Jak snadné je pěstovat nabídku fialové?

Fialová (Senoplia) je něžná a teplomilná květina, která dokonale přežívá v bytech se slunnou stranou.

Tyto malé kvetoucí rostliny s náležitou péčí a dostatečným světlem kvetou asi 10 měsíců v roce.V horkých dnech léta obvykle dochází k rozkvětu.Jak pěstovat chvějící se fialovou barvu doma - přečtěte si tento článek.

Jaké kontejnery je lepší používat?

Existuje názor, že čím větší je bank, tím lepší.Nezapomeňte však nejprve na estetiku: malá kvetoucí rostlina bude vypadat směšně ve velkém hrnci.Na povrchu se také vyvíjí kořenový systém květu a nižší procesy kořene odumírají, protože na povrchu je více kyslíku a živin.Stalo se tak, žev přírodě roste senoplie na skalnatých površích a není typické, aby kořen rostl do hloubky .

Pokud jde o rozměry hrnce, pak:

 • Pro největší představitele fialek je vhodný hrnec 9x9 cm.
 • Pro průměr jsou vhodné nádoby 7x7.
 • U nejmenších nebo miniaturních odrůd by měl být hrnec maximálně 5x5.
Důležité! Výběrem velkého hrnce se můžete setkat s kyselou půdou, na kterou se kořenový systém nevztahuje, anamísto květin roste hojné listoví.

O dalších důvodech, které fialová nekvete, ao tom, co s tím, najdete zde.

Materiál hrnce také hraje důležitou roli při pěstování fialek.

Různé prodejny vám mohou nabídnout velký výběr hrnců, z nichž každý má své výhody a nevýhody:

 • Plastové hrncenejsou drahé a trvanlivé, jejich flexibilita je výraznězjednodušit transplantaci rostlin.Hlavní nevýhodou je, že v takovém hrnci bude fialová trpět nedostatkem kyslíku.
 • Keramická jídlamají dvě podoby - prosklené nebo ne.Zpracované květináče vždy vypadají krásně, ale kvůli glazuře neumožňují průchod kyslíku a jiný druh, i když umožňuje průchod kyslíku, rychle ztrácí svůj vzhled a v důsledku toho může dokonce prasknout.Závažnost keramických květináčů lze také přičíst nevýhodám.

Krása a přínos pro květinu lze kombinovat, stačí dát květinu zasazenou do ošklivé nádoby bez glazury do krásného a jasného keramického hrnce.

Stejný způsob lze použít na jakékoli jiné kontejnery.Neobvykle a krásně bude vaše krása vypadat, vloží do hrnce do jakékoli nádoby, láhve nebo dokonce do původního velkého hrnku.Jednotlivé prvky výzdoby lze dokonale kombinovat s barvou a tvarem fialek.K tomu jsou vhodné různé druhy této rostliny.

Získání rostliny ze semen

pozitivní výsledek pěstování fialek ze semen, musíte dodržovat určitá pravidla:

 • Vezměte plastovou širokou a ne hlubokou nádobu a naplňte ji tenkou vrstvou, až 3 cm, speciální půdy skládající se ze směsi rašelinya přistát.Půdu si můžete koupit připravenou nebo ji připravit sami, při dodržení proporcí nemusíte hnojit poprvé.Aby byla zajištěna výměna kyslíku, musí být nádoba umístěna na speciální vyvýšený talíř, díky své konstrukci umožňuje kyslíku procházet drenážním otvorem.
 • Fialová semena by měla být zakoupena ve specializovaných prodejnách.Příprava osiva k setí spočívá ve smíchání s pískem v poměru jeden ku jednomu.
 • Semena klíčí dobře na teplém a jasném místě, takže by měl být pot potažen průhlednou fólií nebo víkem a uložen na světlé místo.Zamezte přímému slunečnímu záření a průvanům.
  Poznámka. Půda by měla být vždy mírně vlhká s vhodnou stříkací pistolí.Ideální teplota pro klíčení ze semen je 22-25 stupňů Celsia.
 • První sazenice začnou klíčit 20. den, celou tu dobu by měla být směs zvlhčena stříkací lahví.
 • První sběr sazenic by měl být proveden, jakmile dosáhnou výšky asi půl centimetru a uvolní první listy.Přistání se provádí ve vzdálenosti 2 cm od sebe v úrodné půdě, která by měla být oplodněna aktivním uhlím.

  Následující transplantace by měla být provedena podle potřeby,když klíčky začnou navzájem interferovat a jsou již zasazeny do samostatných malých nádob.Před přesazením do trvalého hrnce musí uplynout čas, než dojde k posílení kořenového systému.

Rysem pěstování fialek ze semen je, že klíčící nové rostliny mají stejnou velikost a barevné květy.

Z videa se dozvíte, jak pěstovat fialku ze semen:

Správné ředění z listu

Další metodou pěstování fialek je metoda řízků, nebo jen roste zlisty. Pěstování fialek z listů má také své vlastní vlastnosti:

 • Úplně první, tzv. Listová konvice, by měla být obyčejná sklenice vody.Jde o to vyvinout kořenový systém v sazenicích.Klíčení kořenů se používá vařená voda.
 • Nejprve je třeba vydezinfikovat klíčky, proto se do teplé vody přidá trochu manganistanu draselného, ​​ponoří se do něj list a usadí se několik hodin.

  Po dezinfekčním postupu se odebere dříve umytý nový obal nebo plastový kelímek.Do sklenice nalijte převařenou vodu s přídavkem aktivního uhlí.

  Upozornění! Klíčení je instalováno ve sklenici do hloubky asi 2 cm. Plátek by se neměl dotýkat stěn misek, protože s největší pravděpodobností ho budete muset něčím opravit.

  Pokud se voda začne odpařovat, nezapomeňte do ní přidat vodu .V závislosti na typu fialové, vzhled prvníkořeny se mohou objevit po 3 týdnech.

 • K zakořenění listů v půdě dochází v malé nádobě, která je ve třetině pokryta jemným odtokem a zbytkem země.Řízky jsou zasazeny v malé hloubce, takže kyslík by měl přístup k ještě slabému kořenu.

  Půda kolem listu je zhutněna a navlhčena, poté je sklo pokryto fólií a umístěno na teplé místo se spoustou slunečního světla.V této formě rostlina drží, dokud se na stonku nezačnou objevovat malé listy, což znamená, že zakořenění listu bylo úspěšné.

Je třeba vyloučit transplantaci stonku po okamžitém řezání do půdy, protože kořenový systém není vyvinut a půda je nasycena různými bakteriemi a parazity.

Z videa se dozvíte, jak pěstovat fialku z listu:

Následná péče

Následná péče o fialovou po výsadbě se neliší od obvyklých.Půda by měla být nezbytná konzistence a vždy vlhká.Mladé výhonky, stejně jako dospělí, by měly být udržovány v teple s dostatečným slunečním světlem. Doporučuje se, aby byla půda pravidelně nasycena speciálními hnojivy.

Přečtěte si o transplantaci rostlin a následné péči o ni v tohoto článku a naučíte se, jak správně pěstovat a pečovat o tuto krásnou květinu doma zde.

Možné choroby

Fialová se vztahuje na rozmarné rostliny, které jsou náchylné k různým chorobám.Hlavní nebezpečí, s nimiž se lze setkatpěstování fialek je následující:

 1. Rozpad výtoku- nastává, když jsou porušeny podmínky pro pěstování (nevhodná půda, nadměrná vlhkost, zalévání studenou vodou a příliš velký hrnec).
 2. Parazit plísní- vypadá jako bílý květ na listech a stoncích.Vzhled těchto parazitů přispívá k nedostatečnému osvětlení a nízké teplotě vzduchu.
 3. pozdní plíseňje houba, která ovlivňuje kořenový systém.Pozdní plíseň je nebezpečná, protože zůstává v půdě, proto při ošetřování květu je nutné půdu zcela vyměnit a kořen opláchnout pod tekoucí vodou.
 4. Mšice a klíšťatataké kazí estetický vzhled rostliny a mohou vést k její smrti.K léčbě dochází pomocí speciálních řešení zakoupených v obchodech.

Zde jsme psali podrobněji o všech nemocech a škůdcích fialek zde.

Violet - ačkoliv květina rozmarná pro její péči , pro pěstitele květin není obtížné pěstovat a šířit cenoplii.Rostlina úspěšně zapadá do jakéhokoli interiéru a může být skvělým dárkem pro rodinu a přátele.