Jak vypadají černé odrůdy orchidejí?Fotky květin, popis a péče

Populární vůně a film režiséra Briana de Palmy jsou pojmenovány po záhadné květině.

Tato tropická tajemná květina s atraktivním nádechem je jedním z nejdražších pokojových rostlin.

Takže je to exotický zázrak nebo obyčejný mýtus?Později v článku otevřeme všechna tajemství a na fotografii ukážeme černou orchidej.

Jaké jsou tyto druhy květů: definice

I přes svůj název není orchidej černá.Obvykle se jedná pouze o rostliny tmavé barvy - fialové, fialové nebo vínové.

Pozor! Vědci tvrdí, že černý pigment prostě v přírodě prostě neexistuje.

Černé tropické květiny patří do rodiny orchidejí, řádu asparagaceae, třídy jednoděložných rostlin, oddělení kvetoucích rostlin.

Popis vzhledu

Tajemná květina je zakrslá.Listí a stonky této tropické rostliny dorůstají do maxima 25-30 cm.A průměr květů je 1,5 - 2 cm. Při různém osvětlení je květina opravdu černá.Ale ve skutečnosti má bohatý tmavý stín. Po otevření okvětních lístků se exotická rostlina podobá tulipánu .Květenství se nachází v bazální části.

Tmavě zbarvené odrůdy a jejich fotografie

Černá orchidej je často zaměňována s květem takka nebo jinými slovy „ďábelským květem“.Ale navzdory vnější podobnosti nemá tato rostlina nic společného s rodinou Phalaenopsis.

Maxillaria schunkeana


Velmi vzácný květ čeledi Phalaenopsis s bohatým tmavým stínem.

Fredclarkeara After Dark Black Pearl


Jmenuje se The Black Prince .Má jedinečný tmavě modrý (téměř černý) odstín.Každý, kdo viděl Černého prince alespoň na fotografii, se nemůže z její neobvyklé krásy zotavit.

Paphiopedilum Pisgah Midnight


Na tmavých, rovnoměrně zbarvených okvětních lístcích této rostliny jsou vidět černé pruhy.

„Orchideje“ černého motýla Phalaenopsis


Rostlina dostala díky neobvyklému jménu neobvyklé jméno, které se podobá rozpětí křídla motýlaa.Barva této orchideje je velmi nasycená - kaštanové a nachové.Na okrajích okvětních lístků jsou bílé skvrny.

Dracula roezlii


Okvětní lístky květů mají téměř černý odstín vína a jsou poseté malými světlými tečkami.Nelze sundat oči z této černé a bílé orchideje.

Paphiopedilum de Nachtwacht


Okvětní lístky této tropické rostliny mají vínovou barvu s černým nádechem.

Historie výběru

Stále neexistuje žádná jednoznačná odpověď na otázku - existuje černá orchidej .Věří se, že tajemná květina byla ukradena z kmene botanikem George Cranleitem.Jiní si jsou jisti, že se jedná o legendu a květ byl vyšlechtěn vědci z Kalifornie chovem několika odrůd phalaenopsis.A hlavní rozdíl mezi hybridní orchidejí je vůně vanilky.Dnes někteří pěstitelé květů barví květenství rostliny chemickými látkami a tak dokonce získávají černobílou orchidej.

Pokyny krok za krokem

Péče v květináči

Abychom si užili báječný vzhled tropické rostliny, je nutné vytvořit pohodlné podmínky.Černá phalaenopsis je rozmarná rostlina, jednoduchá země pro něj nebude fungovat.Použijte volnou zeminu.Můžete si to uvařit sami - přidejte vermikulit, rašelinovou půdu a borovou kůru k zemi.18-22 stupňů - optimální teplota pro tropický květ.

Důležité! Zamezte průvanům, tmavým místům a slunečnímu záření.

V létě - hojné zalévání, v zimě - mírné.Je vhodné neustále stříkat teplou vodou, zejména pokud je vlhkost nízká.Nezapomeňte bránit vodu pro zavlažování.Pokud jsou listy rostliny pomačkané, pak není dostatek vlhkosti. Pokud listy zblednou, květ trpí nadměrnou vlhkostí .

Pro vrchní orovnávání

Časté vrchní orovnávání snižuje ochranné vlastnosti rostliny.Je nebezpečný výskytem škůdců a různých chorob.Při růstu rostlin stačí použít obvaz jednou za dva až tři týdny.V obchodech se prodává speciální obvaz pro orchideje.

Transplantací

Každé dva roky je nezbytnétransplantujte květ do jiného hrnce .Je lepší transplantovat rostlinu na konci zimy - v období růstu květin.

Hlavní metody reprodukce

 1. Rozdělení keře .

  Rhizome je nakrájen na kousky, z nichž každý má 3-4 pseudobulbs.Poté se rostliny vysadí do květináčů.

 2. Propagace řízky .

  Stonek je rozříznut na polovinu a vysazen v květináči.Tato metoda je vhodná pro rychle rostoucí květiny.

 3. Reprodukce dětmi .

  U tropických rostlin se někdy objevují boční výhonky.Pokud jsou nastříkány, mohou se objevit kořeny.Poté jsou rozřezány a poté přesazeny do květináče.

 4. Reprodukce semeny .

  Tato metoda je mezi chovateli oblíbená.Trvá to hodně času, úsilí, vyžaduje sterilní podmínky a speciální hnojiva.

Škůdci a choroby

Pokud nejsou dodrženy podmínky pěstování, mohou se v květu objevit škůdci a dokonce i choroby.Letargie listů je důsledkem kořenové vady.Úpal může vést k růstu a hrbolům a velkým teplotním rozdílům k praskání listů.

Nápověda! Nejběžnějšími škůdci tropické rostliny jsou mšice, molice, mealybulové a roztoči.

Závěr

V přírodě neexistuje přirozená černá barva. Jedinečná rostlina byla vyšlechtěna pomocí výběru kalifornskými vědci .Květinářství také používá chemikálie k barvení orchidejí.To jsou drahé procesy.Přesněčerná orchidej je proto jednou z nejvzácnějších a nejžádanějších indoor rostlin.