Jak správně pečovat o panicled hortenzie Bobo?Pěstování a příprava na zimu

Hydrangeas jsou neobvykle krásné rostliny.Každý rok jsou představovány všechny nové odrůdy.V roce 2011 získal na výstavě květin v Belgii ocenění „Nejlepší odrůda“ za nový druh trpaslíka s názvemBobo .

Vlastnosti odrůdy

Panicled hydrangea boboje nová odrůda tohoto druhu, která si zaslouží zvláštní pozornost pro svou krásu a obsah.

Výška pouzdra je asi70 cm .Bohaté kvetení začíná v červenci a končí v září.
Barva okvětních lístků se během květu mění ze světle žluté na světle růžovou.Květenství jsou velké, husté, ve tvaru kužele.Listy jsou tmavě zelené, oválného tvaru.

DŮLEŽITÉ: Odrůda se vyznačujezimní odolností , ale mladé keře musí být během mrazů pokryty kořeny v mulčovací vrstvě.

Bobo panicled hortenzie je vynikajícípro malé zahrady, hranice, květinové záhony .Ideální pro pěstování v malých květinácích na terasách nebo balkonech.Může být použit jak pro jednotlivé přistání, tak pro vytváření krásných skupin.

Ošetřování a pěstování

Ošetřování pro tuto odrůdu hortenzie není snadné.Stačí dodržovat obecná pravidla pro péči o tyto rostliny a pak z roku na rok můžete obdivovat luxusní klobouky bílých květenství.

Místo přistání

Nejlepší místovýsadba odrůd Bobo budemístem s malým částečným stínem , dobře chráněným před nárazy větru.Na trvale osvětlených slunečních místech se květenství zmenšuje a rostlina zpomaluje její růst.

Půda

Panicled hortenzie Bobo preferujekyselé, úrodné půdy s dobrou drenáží .Barva okvětních lístků bude sytější při růstu v kyselejší půdě.

Zalévání

Tato rostlina má velmi ráda vlhkou půdu a zcelanetoleruje sucho. V létě by se mělo zalévat dešťovou vodou, v zimě je roztavená voda dokonalá.Je nutné zajistit, aby voda na zavlažování neobsahovala vápno, což může vést k onemocnění květin.

Hnojivo

Počátkem léta se provádí hnojení minerálními hnojivy.Pro tyto účely se dobře hodí dusík a draslík.Hnojení rostliny pro zlepšení kvetení a následné položení poupat.

Metody rozmnožování

Tato rostlina se snadno rozmnožuje několika vegetativními metodami:

1. Zrušení

Metoda reprodukce je mezi zahradníky velmi oblíbená.

Začátkem května se proto mladé větve rostoucího keře ohýbají a přitlačují k zemi.Ve spodní části střílet, která se nachází v blízkosti samotné půdy, proveďte šikmý řez a do něj vložte zápalku nebo pramínek.Tato technika urychlí tvorbu kořenů v tomto místě.Dále je místo incize mírně posypané rašelinou a pravidelně a hojně navlhčeno.Po vytvoření vlastních kořenů jsou řízky oddělenymateřské keře a jsou vysazeny pro chov.

2. Rozdělení pouzdra

Tato metoda je nejjednodušší a nejspolehlivější.

Je třeba pečlivě vykopat hortenzii a rozdělit ji na části.Je důležité zajistit, aby v mezeře byly nové růstové pupeny.Během transplantace jsou kořeny mírně zkráceny.Do jám pro výsadbu je třeba přidat kompost, rašelinu, organická hnojiva.Po výsadbě jsou keře hojně napojeny.Pokud k rozdělení keře dojde na jaře, pak na podzim nové rostliny budou kořeny dokonale.

3. Řízky

Řízky, které jsou řezány na jaře, budou pro řízky dobře fungovat.Důležitá je přítomnost 4-5 pupenů na stonku.Řízky jsou dva dny ponořeny do roztoku Kornevinu a poté jsou zasazeny do hloubky dvou pupenů ve volné, úrodné půdě.Pro mladé sazenice je důležité stínování a konstantní vlhkost Země.Když se objeví nové listy, stínování se odstraní.

Prořezávání květů

Pro tento druh ořezávání hortenzie je předpokladem vytvoření pravidelného a krásného keře.Ořez je od února do dubna.Tento čas je ideální pro nové výhonky, aby získal sílu a byl připraven na další kvetení.

Odřízněte staré, slabé a zahušťující výhonky.Zanechávají několik silných výhonků, starých i mladých.Pravidelné silné jarní prořezávání přispívá k hojnému a dlouhému kvetení.

Na podzim by se měly snížit vybledlé květenství.Důvodem je skutečnost, že panicovaná hortenzie Bobo má dostkřehké větve, které se mohou během sněžení zlomit.

Onemocnění a škůdci

Onemocnění

Nejčastěji panicledovaná hortenzie Bobo je postižena chlorózou a plísní.

Chlorosis lze identifikovat žloutnutím listů, často rozbitými větvemi a malými květenstvími.Příčinou chlorózy je často nadbytek vápna v půdě.Proto je důležité sledovat stav půdy a kontrolovat vodu pro zavlažování.Aby se zabránilo chloróze, měla by být květina napájena solemi železa nebo vysoce kvalitními minerálními hnojivy.

Plísňovitá plíseň se objevuje na Bobově hortenzii ve formě žloutnutí na listech, které se v průběhu času zvětšují.Toto onemocnění se vyskytuje v důsledku zvýšené vlhkosti.Práškové plísně se můžete zbavit postřikem roztokem nadace (25 gramů produktu na 10 litrů vody).

Škůdci

Nejnebezpečnějšími škůdci jsou mšice, roztoči a slimáci.

Mšice se živí rostlinnou šťávou,kontaminují listy sladkými sekrecemia jsou nositelem virových chorob.Tento škůdce lze detekovat na spodní straně listu.Postřik infuzí česneku a mýdla pomůže vyrovnat se s invazí (200 gramů česneku, 50 gramů pracího mýdla, 10 litrů vody).

Roztoč pavouk se živí květovou mízou.Z tohoto důvodulisty rostliny zžloutnou a spadnoua na keři můžete vidět pavučinu a klíšťata.K likvidaci tohoto škůdce je účinná látka Fitoverm.Postačí provést 3-4 ošetření během týdne, abyste se tohoto škůdce úplně zbavili.

Slimáci a hlemýždi se často objevují v hustých keřích.Tito škůdci vážněpoškozují listy a výhonky .Se slimáky můžete bojovat pomocí speciálních přípravků - měkkýšů.Granule drogy jsou rozloženy v šálcích na zemi poblíž rostoucího keře.Hlemýždi a slimáci by se měli systematicky odstraňovat z pohárků a posypat novými granulemi.

Zvíce než 35 druhů hortenzie si můžete vybrat svého oblíbeného.A pokud se ukáže, že Bobo je tato odrůda, pak jste se rozhodli správně.Právě tato odrůda překvapí neobvykle luxusním květem a sousedé vás určitě požádají o stopku k propagaci.

Fotografie

Další fotografie panicled hortenzie viz níže:

Doporučujeme se podívat na fotografii a seznámit se s rysy péče a pěstováním dalších odrůd hortenzie ] jako Vanilla Frize, Phantom, Limelight, Pinky Winky, Kyushu a Grandiflora.

Užitečné video

Podívejte se na video o návrhu hortenzie v zahradě: