Jak udělat zajímavou a krásnou věc - růži v baňce?Postupné výrobní pokyny

Po vydání filmu Krása a zvíře, vyrobeného přesně podle staré Disneyovy karikatury, růže v baňce, podobná té, která držela Šelma jako znamení své kletby, začala získávat popularitu.

Nejčastěji se takové růže vyrábějí ve výrobě pomocí speciálních zařízení.Nicméně, takový zajímavý a krásný dárek může být vyroben nezávisle výběrem správných materiálů a nástrojů.

Je možné natočitsami?

Vytvoření takové růže (a v zásadě jakékoli jiné květiny) je docela realistické. Existuje několik metod stabilizace přírodních květin .Někteří mistři usnadňují tuto část práce a uchylují se k použití umělých plastových květů, ale nemají stejnou živost a brilanci jako skutečné růže.Samozřejmě najdete umělou květinu, téměř nerozeznatelnou od živé, ale tento proces není o nic méně pracný než zachování živé růže.

Takovou „banku času“ si můžete koupit technologicky, ale příjemnější je udělat dar drahé osobě tím, že ji vyrobíte sami.

Klady a zápory

Z výhod výroby růží v žárovce vlastníma rukama můžetezdůraznit:

 • ziskovost - náklady na materiály budou mnohem nižší než nákup konečného produktu;
 • jedinečnost - ručně vyráběná, zdobená podle designérské chuti tvůrce, taková růže nebude jako kterákoli z těch, která byla kdy vyrobena;
 • Pokud si přejete, můžete z hobby udělat obchod, protože taková řemesla jsou žádána.

Současně má řemeslo také řadu významných nedostatků, které do značné míry závisí na materiálu a pánovi:

 • křehkost - vyrobená vlastními rukama, taková růže nebude trvat déle než dva roky, zatímco tovární řemesla mohou žít déle než pět let;
 • květina by měla být pod cibulkou, aby byla chráněna před květinami stabilizovanými proti prachu, aniž by se na ně rychle nanášel prach a aby se stal nepoužitelný;
 • křehkost poupat z květů lakovaných květin rozptýlených od nejmenšího fyzického kontaktu, voskem potažená tání při vysoké teplotě;
 • Voskované květiny nesnášejí všechny barvy a jas živé květiny.

Krok za krokem: jak sestavit věčné plavidlo?

Řekněme si krok za krokem o tom, jak vyrobit věčnou růži ve skleněné baňce.

Nástroje a přísady

Potřebné nástroje přímo závisejí na tom, jak je květina stabilizována. Pro vlastní výrobu je nezbytné:

 • samotná rostlina (růže nebo nějaká jiná květina);
 • skleněná baňka;
 • šroubovák;
 • stojan vhodný pro velikost žárovky;
 • pinzeta;
 • vlákna;
 • vosk, glycerin nebo lak, v závislosti na způsobu stabilizace;
 • v případě potřeby potravinářské barvivo;
 • voda;
 • stuhy, greeny, jiskry k ozdobení žárovky podle uvážení velitele.

Volba květu

Pokud by volba padla na umělou květinu, její fixace nebude mít žádný problém.Živá růže musí být vybrána pečlivě, aby byla dobře fixovaná, nehnilo a stála co nejdéle v živém stavu.

Růže s hustými pupeny správné formy se berou pro práci , v ideálním případě květinářství berou zvláštní ekvádorské růže.Okvětní lístky by měly sedět pevně na pedikel, ne spadnout.Pupen, který je příliš hustý, nezajistí nezbytnou stabilizaci a může hnit, příliš uvolněný se při nejmenším kontaktu rozpadne i s baňkou.

Stabilizace rostliny

Existují tři způsoby, jak stabilizovat květinový vosk, glycerin nebo sprej na vlasy.Květinářství se profesionálně věnuje upevňování květin, uchovává tajné sloučeniny, které umožňují rostlinám zůstat po dlouhou dobu.A přesto i dlouho vyrobené růže mohou vydržet.

 • 1 metoda - fixace voskem .Jedním z nejjednodušších způsobů je ponořit květ do roztaveného vosku a poté okamžitě do studené vody.To vám umožní opravit velké a husté pupeny.

  Je důležité, aby se vosk dotýkal všech částí květu, zejména okvětních lístků.Nevýhodou této metody je, že taková růže v baňce nemůže být vystavena přímému slunečnímu záření a vysokým teplotám,protože vosk může roztavit a zničit složení.Vosk také zjemňuje a částečně snižuje jas barvy pupenu.

 • 2cestné upevnění lakem .Delší, ale ne nejspolehlivější způsob, jak stabilizovat květinu.Z pouzdra jsou odstraněny další okvětní lístky, což narušuje následnou fixaci.Květina se umístí na týden do nádoby s krupicí nebo rýží.

  Někteří mistři umístí květ do soli, ale na sebe silně přitahuje vlhkost a květ vyschne.Totéž platí pro silikagel.Poté se rostlina postříká sprejem na vlasy, může být v několika vrstvách a zavěsila, aby pupen vyschl několik hodin.

 • 3cestná fixace glycerinem .Nejspolehlivější, umožňuje doslova uchovat rostlinu a zastavit její čas, ale také nejdelší přípravu.Spočívá v nahrazení nitrobuněčné přírodní tekutiny uvnitř rostliny glycerinem.

  Rostlina, čerstvě nakrájená a mírně sušená několik hodin, se umístí rozříznutím stonku na roztok glycerolu a vody v poměru 1: 1.V případě potřeby můžete přidat barvivo, zejména pokud je květina bílá a lístky získají neobvyklou barvu.Stonek by měl být několik centimetrů delší než zamýšlená baňka, protože každé dva dny se část stonku řeže přímo v roztoku.Květina stojí asi dva týdny.

Výrobní technologie

Baňka se stojánkem pro květinu lze zakoupit buď na zvláštních místech nebo v obchodech, kde se prodává floristika a zboží.pro kreativitu atd.Pokud je to možné , může být baňka vyrobena z dřevěného stojanu a vhodné nádoby .

Je důležité, aby sklo bylo neporušené, bez třísek a trhlin.Je také nutné, aby se horní část baňky zúžila - to je esteticky příjemné a takové sklo rovnoměrněji distribuuje světlo a teplo z vnějšku.

Připravená květina je připevněna ke stojanu šroubovákem nebo lepidlem.Kvůli originalitě můžete květinu připevnit ne ke stojanu, ale přímo k baňce, zdobit místo připevnění stabilizovaným nebo umělým mechem, bavlnou nebo sinteponem pro simulaci mraku.Existují tisíce možností designu, vše podle uvážení tvůrce.

Je vhodné evakuovat vzduch z baňky vakuovou pumpou.To nelze provést, protože květina je stabilizovaná, ale přítomnost vzduchu a určité procento prachu v ní urychlí stárnutí kompozice.

Baňka je připevněna ke stojanu na květiny a sklo je upevněno lepidlem.

Možné problémy a obtíže

 • Byl vybrán příliš velký květ, s nedostatečnou fixací, živá část začne hniet a mizí.
 • Nedbalost při práci s lepidlem, jejíž zbytky budou viditelné na skle.
 • Neopatrná práce pomocí šroubováku, poškození podstavce nebo stonku květu.
 • Křehkost kompozice.
 • Špatný vosk.
 • Špatný poměr glycerinu k vodě.
 • Tenké sklo baňky.
 • Teplo v místnosti, kde se pěstuje květina, je vysoké.

Kolik budeje uložený produkt

Ručně vyrobené , věčná růže může žít od několika měsíců do dvou let , v závislosti na zvolené metodě stabilizace a přímém zacházení s kompozicí.Růže od profesionálů mohou žít až 5-6 let.

Je důležité nevystavovat květ extrémním teplotám, nevystavovat ho teplu a přímému slunečnímu záření, chránit ho před prachem a poté bude složení trvat tak dlouho, jak je to možné.

Takový dárek vyžaduje určité úsilí, čas a finanční výdaje , ale bude to úžasné překvapení pro narozeniny, 8. března nebo den matek.

Do-it-yourself things udržují teplo a pocity toho, kdo je vytvořil s otevřeným srdcem, proto se na ně dlouho vzpomíná a jsou uloženy se zvláštním strachem.

Více o tom, kolik růže je uloženo v baňce, proč to stojí tak dlouho a jak prodloužit životnost květiny, si přečtěte samostatný článek.

Zajímavé video

Doporučujeme sledovat video o výrobě růží v baňce: