Jak vyrobit brojlerovou klec vlastními rukama?Výkresy, fotografie a popis fází práce

Chov brojlerů je ziskový podnik.Musíte však přistupovat k tomuto procesu zodpovědně.Kromě výživy, vytváření pohodlných podmínek, je nutné zvolit způsob jejich údržby.

Nejčastěji je vybrána možnost držet ptáky v klecích.Ale za tímto účelem se budete muset seznámit s fázemi výroby tohoto designu, výkresy klecí pro kuřata, které lze snadno implementovat vlastními rukama.

Konstrukční prvky

Klec bude potřebovat samostatnou místnost, ve které bude soustředěna.Proces výroby buněk musí být brán vážně.Pokud nevytvoříte plné podmínky, kuřata porostou špatně a budou se vyvíjet.

Pokud se k chovu brojlerů používají domácí konstrukce, má tento obsahtyto výhody:

 • kompaktnost obsahu kuřat, protože rozměry konstrukce brojlerů vyžadují minimální prostor.;
 • snadná údržba konstrukce.Klece brojlerů se snadno udržují.Odstraňování odpadků a trusu je velmi snadné, protože klec je vybavena podnosem;
 • snadnost konstrukce.Klec pro brojlery je možné provádět i rukou z okenních rámů;
 • bezpečné vedení dalších domácích zvířat, která jsou ve stodole.Při instalaci konstrukcí pro kuřata je možné vyloučit možnost kontaktu ptáků s jinými obyvateli areálu;
 • zjednodušuje se proces krmení kuřat.Hlavní věcí je správné uspořádání krmení v kleci, protože nádoby na potraviny jsou umístěny venku.
Důležité! Kuřata by měla být z hlediska údržby pohodlná.Chcete-li ušetřit místo, můžete pro brojlery spustit baterii.Jejich instalace se provádí v několika úrovních.Pro chov 150 000 jedinců je nutné použít baterie o rozměrech 25x120 m.

Každá konstrukce je vybavena výtahy pro odstraňování odpadu, napájecího a vodovodního systému.Pokud držíte kuřata v soukromé směsi, pak se buněčné baterie čistí ručně.Proto je důležité zvážit, jak zjednodušit proces čištění odpadků, krmení brojlerů a jejich pití.

Existují určité vlastnosti klecí pro brojlery:

 1. Při výběru materiálu pro spodní část konstrukce musíte vybrat ten, který má tloušťku nejméně 2,5 cm.Vhodná překližka odolná vůči vlhkosti.Vyznačuje se zvýšenou pevností, nepodléhá deformaci vlivem vlhkosti a má dlouhou životnost.
 2. Jsou-li stěny klece vyrobeny z tyčí, musí být mezi dvěma sousedními tyčemi udržována vzdálenost, která nebrání kuřatům získat přístup k krmivu.
 3. Zvláštní pozornost je třeba věnovat uspořádání podavačů.Pro jejich výrobu je nutné použít tenký cín.Ona jetvárná, nezasažená rzí a má nízkou hmotnost.Stačí si jen myslet, aby se z krmítka nevysypal.
 4. Čerstvá a čistá voda je pro ptáky velmi důležitá.Vlastní pití není vhodné, takže si můžete zakoupit hotovou verzi.Nejlepší je použít automatický piják na bradavky.

Jak se liší od obvyklých?

​​

Není žádný zvláštní rozdíl mezi klecemi vyrobenými pro brojlery a malými kuřaty.Jediná věc, kterou je třeba zvážit, je velikost struktury.U malých kuřat musíte klec vybavit, protože 1 m2 se vejde nejvýše 25 jedinců, ale dospělých 10-15 kusů.

Fotografie a kresby úspěšných možností pro kutily

Podívejte se na fotografie a kresby buněk, které lze postavit doma z různých materiálů, včetně dřeva.
Typy struktur

V současné době existuje několik druhů klecí pro kuřata.Mezi neobvyklé designy mohou být rozlišeny buňky postavené z dřevěného sudu.Čistá a dezinfikovaná by měla být pouze konstrukce.Buněčné baterie zůstávají neméně úspěšné. Liší se velikostí a kapacitou pro:

 • 10 jednotlivců;
 • 20 cílů;
 • 30 kuřat.
Nápověda! Pro brojlery budou dobrou volbou klece.Tam jsou ptáci na podlaze mřížky.Buňky mohou být jednoduché a vícepodlažní.

Potřebné materiály

Chcete-li postavit brojlerovou klec, musítepoužijte tyto materiály:

 1. Odolné překližky. Jsou nezbytné pro dokončení podlahy a stěn klece.Pomocí překližky můžete vytvořit vynikající baterii pro brojlery různého věku.Tento druh designu je dokonale vhodný pro pěstování kuřat plemene masa.
 2. Kovové části. Z toho budou hlavní nosné struktury buňky únavné.Vzhledem k tomu, že dům pro ptáky s malými rozměry musí vydržet značnou hmotnost, stojí za to, aby byly docela silné.
 3. Dřevěné latě. Jsou nezbytné pro úhly a vodorovná prkna.
 4. Kovové pletivo vysoké pevnosti. Její výběr by měl vycházet z potřeby podpořit hmotnost ptáků.S použitím mřížky je možné vyrobit stěny podle vzoru, střechy.

K upevnění je nutné použít samořezné šrouby nebo šrouby.

Rozměry

Pro ptáky je důležitý prostor.Pokud potřebujete chovat 10 gólů brojlerů, je pro ně nutné vyčlenit 1 m2.V souladu s tím bude pro 20 osob zapotřebí 2 m2.Ale kuřata porostou a přibývají na váze rychle, takže pokud se umístí 10 dospělých brojlerů na 1,5 m2, můžete se vyhnout velkému množství lidí.

Takovéto návrhy vytvoří pro ptáky optimální podmínky.Pomocí podobného vzorce můžete vypočítat velikost buněk pro velký počet kuřat.

Doporučení! Pro efektivnější provoz struktury je nejlepší ji dokončit ve dvou úrovních.Tím se zvětší využitelná plocha a stane seSkvělá volba pro chov kuřat v hospodářských budovách.

Výrobní proces

Pro výrobu klece pro brojlery musíte použít následující pokyny:

 1. Vytvořte výkres.Je nutné na něm zobrazit požadované rozměry.Potřebný objem stavebních materiálů je možné určit před začátkem výstavby díky výkresu.
 2. Proveďte 6 stojanů o velikosti 7x2 cm. Délka každého stojanu je 165 cm. Pomocí 11 stojanů vytvořte bednu.K tomu se používá 6 lamel o průřezu 3x2 cm, 3 laty - 10x2 cm a 2 laty - 5x2 cm. Pro každou kolejnici by měla být délka 140 cm.
 3. Nyní můžeme přistoupit k výrobě bočních stěn.Pro tento účel jsou vhodné běžné překližkové desky, jejichž rozměry jsou 57,5 ​​x 30,5 cm.
 4. Pro výrobu palet musí být použity kovové plechy.Výška palet je 20 cm, šířka 67 cm, délka 30,5 cm.
 5. Podavač a napáječ lze zakoupit samostatně nebo ručně pomocí kovových desek, které byly použity k výrobě palet.K fixaci podavačů dochází pomocí závorek.
 6. Otevřená část struktury je vyrobena ze síťoviny se širokými buňkami.To umožní kuře volně vyčnívat, aby mohl jíst.
 7. Pokud máte v úmyslu přemístit baterii, nainstalujte na ni malá kola.
 8. Překližková deska může být použita jako střecha pro konstrukci.Jeho délka bude 70 cm a jeho šířka 140 cm.
 9. U klecí brojlerů je to důležitéuspořádat správné osvětlení.Nejlepší je použít LED osvětlení.Vynikající možností bude například LED lampa, jejíž délka je 2 m. Je schopna osvětlit klec o délce 3 metry.V tomto případě bude světlo rozloženo rovnoměrně po celé šířce struktury.

Časté chyby

Ve fázi návrhu je důležité nedělat hrubé chyby, proto budete muset znovu vytvořit celou strukturu struktury. Patří sem:

 1. Nedostatek ochrany proti hlodavcům. Při přípravě je nutné klec zvednout ze země.Kontakt izolace s půdou není povolen.To může vést k hrozbě potkanů.Jsou schopni zahlodat strom a proniknout do struktury.Je lepší zaplnit spodní zónu mezi tepelným izolátorem a zemí rozbitým sklem.
 2. Použití nevhodných materiálů. Pro povrchovou úpravu nepoužívejte isopláty, sádrokartonové desky, PVC plasty a dřevotřísky.Shromažďují vlhkost, což má za následek destrukci.Kromě toho se mohou uvolňovat toxické látky nebezpečné pro kuřata.V důsledku zvýšené vlhkosti dochází k tvorbě plísní, což vede ke vzniku různých chorob u kuřat.

Výroba klecí pro kuřata nebo kuřata je docela možná vlastními rukama.K tomu je třeba vybrat správné materiály, zvolit typ struktury a nakreslit její výkres.Celá práce je jednoduchá, takže se s ní dokáže vyrovnat i ten, kdo nemá potřebné zkušenosti.

Užitečné video

Sledujeme video o tom, jak vyrobit klec proKutilství pro kutily