Jak udělat muže šťastným?Kvetoucí domácí Anthuriums!

Tito domorodci latinskoamerických tropů a subtropů s listy ve tvaru srdce na dlouhých stopkách kvetou velkoryse v pokojové kultuře - a věří se, že tím poskytují zdravý, šťastný a rušný život okolním mužům.

Název roduAnthuriumje složením řeckých slov„květina“ a „ocas“ .Ve skutečnosti u asi devíti druhů tohoto rodu je květina sama o sobě tvarovaná jako ocas - bílá nebo tmavá nebo barevná, rovná, zakřivená nebo spirálovitě stočená.

Totokvětenství hrotuje vybaveno více či méně širokýmpokrývkou listůnejrůznějších barev a odstínů - červené, bílé, zelené, oranžové a fialové.

Vůněvycházející z kvetoucího anthuria nejsou neměnné: od jemného k velmi silnému, od voňavého k plodnému - vše záleží na tom, který opylující hmyz bude pravděpodobně nalezen tam, kde roste konkrétní.druh anthuria.

Ve skleníkové apokojové kultuře , Anthurium AndreaScherzer Anthurium(včetnějejich četné hybridní formy), jakož i dekorativní listovékřišťálové anthuriums nenápadnými květinami, které mají jemnou příjemnou vůni.

Anthuriová šťáva je jedovatá a při manipulaci s nimi musíte být opatrní.

Jak rozkvět Anthuria?

Anthuria v květináči jsou potenciálněschopná kvetení od února do listopadu , tj. Téměř po celý rok, zastavení pouze v nejchladnějších a nejtemnějších zimních měsících;navíc, jejich květiny jsou neobvykle trvanlivé v řezu a zůstanou nezměněny po dobu až čtyř týdnů.

Pro takové báječné kvetení vyžadují tyto rostliny vhodné podmínky, jejichž dodržování vyžaduje značné zkušenosti a znalosti.

Hlavním problémem je nalezení takovérovnováhy světla, teploty, půdy a vlhkosti , která připomene Anthurium jejich původním vysokohorským tropickým pralesům a pravděpodobně se dohodnou na obývání a množení ve vašem bytě.

Vytvoření vhodné mikroklimazahrnuje zajištěníosvětlení - světlé, ale rozptýlené ;docela dlouho po celý rok.

Teplota

Letníteplota musí být udržována na20-25 stupních ,zima - v intervalu16-18 stupňů .

​​

Teplota půdy by neměla být nižší než teplota vzduchu, proto se Anthuriumvysazuje do plastových nádob .Tyto kontejnery by neměly být hluboké - ale ne příliš široké, jinak by pěstování kořenů a dětí, a nikoli květin.

Vzduch a půda

Vzduch nasycený vodní párouby měl být čerstvý - ale bez průvanu.

Půda je vlhká- ale ne mokrá.

Je zapotřebí krmení - roztoky hnojiv by však neměly být příliš koncentrovány.

Dodržování všech těchto „ifs“ a „buts“ je hlavní podmínkou neustále kvetoucího „mužského štěstí“.

A konečně, vaše anthurium rozkvetlo - ale je příliš brzy na uklidnění.Po nějaké době se zářivě červené přehozy změní na zelené nebo tmavě růžová odrůda na bílou a ztrácí barvu.Toto je normální jev, protože tyto rostliny kvetou - azastaralé květiny musí být odstraněny .

Stává se také, že jste získali luxusní odrůdu s mnoha velkými květinami - a doma to nějak ztenčilo, sekané a neochotně vytváří nové květenství.

Tato situace může nastat v důsledku skutečnosti, že při komerčním pěstování anthurií ve sklenících se ke zlepšení prezentace používají gibberelliny, fytohormony, které urychlují růst a obecný vývoj všech částí rostliny.

Jak se starat o květinu, která rozkvetla Mužské štěstí?

Vzorek, který byl zbaven konstantní stimulace, postupně přichází do svého přirozeného stavu, a pokud mu bude poskytnuta náležitá péče , bude znovu kvitnout - i když ne tak rychle a hojně.
Je možné během květu transplantovat Anturium?

Během květu byla transplantace anthurií vyloučena


Během tohoto období je nutnékrmit rostliny: jednou za dva týdnykomplexním minerálním hnojivem.Můžete střídat organické a minerální obvazy, ale v každém případě by koncentrace roztoků měla být slabší než standardní.

Anthuriums jsou dost druhu výzva v pokojové kultuře .Někdy je této rostlině přidělen samostatný "byt" - terárium, ve kterém za sklem vytvářejí skutečnou tropickou atmosféru, rozsvěcují se, regulují teplotu a nasycují vzduch vodní párou.Anthuria se pěstují také hydroponicky.

Tito „tropičané“ však mohou dobře růst bez zvláštních úkrytů a triků.

Je pravda, že v květu dochází k přerušení: červené přehozy na postel se změní na zelené, odstraníte vybledlý květ - a nevytvoří se nové květiny, i když je rostlina stále ještě v dostatečném předstihu před ostatními, podle svého vzhledu se cítí dobře.

Někdy mladý exemplář nekvete nebo roste transplantované anthurium, ale nekvete.

Všechny tyto problémy mají své vlastní důvody, které lze odstranit.

Pokud budete čekat, nebudete čekat na rozkvět exempláře vypěstovaného ze semen do květu, pamatujte:

Anthurium rozkvétá nejdříve poté, co se otočí jeden rok a deset měsíců, někdy dva roky.

Pokud, jak by to mělo být, v intervalu mezi kvetením, ale nikoli během něj, transplantovalo anthurium do nového, rozšířeného kontejneru, může se ukázat jako příliš široký a kvetení nezačne, dokud nebude kontejner naplněn kořeny a dětmi.. K kvetení je zapotřebí malý hrnec .Více informací o výsadbě a přesazení anthuria najdete zde.

Proč Anthurium nekvete doma?
Zkontrolujte, zda jsou splněny všechnypodmínky pro řádnou péči :

 • Půda- měla by být vhodná pro epifyty - rostliny se vzdušnými kořeny: volné,vláknitý, vlhký a prodyšný, dobře odvodněný, ideálně - speciální primer pro orchideje.
 • Zalévání- poskytuje trvale půdní vlhkost, ale nikoli vlhkost.Voda je měkká, její přebytek okamžitě vytéká z pánve.
 • Vlhkostse výrazně zvyšuje: mokré sphagnum na paletě lze přidat k častému stříkání.Tento mech také pokrývá vzdušné kořeny.
 • Krmení- dvakrát za měsíc, zředěným roztokem komplexních hnojiv.
 • Teplota- během období květu ne nižší než 22 stupňů (stimuluje vývoj pupenů), v zimě - od 16 do 18 stupňů (stimuluje pokládání pupenů).
 • Osvětleníje jasné a zároveň rozptýlené: západní nebo východní okno, osvětlení krátkým denním světlem.

Pokud existují všechny tyto podmínky, anthurium není příliš mladé, není zaneprázdněno pěstováním kořenů a formováním dětí - a stále nekvete, můžete to zkusitpro další stimulaci .

Za tímto účelem na jaře zalévejte rostlinu měkkou vodou s teplotou 40–50 stupňů.

Někdy do týdne nalijte do pánve vodu ohřátou na 60 stupňů a nechte ji tam, dokud se neochladí, poté se vypustí.Atmosféra teplé parní místnosti pomáhá anthuriu, aby se konečně probudilo do plnohodnotného života.

Správná péče je nutná pro anthurium nejen pro kvetení, ale také proto, aby rostlina nebyla vystavena všem druhům chorob a škůdců.Jak se vypořádat s takovým neštěstím, o kterém jsme hovořili samostatný článek.

Bohaté, pravidelné, exotické kvetení Anthurium lze považovat za úspěšnou zkoušku pro titul pilného a obratného květinářství a štěstí, které by současně mělo pokrýt všechny domácí muže, zjevně nelze popsat.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii o tom, jak Anthurium květy:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


Užitečné materiály
Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat:

  Druhy Anthurium:
 1. Anthurium Scherzer
 2. Anthurium Crystal
 3. Anthurium Andre
  Tipy pro péči:
 1. Vše o Anthurium
 2. Výsadba a přesazování Anthurium
 3. Reprodukce AnthurIuma
 4. Nemoci Anthuria