Jak si vyrobit kuřecí krmítko vlastníma rukama, včetně plastové 5 litrové láhve?

Krmítko pro kuře je design, který při správném provedení může každý pták obdržet požadovanou rychlost krmení.

Dnes mají obchody široký výběr krmítek, ale zemědělci se stále více rozhodují využívat domácí možnosti.

Krmítka z plastové láhve jsou velmi žádané. Uvažujme, jaké by měly být.

Co je to?

Při chovu kuřat je velmi důležitá řádně vyvážená strava drůbeže , jakož i její aktuálnost.Není však vždy možné nakrmit kuřata včas, protože v soukromé ekonomice je hodně práce a může být obtížné sledovat čas krmení.

Pro zjednodušení tohoto postupu lze použít domácí krmítka.Jsou naplněny jídlem jednou a pak vám umožní, abyste se o ně několik dní starali.Konstrukce podavače vám umožňuje strávit krmivo postupně.

Co by mělo být?

Na krmítka pro kuřese vztahují tyto požadavky:

 1. Zajištění racionálního používání krmiv .Konstrukce krmítka by měla být provedena tak, aby ptáci neměli možnost do ní vstoupit, rozptýlit zrna a zkazit je jejich výkalem.

  Aby toho bylo dosaženo, vytvořte ochranný prostředekboky, vrcholy a různá zařízení pro zakrytí velké části krmiva uvnitř napájecí nádrže.

 2. Snadná údržba .Krmítko musí být denně plněno krmivem, umýváno a čištěno.Konstrukce a materiál použitý k výrobě krmítka by neměl být pro tyto postupy péče o ptáky obtížný.

  Napájecí nádrž musí být lehká, mobilní, snadno čistitelná a dezinfikovatelná.

 3. Optimální rozměry .Objem a velikost struktury by měla být dostatečná pro krmení celé populace kuřat během dne.V zásobnících na osobu by měla být 10-15 cm dlouhá.U mladých zvířat je toto číslo dvakrát sníženo.
  S kruhovým uspořádáním podnosu pro jednoho ptáka stačí 2,5 cm. Všechna kuřata měla přístup do krmítka současně, takže ti slabší nebyli odtlačeni od potravy.

Z lahví: klady a zápory

Konstrukce pro krmení kuřat z plastové láhve má následující výhody :

 • Snadná výroba.Krmítko je kontejner s dírami ve spodní části, ze kterých kuřata přijímají potravu.
 • ​​
 • Lze použít ke krmení malých kuřat.
 • Stabilní kulatá základna.Kuřata rovnoměrně rozmístěná, neusazujte se.
 • Použití plastové konstrukce snižuje náklady na krmivo o 20%.

Struktura má několik nevýhod - má ostré a nepohodlné okraje a za větru a špatného počasí může spadnout, takže takovou strukturu používají uvnitř.

Možnosti nákupu

Každý zemědělec má možnost zakoupit plastové krmítko pro kuře v hotové verzi , pokud se obrátíte na tyto výrobce:

 1. závod Belgorod RITM .V sortimentu je design vyrobený z potravinářského plastu, který splňuje vysoké požadavky na hygienu.Skládá se z násypky ve tvaru kužele s kapacitou 10 litrů.

  Zásobník je upevněn na dně mísy díky nastavitelnému páru šroubů.Náklady na podavač jsou 390 rublů.

 2. LLC TPK Yug-Torg .Výrobce nabízí násypný zásobník vyrobený z plastu.Používá se ke krmení mladých a dospělých ptáků, pokud jsou chováni na podlaze nebo v klecích.Během krmení může být v blízkosti struktury umístěno přibližně 20-24 dospělých.

  Vzhledem k jednoduchosti konstrukce je možné kontrolovat přítomnost přívodu skrz průsvitné těleso skla.Podavač se skládá z:

  • palet;
  • kryty;
  • brýle;
  • pera;
  • separační mřížka.

  Upevnění skla vzhledem k paletě bude provedeno háčky.Cena produktu je 460 rublů.

 3. Agromoltekhnika Sibir OOO .Tato řada zahrnuje podavač Leo, který se používá pro kuřata chovaná na porážku.Konstrukce má centrální nastavení úrovně posuvu.Toto je skutečná inovace v ustájení drůbeže.

  Mezi jeho výhody patří:

  • minimální ztráta krmiva;
  • minimální účast manuální práce;
  • Vynikající hygienické podmínky pro ptáky.

  Náklady na 490 rublů.

Kde začít?

Před zahájením výroby krmítka je nutné připravit materiálya zajistit, aby každý pták měl volný přístup ke krmivu.Během krmení by se neměly navzájem rozdrtit.

Materiály

K výrobě podavačů pro kutily z plastové láhve o objemu 5 litrů budete potřebovat tyto materiály:

 • plastová láhev - 5l;
 • zásobník (můžete si jej koupit v obchodě s oddělovači nebo použít nějaký druh umyvadla, průměr zásobníku by měl být o 20-30 centimetrů větší než průměr dna kbelíku);
 • hřebíky;
 • nůžky.

Jak to udělat sami?

Plastový podavač lahví je nejdostupnější a nejsnadněji vyrobitelný .Může být provedeno následujícím způsobem:

 1. Vyberte a připravte nádobu.Použijte 5 litrovou láhev, ve které je užší část (krk) kratší.Vyjměte nádobu, odstraňte z ní prach a jiné nečistoty, pokud existují.
 2. Přihlaste se.Pomocí značky nakreslete otvory na lahvičce.Bude jich 5 a průměr bude 1,5 - 2 cm. Tato velikost je vhodná pro malá zvířata, ale starší ptáci by měli vytvářet pravoúhlá okna o rozměrech 5x7 cm. To stačí, aby kuře mohla přilepit hlavu a strčit jídlo.Jsou umístěny v kruhu, kde začínají výztuhy.
 3. Spusťte výdejní stojan.Odřízněte hrdlo nůžkami a nainstalujte do druhé části láhve s otvory.Instalace se provádí s krkem dolů, ale ne úplně, aleponechat malý prostor (3-5 mm).Chcete-li zabránit krku v chůzi, upevněte jej páskou.
 4. Upevněte láhev v zásobníku tekutými nehty.
 5. Do krmítka nalévejte směsné krmivo, dokud není nádoba plná.
 6. Hmotnost domácích plastových struktur je malá.Jejich rozměry jsou poměrně významné.Kuřata tak mohou takové zařízení snadno otáčet.Aby se tomu zabránilo, je nutné upevnit konstrukci ke zdi otvory vytvořenými v plastové násypce.
Hlavním problémem, který spotřebitelé kuřat spotřebovávají spoustu času, je jejich krmení.Výrobky nabízené na trhu, i když se snadno používají, jsou vysoké.Na našem webu najdete tipy, jak vyrábět automatické podavače automatického typu, jakož i z kanalizací, polypropylenu, plastových trubek.

Jak nakrmit?

Takže koryto krmení je hotovo.Nyní, když se kuřata chtějí najíst, stačí posouvat láhev za krk tak, aby byl zásobník naplněn jídlem. Slepice mohou přijít a jíst zrna .Kuřata budou nepřetržitě přijímat jídlo po celý den, nikoli tlačit a rozdrtit slabší jedince.

Důležitost správné výživy

V zásadě se kuřata chovají, aby získala vejce.Jejich počet byl velký, nestačí jen vybrat plemeno s vysokou produkcí vajíček.Je důležité správně organizovat stravu.Plemena, která mají vysoký počet vajíčekVysoké nároky na péči a krmení.

Věk kuřat ovlivňuje také produkce vajec.Začne klást vejce od 26. týdne života a maximální produktivita dosahuje 26–49 týdnů.Používání správného krmiva může zpozdit proces snižování produktivity ptáků.

K tomu musí mít ve své stravě vitamíny, bílkoviny a další prospěšné látky.Jídlo by mělo být lehké, úplné a dobře stravitelné.

Aby se zvýšila produkce vajec, měly by být stravovacím kurzem luštěniny .Musíte tedy zásobit:

 • hrách;
 • čočka;
 • fazole.

Slepice nejsou na takovou potravu zvyklé, takže nejprve je třeba jim předem dávkovat zrnovaná zrna a poté je přidat do běžné potraviny nebo směsi.Krmení dospělých je dost 2krát denně a mladých zvířat až měsíc - 3-4krát denně.

Krmítka pro domácí kutily pro domácí zvířata pro kuřata mají mnoho výhod, včetně snadnosti výroby a použití, nízkých nákladů.

Všechny materiály potřebné k získání takového vzoru se nacházejí u každého majitele, a dokonce i osoba, která nemá žádné zkušenosti, jej může vyrobit.Stačí strávit jen 20-30 minut volného času, ale vaše slepice budou vždy plné a děkuji vám s štědrou produkcí vajíček.