nástroje:

 • překližka;
 • ​​
 • dřevěné kostky;
 • nábytkové šrouby;
 • smyčky - 2 ks;
 • pila na strom;
 • vrtání, vrtání;
 • tužka;
 • ruleta.

Apro výrobu násypky vlastníma rukama potřebujete následující materiálya nářadí:

 • plastová nádoba (objem od pěti dodeset litrů), zatímco funkci bunkru může plnit kbelík, láhev nebo jiný typ nádoby (jak si vyrobit kuřecí krmítko z plastové 5 litrové láhve, přečtěte si zde );
 • naostřený nůž;
 • rovina se stranou;
 • hřebíky;
 • samořezné šrouby;
 • vodič.

Jak to udělat sami?

S dávkovačem

Jakmile jsou všechny materiály připraveny, můžete začít vyrábět.Postup je následující:

 1. Na překližce se musí nakreslit podrobnosti o struktuře.Mělo by být sedm:
  • přední část - dva obdélníky 28 * 29 centimetrů a 7 * 29 centimetrů;
  • 76) obal je obdélník o rozměrech 26 x 29 centimetrů;
 2. boční stěny jsou dva kusy, výška 40 centimetrů, horní okraj 26 centimetrů a dolní okraj 29 centimetrů;
 3. spodní částí je obdélník o rozměrech 29 x 17 centimetrů;
 4. zadní stěna je 41 x 29 centimetrů.
 5. Pečlivě ořízněte podrobnosti.
 6. Dále vyvrtejte otvory pro šrouby do upevňovacích bodů pomocí elektrické vrtačky.
 7. Aby byl povrch krmítka bezpečný pro kuřata, všechny části brouste.
 8. Sestavte strukturu.Je třeba mít na paměti, že přední horní a zadnístěny by měly být umístěny vzhledem k horizontále v úhlu 15 stupňů.
 9. Složte horní kryt k zadní straně bočních stěn.

Díváme se na video o tom, jak vyrobit automatickou podavačku překližky pro drůbež vlastníma rukama:

Model bunkrů

 1. Na začátku je nutnévyberte nádobu, do které bude krmná směs přidána, a také spodní část.
 2. Jako podnos lze použít víko, které má hrany nebo jakýkoli kontejner pro pěstování sazenic.
  Je nezbytné, aby byl průměr dna na rozdíl od násypky větší o 20–30 centimetrů.
 3. Poté pomocí nože vyřízněte půlkruhovou díru s poloměrem asi 4 až 5 centimetrů pro každou přihrádku.
 4. Poté pomocí samořezných šroubů spojte obě části.
 5. Aby bylo krmítko správně umístěno na požadované úrovni a aby bylo zajištěno maximální pohodlí pro ptáky, použijte hřebíky a dlouhý drát.Pokud to není potřeba, je krmítko pro ptáky poměrně silné a stabilní, stačí ho umístit do kuřecí bedny na podlaze.

Fotografie

Dále si můžete prohlédnout fotografie , které ukazují originální nápady na vlastní krmítka:I když jídlo leží na povrchu, kuřata mají vrozený zvyk ho kopat.Proto nohama stoupají do krmiva a rozptylují ho.Přečtěte si články našich odborníků o tom, jak si sami vyrobit krmítka kanalizace, polypropylen, plastové trubky, jakož i z 5-litrové plastové láhve.

Jak používat?

Všechna tato zařízení, ať už jsou vyrobena samostatně nebo zakoupena v obchodech, jsou určena k krmení ptáků, když je úplně sní.

Chovatel drůbeže je povinen neustále přidávat jídlo pro své okřídlené domácí zvířata na místo určené k tomuto účelu, tj. Do oddílu, do kterého se jídlo přidává po částech.Toto místo musí být pevně uzavřeno - tím se ochrání veškeré jídlo před rychlým požitím všech ptáků, zejména svěžích, například andaluských plemen kuřat, a ochrání se to před rozšířením kolem kuřecího měchýře.

Tipy

Aby se pták spěchal a neztrácel, neměli byste ho příliš často překrmovat.Aby pták neochorel a byl vždy ve výborném stavu, je nutné dodržovat správnou stravu.K dnešnímu dniexistuje mnoho různých krmiv pro drůbež .

Maso bude šťavnaté a měkké a vejce budou zdravá a bohatá na stopové prvky, pokud pták obdrží správné a zdravé jídlo.Je velmi důležité dodržovat správnou výživu u ptáků.Ačkoli ptáka musíte krmit po celou dobu, stále existují situace, kdy musíte omezit dávku krmiva pro kuřata.Nejčastěji je takový postup nutný, když se u kuřat tvoří vejce.

Vejce by se neměly umisťovat do mladých kuřat, jak mohou tito ptácivážné zdravotní problémy.Pokud mají kuřata problémy s kostmi nebo jejich strukturou, pak to znamená, že její jídlo je nekvalitní nebo monotónní.

Závěr

Po dlouhou dobu byl automatický podavač velmi oblíbený a oblíbený mezi všemi chovateli drůbeže.V malých podnicích je lepší nepoužívat příliš drahé výrobní modely, protože mohou být docela neúčinné.

Člověk by neměl být naštvaný brzy.Automatický krmítko pro své ptáky můžete vždy udělat sami doma, a to jednoduše.Při jeho tvorbě máte dvě výhody: můžete si ji přizpůsobit podle svého vkusu, barvy a utratit za ni minimum peněz.