Jak vyrobit hnízdo pro nosnice vlastními rukama: velikosti a pokyny

K čemu jsou slepice pro nosnice?Kvalitu vajec zajistí především přítomnost správně navržených hnízd.Jmenovitě vejce zůstanou čistá, kuřata je nebudou klovat, taková vejce budou snadno skladovatelná.

Pokud pro vrstvy nenajdete vhodná hnízda, začnou je uspořádat spontánně, v jakémkoli rohu.Nechcete "sklízet" skrz slepici?To je nejen nepohodlné, ale také vysoce nežádoucí.Kromě toho, pokud existují hnízda, nebudou problémy s čištěním místnosti.

Je obtížné si hnízda vyrábět sami?Vůbec ne.Pokud jste někdy v životě drželi kladivo ve svých rukou, uspějete.V tomto článku naleznete podrobné pokyny pro budování hnízd pro nosnice.

Co lze použít jako hnízdo pro nosnice?

Před zahájením výstavby pevného hnízdiště je možné poskytnout kuřatům minimální pohodlí pomocí improvizovaných materiálů.Jako hnízdo pro vrstvy můžete použít proutěné koše, kartonové krabice, plastové a dřevěné krabice.

Před použitím těchto nádob na nádobymusíte se ujistit, že je celý a nemá ostré třísky, které trčí nehty, které by mohly náhodně zranit ptáka nebo poškodit vejce.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost parametrům budoucího hnízda. Pro středně velká kuřata jsou vhodné kontejnery o velikosti přibližně 30 cm x 30 cm x 30 cm(šířka-hloubka-výška).Taková hnízda jsou umístěna v nejtemnějších a nejtišších koutech domu, aby nikdo nemohl slepice rušit.

Pokud domácí hnízda nejsou dostatečně pohodlná, ptáci do nich nebudou chtít spěchat a farmář si to určitě všimne.Je lepší nahradit dočasné stavby důkladnějšími.

Základní pravidla pro uspořádání a použití materiálů

) Před postavením hnízda vlastníma rukama by si měl každý farmář dobře pamatovat několik důležitých pravidel.Za prvé, při práci s dřevotřískami a jinými dřevěnými materiálybyste v žádném případě neměli používat hřebíky delší než je tloušťka použitého materiálu .

V tomto případě snadno prorazí desku a vyčnívají na druhé straně, což znamená, že může vážně zranit ptáka.

Za druhéhnízda nemohou být vybavena na vlhkých místech .Špatná mikroklima často způsobuje nachlazení u kuřat, což negativně ovlivňuje jejich celkovou produktivitu.

Kuřecí hnízdo by za žádných okolností nemělo být umístěno poblíž vchodu do domu.I když je dobře zahřátý, dojde k mírnému pohybu vzduchu.Když nosnice sedí na ponoru, může onemocnět a vejce mohou zkazit.

Správněumístění ptáků do kuřecího moku je velmi důležité.

​​
Připravili jsme pro vás řadu článků o tom, jak plánovat a stavět kuřecí kouty, jak umístit roosts a vyrobit krmítka s nápoji.Naleznete zde také mnoho užitečných informací o hygieně a dezinfekci kuřecího moku, organizaci chůze pro drůbež a výběru klecí pro nosnice.

Dobře uspořádaná místnost pro kuřata

Pokud jde o výplň pro hnízdo,nemusí vyplňovat příliš mnoho pilin .Během inkubace může kuře náhodně rozmotat vejce a stane se nevhodným pro inkubaci.Stejně důležité je dodržovat hygienická pravidla při výběru materiálu pro vrh v celém kuřecím koši.

V ideálním případě by stěny hnízda měly být o několik centimetrů výše než vrstva pilin.

Pokud je vše provedeno správně, nosnost nosnic se výrazně zvýší , protože za výhodnějších podmínek jsou ptáci schopni nosit mnohem lépe.

Obecně není organizování řádné údržby nosnic tak jednoduché, jak se zdá.

Připravili jsme pro vás řadu materiálů na téma krmení a zalévání ptáků, stravy krmení kuřat, kohouti a kuřata.Stejně tak mnoho užitečných článků o chorobách drůbeže.

Optimální uspořádání hnízd v kuřecím moku

Jak to udělat sami?

Proč mnoho zemědělců dává přednost budování ptačí hnízda samostatně?To umožňuje vytvořit hnízdo,odpovídající velikosti kuře a přáním samotného chovatele.V tomto článku vám řekneme, jak v kuřecím koši postavit tři druhy hnízd.

Proto potřebujeme následující nástroje a materiály :

 • list z překližky nebo dřevotřískové desky o tloušťce nejméně 1 cm;
 • čtyři dřevěné kostky 2,5 cm x 2,5 cm;
 • skládačky a pilníky;
 • samořezné šrouby a šroubovák.

K určení velikosti listu je třeba zvážit velikost budoucího hnízda.Má se za to, že hnízda o velikosti 25 x 35 x 30–35 cm jsou vhodná pro kuřata na chov vajec a 30 x 40 x 45 cm (šířka-hloubka-výška) pro masa a masa a vejce.

Zkušení chovatelé drůbeže tvrdí, že na 10 kuřat stačí 2-3 hnízda .

Hnízdní pole

Hnízdní pole je nejjednodušší možností.K jeho výrobě nebude vyžadovat speciální dovednosti ani materiály.Tento druh je docela populární, přestože kuřata v něm mohou někdy poškodit vejce.

Třídílná zvedací skříňka

Pokyny pro výrobu zvedací skříňky :

 1. Zpracování okrajů plachtyDřevotřísková deska se smaragdem nebo souborem.
 2. Vystřihovali jsme 4 identické čtverce o velikosti, kterou potřebujeme (35 x 35 cm) - stěny pro hnízdo.
 3. V jednom ze čtverců nastíníme a vyřízneme díru pro vstup pomocí skládačky.Ve spodní části musíte udělat matici.
 4. Řezali jsme čtyři tyče podél výšky stěn.
 5. Řezané čtverce jsme rozřezali na krabici pomocí šroubů a šroubováku.
 6. Jsme přesvědčeni, že nikde nejsou žádné třísky a konce hřebíků nebo samořezných šroubů vyčnívají.
 7. Podřízli jsme podlahu a stropje k designu.

Ve videu vidíte vynikající příklad stavby jednoduchého kuřecího hnízda ve formě stánku nebo boxu:

Ihned po dokončení stavby se můžete obávat výplně pro hnízdo.Sláma se s touto rolí dokonale vyrovná, ale je lepší použít dubové nebo borovicové piliny.

Mají mnohem větší hmotnost než sláma, takže je pták nebude moci vyhodit z hnízda při snášce vajec.Stačí nalít 1/3 celkového objemu „krabičky“, aby se kuře cítilo skvěle.

Hnízdo se sběratelem vajec

Tento druh hnízda je považován za nejvhodnější pro kuřata a nejbezpečnější.Není mnohem složitější sestavit, ale má mnoho výhod.Například vejce budou 100% bezpečná, protože kuřata k nim nebudou mít přístup.Ano, a sběr vajec bude mnohem snazší.

Liší se od jednoduché kabiny v tom, že dno je vyrobeno s mírným sklonem.Je to na tom, že vejce se valí do speciálního podnosu.


K vytvoření takového hnízda budete potřebovat stejné materiály, které byly uvedeny v předchozí části.

Pokyny pro sestavení hnízda se sběračem vajec :

 1. Zpracovejte materiály a připravte nástroje.
 2. Vystřihovali jsme boční obdélníky pro stěny o rozměrech 65 x 90 cm.
 3. Vystřihovali jsme přední stěnu o velikosti 65 x 40 cm.
 4. V přední stěně vytvoříme vstupní otvor o výšce asi 35 cm.
 5. Boční stěny spojujeme s přední částí pomocí tyčí.
 6. Vystřihli jsme pro obdélníky velikost 40 x 90 cmpodlaha a strop.
 7. Spojujeme podlahu a strop se stěnami pomocí tyčí.
 8. Řezáme polovinu svahu o rozměrech 40 x 95 cm. Bude umístěn nad hlavním poschodím v úhlu asi 15 stupňů.
 9. Naplňujeme podlahu vrstvou pilin, položíme rampu a upevníme ji šrouby.
 10. Vyřízli jsme zadní stěnu o rozměrech 40 x 45 cm. Je o něco kratší, protože potřebujeme díru, kde se vajíčka vyvalí.
 11. Zadní stěnu připevňujeme šrouby, díru uzavíráme závěsem.
 12. K hnízdě připojíme krabici na sběr vajíček.K tomu můžete použít libovolnou vhodnou velikost nádrže.

Jako stelivo se v tomto hnízdě používá tenká vrstva pilin nebo slámy.Vejce by měla snadno sklouznout dolů po nakloněné podlaze, aniž by uvízla kdekoli.Do sběrného pole musíte vložit něco měkkého, které zabrání loupání skořápky.

V tomto videu najdete užitečné informace o vytvoření hnízda s sběratelem vajec:

Hnízdo s dvojitým dnem

Hnízdo s dvojitým dnem nebo „hnízdo“„past“ je další složitá možnost, která zabraňuje kousání a jakémukoli jinému kontaktu kuřat s vejci.Dno takového hnízda je dvojité a horní vrstva má sklon a otvor, do kterého se vajíčka valí, spadající do speciální sběrné misky. Toto je velmi výhodná verze soketu .

 1. Podle pokynů pro stavbu hnízdní búdky postavíme dům s poněkud většími rozměry - 60 x 35 x 35 cm. Ještě neopravujeme přední stěnu.
 2. Vyřízněte dvě poloviny sklonupodlahy o rozměrech 35 x 15 cm. Poté, co je opravíme, měla by mezi nimi zůstat mezera, do které vejce volně přecházejí.
 3. Připojujeme jednu polovinu k zadní stěně ve výšce 20 cm a v úhlu 15 stupňů.
 4. Tam, kde by měla být přední stěna, připevňujeme dvě příčky.

  Dolní přepážka je 10 x 35 cm, na kterou je druhá polovina nakloněné podlahy dříve přibita.Mezi touto přepážkou a spodní částí je otvor pro sběrný zásobník.

  Druhá přepážka má velikost 15 x 35 cm a je připojena k horní části hnízda a zakrývá vchod.

 5. Nyní musíte postavit zásuvku pro sběr vajec.Můžete jej srazit na velikost nebo použít jakýkoli vhodný.

Podnos je potažen silnou vrstvou měkkého materiálu, aby se zabránilo rozbití vajec.Spodní část svahu je lemována tenkou vrstvou, která nebude bránit pohybu vajec.

Toto video poskytuje užitečné informace o vytváření pastí hnízda:

Montáž v domě

Po výrobě musí být domácí hnízda připevněna ke stěnám domu nebona předem uspořádaných speciálních stojanech.

Při připevňování ke stěně na dřevěné desce, z níž je vyrobena přístřešek, se šrouby s parametry 30x4x4cm připevní šrouby.Bude hrát roli základny, na které bude hnízdo spočívat.

Další podobná deska se přišroubuje pod úhlem 45 °.To musí být provedeno tak, aby se úhel odklonil ke spodní části struktury.V tomto případě by vzdálenost mezi konci proužků neměla být menší než 40 cmpo 45 cm se na stěně vytvoří stejná konstrukce se stejným úhlem, ale nahoře se sblíží.

Výsledkem by mělo být vhodné oddělení, do kterého lze snadno vložit kuřecí hnízdo .Nezapomeňte však, že hnízdo musí být zavěšeno šrouby k šikmé tyči.

Možnost připevnit hnízdo ke stěně kuřecí mušky

Hlavní věc, kterou je třeba pamatovat, je to, že v žádném případě nelze zásuvky přišroubovat k holé stěně kuřecí mušky.Faktem je, že talíře, ze kterých je vyroben, jsou obvykle velmi křehké a po několika měsících používání se začnou drolit pod vlivem hmotnosti běžného kuře.

Někteří chovatelé drůbeže organizují ve svém kuřecím družstvu zvláštní etapy.Představují podpůrný stůl, sražený z desek nebo tyčí.Pro větší pohodlí je pták umístěn ve výšce 50 cm nad zemí.

Instalace hnízd na jevišti

Užitečné tipy

Vybavení správného kuřecího hnízda je samozřejmě velmi důležitým bodemale to není konec.Zemědělec stále musí přimět kuře, aby tam kladl vejce.Jak na to?Nejprve se podívejme na hlavní body o tom, jak si kuřata vyberou místo pro líhnutí.

Nejprve potřebují :

 1. Tmavou místnost.
 2. Suchá a měkká podlaha.
 3. Nedostatek parazitů.
 4. Dobrá mikroklima.

Zkontrolujte, zda jsou tyto podmínky splněny, pokud ano, vaše kuřata určitě přijmou nová hnízda a budou v nich uložena.

Chovatelé drůbeže,dlouhodobí praktici chovných kuřat znají mnoho jemností nejen o tom, jak si kuřata zvyknout na hnízdo, ale také obecně zvyšují produkci vajec.

Zde jsou některé z nich :

 • Kuřata nebudou klovat vejce, pokud jim dáte písek nebo jemný štěrk.
 • Najděte místo v kuřecí bedně pro popel.Takový lázeňský dům pro ptáky je zachrání před parazity.
 • Zajistěte jednotnou teplotu v kuřecím molu.+ 12 je optimální teplota pro snášení vajec.
 • Pokud kuře tvrdohlavě opustí vejce na různých místech, nechte jedno z dříve položených vajec v hnízdě nebo tam položte kulatý kus křídy nebo jiného figuríny.
 • ​​

Péče o hnízdo

Správná péče o hnízdo je předpokladem pro růst zdravého skotu.

Zde jsou hlavní body tohoto procesu :

 1. Hnízda by měla být udržována v čistém a suchém stavu.
 2. Nečistoty, mokré piliny jsou denně odstraňovány.

Aby parazity a patologické mikroby nezačaly v hnízdech , měla by být přijata následující preventivní opatření :

 1. Kouř se speciálně navrženými dámamipro místnosti s drůbeží.
 2. K mytí podlah, stěn, podpěr roztokem bělidla (vyžaduje následné větrání).
 3. Monitoruje vlhkost místnosti a zajišťuje větrání.

Jednou za tři měsíce by měla být zkontrolována pevnost hnízd.Na podzim je nutné zkontrolovat kuřecí bederní v době oteplování, opotřebované vyměnitizolace.Jakmile přijdou první mrazy, zkontrolujte teplotu místnosti dvakrát denně.

Jak již bylo opakovaně řečeno, je důležité správně uspořádat vše v kuřecím molu, stane se to zárukou růstu zdravých zvířat a pomůže z chovu drůbeže na podnikání.Navrhujeme také, abyste se seznámili s materiály o chovu křepelek, kachen a krůt.Neméně užitečných článků lze nalézt u plemen kuřat a je jich mnoho.Přečtěte si o trpaslících, maso, vejce, maso a vejce a sportovních a ozdobných odrůd kuřat.

Jste připraveni nebo postaveni sami?

Správně konstruovaná kuřecí hnízda umožňují zemědělcům zvýšit produkci vajec všech nosnic na farmě.Skutečnost je taková, že se kuřata cítí v takových hnízdech pohodlněji, protože chovatel je staví na základě potřeb a podmínek nosnic.Kromě toho jsou taková hnízda mnohem levnější než hnízda.

Pokud nechcete trávit čas přípravou kuřecích hnízd, můžete si koupit ready-made .Podobné produkty lze nalézt na tematických internetových zdrojích, ve specializovaných dílnách, na zemědělských trzích a ve specializovaných prodejnách.

Výrobci nejčastěji nabízejí tyto druhy hotových hnízd:

Cenové rozpětíready-made hnízda z 850 rublů pro jednu otevřenou zásuvku a až 3000 pro dvojitou vertikální.Obvykle také ve specializovaných prodejnáchzískejte klece, inkubátory, misky na pití a krmítka a dokonce i celé kuřecí bedny.