Jak udělat květ Dendrobium Nobile a co dělat dál, když vybledne: tipy a pokyny

Orchidej má obrovské množství poddruhů.Ne každý však dokáže přežít doma.Nejběžnějším druhem, který se u vás doma snadno zakoření, je Dendrobium Nobile.

Mimochodem, na toto místo se vztahuje známý Phalaenopsis.V tomto článku budeme hovořit o kvetení Nobile, o tom, jak učinit rostlinu otevřenou pupeny a co dělat po ukončení kvetení.

Frekvence

Dendrobium otevírá pupeny jednou nebo dvakrátza rok. Pěstitel květin se může těšit na krásu květin po dobu dvou až tří měsíců.Je však třeba říci, že toto období lze mírně prodloužit.K tomu by měla být rostlina na chladném místě mimo přímé sluneční světlo.

Pozor! Po každém květu by orchidej měla odpočívat alespoň měsíc.

Proč někdy nekvete?

Tyto důvody platí také pro Dendrobium Berry Ode.

 • Nejprve musí pěstitel zkontrolovat podmínky zadrženívaší květiny.To je teplota, vlhkost, zalévání a osvětlení.
 • Pokud jsou všechny parametry péče správné, ale všechny pupeny tam nejsou, pak stojí za zvážení změnit „místo bydliště“ pro Nobile.Možná budete muset změnit banku na větší.
 • Další věc, kterou musíte věnovat pozornost, je stav půdy.Pokud byla květina v tomto substrátu déle než tři až čtyři roky, musí být naléhavě změněna.
 • Dalším důvodem nedostatku květů může být nedostatek minerálních solí v půdě.Také, před vytvořením pupenů, orchidej musí být pravidelně oplodněna.

  K tomu jednoduše používají vrchní obvaz a stimulátor růstu.

  Používání hnojiv se doporučuje ne více než dvakrát měsíčně.V opačném případě riskujete poškození rostliny, spíše než zlepšení jejího stavu.

 • Pravidelně kontrolujte Dendrobium na škůdce.Mohou také zasahovat do tvorby pupenů.
Nápověda! ​​I nejmenší hlemýždi, kteří se zdají být zcela neškodní, mohou způsobit nedostatek květu.

Je možné a jak předčasně rozkvétat Nobile?

Zkušení zahradníci tvrdí, že je to docela možné, ale extrémně nežádoucí.Faktem je, že výroba květin z rostliny vyžaduje hodně úsilí.Proto nejprvemusí orchidej sama vyrůstat, růst silněji, získávat živiny a teprve poté vytvářet pupeny .Pokud kvetou Dendrobium Nobile ve věku méně než jeden a půl roku, existuje riziko, že po pádu pupenůzačne bolet, když jim dal veškerou svou sílu.

Pokud však květinář chce opravdu obdivovat květiny Nobile, musí provést následující manipulace:

 1. Změňte stojatou půdu. Pokud je substrát stále relativně čerstvý (není starší než tři roky), stačí ho nakrmit.
 2. Odstraňte spodní plechové desky. Toto stimuluje kvetení.DŮLEŽITÉ!Je možné odstranit části rostliny výhradně sterilním nástrojem.

Jak dlouho kvetení trvá?

Květiny mohou na stopce trvat dva až tři měsíce. Někdy mohou být tato čísla o něco větší nebo menší.Vše záleží na podmínkách zadržení.

Chtěl bych věnovat zvláštní pozornost rozkvětu bílého dendroibu.K této odrůdě obvykle nedochází pod půl metru.Stonek roste z jednoho na tři.Když rostlina kvete, stonky jsou zcela pokryty bílými květy, jejichž počet dosahuje až 60 kusů.Jak dlouho trvá kvetení Dendrobium White?Také po dobu několika měsíců (maximálně - šest měsíců).

Dendrobium Bely je mezi pěstiteli květin známá svou nenáročností. Taková orchidej snadno přežije skutečnost, že pěstitel ji zapomněl zalévat.Nemusí vydržet denní teplotní rozdíl přesně pět stupňů, možná méně.V létě bude Dendrobium White na balkoně dokonale růst a rozvíjet se.

Pokyny krok za krokem: co když se pupeny neobjeví?

K dosažení kvetení stačí pěstiteliprovádět pouze několik jednoduchých manipulací:

 1. Změňte květináče a substrát.Je však důležité si uvědomit, že tento konkrétní druh orchideje je velmi obtížně transplantovatelný.Proto je po tomto procesu nezbytné poskytnout rostlině nejpohodlnější podmínky.
  Pozor! V žádném případě by bank neměl být mnohem větší.Je třeba zvolit takovou kapacitu, jejíž objem bude o několik centimetrů větší než objem oddenků.
 2. Feed. Tento proces je přímočarý.Stačí si vybrat ten správný komplex hnojiv, který bude navržen speciálně pro rodinu Orchid.Důležitou podmínkou pro krmení je dodržování režimu - nemůžete to přehánět zavedením živin.
 3. Upravte podmínky růstu pro nejoptimálnější pro Dendrobium Nobile.

Co dělat po pádu pupenů?

Poté, co poslední pupeny klesly, musí závod poskytnout období klidu a odpočinku.K tomu:

 1. Zvyšte pokojovou teplotu.
 2. Zvýšení vlhkosti vzduchu.
 3. Hnojit rostlinu dvakrát měsíčně.

Připomeňme, ženení nutné během květu krmit zařízení .

Jak se starat doma?

 • Květina musí být opatřena velkým množstvím rozptýleného světla.
 • Vlhkost udržet na úrovni 60-70%.
 • Zalévání je často zbytečné.Bude to stačit jednou za 10-14 dní.
 • Teplota by měla být během dne přibližně 22–25 stupňů Celsia a v noci o několik stupňů nižší.
 • Nezapomeňte na nutriční komplexy.

Péče během květu

Překvapivěpéče o orchidej před aběhem květu se vůbec neliší .Jediným rozdílem v těchto obdobích bude nedostatek oblékání.Jakmile začne rostlina kvést, musí být zcela zastavena.Jinak taková hnojiva mohou poškodit pouze samotnou rostlinu a kvetoucí pupeny.

Jak se dále starat?

 • Ground. Je vhodný substrát vhodný pro všechny ostatní orchideje.Půdní směs si můžete připravit sami.K tomu musíte ve stejných poměrech vzít kůru (borovice nebo smrk), rašeliník, rašelinu a říční písek.
  Nápověda! Připravená půda se nalije vroucí vodou a nechá se vařit po dobu čtvrt hodiny.

  Nezapomeňte na drenážní vrstvu, jejíž výška by měla být asi 1,5 až 2 centimetry.

 • Osvětlení. In vivo Dendrobium Nobile žije v okolním světle.Proto je lepší umístit hrnec s květinou, je lepší položit jej na východní nebo západní okenní parapety.
 • Zalévání. Hydratujte půdu až po úplném vyschnutí.A v zimní sezóně je obecně nutné zajistit rostlinám sucho.V teplém období bude stačit zalévat dvakrát měsíčně.Zalévání lze provést ponořením nebo sprchováním.To i další způsob jsou pravdivé.Voda na zavlažování by neměla být příliš studená.

  Při sprchování vodou dávejte pozoraby kapky vody nespadly na pseudobulbs a listový výstup.

 • Teplota vzduchu. Vzduch by se měl dobře zahřát, pokud je v místnosti hodně světla.Pokud je osvětlení špatné, musí být teplota vzduchu snížena.Optimální teplotní rozsah se pohybuje od 18 do 22 stupňů tepla.
  Důležité! Ve zvláště chmurných hodinách je nutné stříkat rostlinu častěji, aby kořeny a listy nevyschly.

Musím okamžitě oříznout šípy?

K otázce, zda je nutné okamžitě odříznout vybledlé výhonky z orchideje, si vzpomínáme, že je tov šipkách, které po rozkvětu Dendrobia obsahují všechny živiny .Zkušení pěstitelé květin proto nedoporučují ihned po upuštění poupat odstranit stopku.Raději počkejte, až bude úplně suchá.

To naznačuje, že všechny užitečné prvky přešly do jiných částí rostliny a stonek květů již není schopen vytvářet pupeny.Musíte se oříznout a současně zachytit centimetr zelené části.Poté nezapomeňte posypat místa sekání drceným uhlím.Stonek květu někdy vůbec nevyschne.

Takže příště se na něm objeví kvetení.Protomůže pěstitel nechat na orchideji květní šipku .Lze jej však také vymazat.Tím nepoškodí Dendrobium.V tu chvíli musíte čekat déle, než se objeví nový únik.

Vyvodím závěry, chci říci, že Nendileum Dendrobium je jedním z nejnáročnějších druhů orchidejí.Ale zároveň jeden z nejkrásnějších vzhledurostlin.Kromě toho je tato orchidej velmi snadno množitelná doma pomocí řízků.Díky tomu je Dendrobium jedním z nejpopulárnějších druhů rostlin v mnoha zemích světa.