Jak si vyrobit chléb pro chov kuřat vlastníma rukama a jak si ho nechat?

Malá kuřata jsou velmi citlivá na změny prostředí kolem nich.Kolísání teploty, vysoká vlhkost vzduchu a nedostatečné osvětlení tedy mohou způsobit velké napětí a riziko vzniku různých druhů nemocí.

Řešení tohoto problému může být docela jednoduché - kojenec vyrobený pro kuřata podle vlastních výkresů.

Co je to?

Chov je speciální dům pro kuřata , ve kterém jsou ptáci v prvních týdnech života.Ve skutečnosti poskytuje všechny stejné podmínky jako u slepice.

Druhy a druhy

Všichni hejna se liší, ale dělí se do následujících kategorií:

 1. Podle velikosti.Vše záleží na počtu kuřat, která tam jsou.
 2. Na základě materiálů.Může být vyrobeno z přírodního dřeva, dřevotřísky nebo jiného materiálu.
 3. Podle návrhu.Jsou složité a jednoduché.Jednoduchá je malá klec pro několik jedinců, zatímco složitá může mít několik úrovní pro umístění kuřat.

Požadavky

Mezi základní požadavky patří následující :

 • Podlaha musí být suchá aneklouzavý.Nejlepší řešení je položit dvě sítě dolů.Jeden z nich je větší, vyrobený z kovu a druhý z nich je kapron - v případě potřeby lze snadno prát.
 • Přítomnost palety umožňuje sběr odpadu.Hlavním materiálem může být plast, galvanizovaný kov nebo překližka.
 • Větrací otvory musí být umístěny v odchovu, protože zabrání hromadění vlhkosti a shromažďování škodlivých plynů.
 • Lampa funguje jako zdroj tepla, ale kuřata by s ní neměla přijít do styku.Také by neměl být příliš silný, protože pták se může stát velmi letargickým.Dobrou možností by bylo nainstalovat infračervené produkty, které lze upravit pomocí vytápění a světelného výkonu.
 • Teplota zadržení závisí na věku.

Z čeho lze vyrobit?

Kuřecí mláďata jsou snadno vyrobitelná z vlastních rukou, používají materiály šetrné k životnímu prostředí, čisté a odolné vůči vlhkosti.Levná lepenka nebude fungovat, protože rychle zvlhne a nemůže být řádně dezinfikována.

Pro vytvoření kapitálové struktury použijte překližku nebo desky .Musí být impregnována speciální kompozicí, která zvýší odolnost vůči ohni a vlhkosti.

Je důležité zvolit ekologická řešení, protože toxické látky pod vlivem vysoké teploty mohou vést k hromadné smrti jednotlivců.

Dřevovláknitá deska je vhodná pro rám, ale pokud je vaším úkolem vyrobit trvanlivý kojenec, použijte překližku.Přední stěna a odnímatelnáSpodní část může být vyrobena ručně.U malého kuře může být velikost buněk 10 x 10 cm. V prvních dnech musíte položit na dno ručník, aby se ptáci nepoškodili.

Koš na odpadky může být vyroben ze železa nebo vysoce kvalitního plastu.Tyto materiály se snadno čistí a neabsorbují pachy.Kojenec zařízení předpokládá přítomnost lampy s infračerveným zářením.Pro větší pohodlí můžete provést automatické vytápění.

Nářadí a materiály

K vytvoření mláďat pro chov kuřat potřebujete :

 • Hlavní materiál, tloušťkacož je 1 cm.
 • Závěsy a laty.
 • Hřebíky a šrouby.
 • List z plastu pro paletu.
 • Stavební mřížka.
 • Reflektor.
 • Patrona a infračervená lampa.
 • Kabel se zástrčkou.

Jak vytvořit?

Při chovu kuřat vlastníma rukama pro chov kuřat postupujte podle těchto pokynů:

 1. Deska překližky musí být nařezána na velikost budoucího kojence.
 2. Musíme si vyrobit pevnou zadní stěnu a dno plastové misky, kterou je třeba pravidelně umývat, aby kuřata zůstala čistá.
 3. Boční stěny musí být vyrobeny z překližky a jejich velikost je přibližně 50 x 50 cm.
 4. Poté, co jsou všechny komponenty spojeny dohromady.Můžete také vytvořit rámeček pro snadnou montáž.
 5. Rám kolejnice je vyroben tak, aby zapadal pod konstrukci.Na dno položte zbývající list.Takže paleta je vyrobena.
 6. Pro podlahu je také zhotoven rám, pouze ve spodní částibýt galvanizované pletivo.Pokud položíte noviny na podlahu, budou kuřata teplejší.
 7. Po provedení dveří pro kojence.Chcete-li to provést, vzít dřevěné tyče, které jsou plněné na velikost mřížky.
 8. Rám z kolejnice je umístěn na přední stěně.Dveře na to vysílají.
 9. Poté jsou nainstalovány sakra.
 10. Ve ​​stropě musíte vytvořit mezeru pro kabel a nainstalovat kazetu.
 11. Na druhé straně vytvářejí zástrčku a stmívač.
 12. Volitelně můžete také vytvořit prostor pro teploměr.

Nakonec byste měli zapnout světla a vložit podavač a napáječ .V této fázi lze dokončit stavbu mláďat.

Osvětlení a topení

Je důležité, aby byla nádoba správně zahřátá.Teplota pro údržbu by měla být 37 stupňů, po které je třeba ji pomalu snižovat.Nespadejte pod 22 stupňů.

Když mláďata mlátíte do hejn, měli byste se na ně chovat. Načechraný křídla kuřat naznačují, že jsou horká, a zkroucená, že jsou studená .Topný kabel by měl procházet podél zadní stěny, poté musíte nainstalovat teploměr, abyste mohli regulovat teplotní režim.

Pokud je nainstalován stmívač, bude údržba jednodušší, protože toto zařízení automaticky upraví intenzitu světla a tepla.

Zahájením rozhovoru o osvětlení by měl být první týden během dne.Poté, co je snížena, takže na 12 hodin.

Jak obsahovat?

Mladá zvířata musí být vybavena teplem asvětlo ve správném množství. Za optimální teplotu se považuje teplota od 25 do 30 stupňů .Regulátor teploty zjednodušuje péči a údržbu.

Je nezbytné udržovat podlahu v čistotě a poskytnout kuřatům vyváženou stravu.Jako stelivo vhodné slupky z obilí, pilin, sena a skořápky.S tímto základem bude dům snadno čistitelný.V zimě musí být dětem podáváno seno a skořápka, protože tak budou jejich těla nasycena dostatkem vitamínů.

Užitečné tipy

V místě kojence by mělo být zajištěno dobré větrání.Koncepty musí být zcela odstraněny.Doporučená vlhkost může být považována za 60-70%.Kojenec musí mít napáječky a napáječky, které mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu.

Stačí řezat materiál na požadovanou velikost.Aby krmivo nebylo rozptýleno, je pokryto kovovou sítí.

Piják může být otevřený, vakuový, šálek nebo bradavka .A pokud jde o podavač, je možné do něj přivést trubku, skrz kterou bude krmivo přiváděno.

Podobná videa

V tomto videu si můžete prohlédnout příklad brojlerů pro kuřata:

Závěr

Jak vidíte, v designu mláďat není nic složitého.Pokud uděláte trochu úsilí, můžete si udělat takový dům pro kuřata vlastními rukama.Můžete se tedy naučit něco nového a ušetřit peníze.