Jak vyrobit inkubátor z vlastních rukou: výkresy a popis

Vytvoření inkubátoru vlastními rukama je dost snadné.Existují případy, kdy se kuřata vylíhla v pánvích, kbelících, dokonce i těsně pod zapnutou stolní lampu.Nejlepší je však vyrobit domácí inkubátor podle určitých pravidel.

Navrhovaná instrukce je jednoduchá, sestavená na základě studie průmyslových a domácích inkubátorů, včetně experimentálního použití těchto zařízení.Praktikující - vesničané - hovoří o 90% produkce housat, kachňat a kuřat.

Inkubátor pro vlastní potřebu

Mnoho chovatelů drůbeže odebírá kuřata z hus na křepelky pomocí inkubátoru - průmyslového nebo ručně vyráběného.

Potřeba domácího inkubátoru je diktována především skutečností, že správná slepice nemusí být vždy k dispozici, a mladý růst musí být zvýšen podle jasného plánu.

Výběr fotografií

Je možné přesně snášet vejce, „líhnout“ a produkovat potomstvo ve formě kuřat, pouze pokud je v domácnosti užitečné zařízení - inkubátor.
[nggallery id = 38]

Výkresy a popis

Rám tohoto inkubátoru je vyroben ze dřevatyče a opláštění z vnější a vnitřní strany překližky.Polyfoam se používá jako tepelná izolace.

Pod horní částí komory uprostřed je osa, na které je pevně připevněn speciální podnos na vejce.Na ose pomocí kovového kolíku, který je odstraněn přes horní panel, se talíř s vejci otáčí.

Miska (25 x 40 cm, výška 5 cm) je vyrobena ze silné kovové sítě, jejíž buňky mají velikost 2 x 5 cm as tloušťkou drátu přibližně 2 mm, spodní část misky je pokryta jemnou nylonovou sítí.Položte vejce svisle, vzhůru nohama tupým koncem.

Kontrolní teploměr je namontován přísně na ose nad podnosem pro vejce, takže se při otáčení podnosu žádným způsobem nedotýká vajec.Teplotní stupnice je zobrazena přes horní panel.

Jako vyhřívací prvek slouží čtyři lampy (každá o výkonu 25 W) umístěné ve spodní části krytu.Každá dvojice lamp je pokryta plechem o tloušťce 1 mm, který je naskládán na dvě červené cihly.

Pro udržení požadované vlhkosti jsou instalovány vany na vodu o rozměrech 10 x 20 x 5 cm, které jsou vyrobeny z cínu.K nim se připájí pásy měděného drátu ve tvaru písmene U, na kterých je zavěšena tkanina, což zvyšuje odpařovací povrch.

Ve stropě komory bylo vyvrtáno 8 až 10 děr o průměru 20 až 30 mm, ve spodní části 10 až 12 takových děr.Tento systém umožňuje vstup čerstvého vzduchu, zvlhčení ze sušícího kusu látky.

Ze staré ledničky

Nejčastěji pro výrobuinkubátor používá starou odpadní chladničku.Jedná se o hotovou izolovanou komoru, zbývá pouze zjistit malé detaily - a můžete chovat mladé ptáky.

Obrázek ukazuje obecný inkubátor.Aby byla zajištěna tuhost, jsou dvě desky připevněny k samotnému tělu.Zezdola jsou spojeny trámy a přišroubovány šrouby.

V prkně pod přírubami je vytvořeno vybrání.Ložisko je vtlačeno do středu a aby se zabránilo posunutí osy, je vložena objímka se závitem, která je k ose připevněna dlouhým šroubem.

Všechny rámy se skládají ze dvou polorámců s výčnělky, které jsou nezbytné k udržení misek v úhlech otáčení.V horních otvorech je namontován kabel, který je namontován na motoru.

Uvnitř pouzdra chladničky je zateplen izolací, zpravidla je to sklolaminát, což znamená, že všechny větrací otvory musí být vloženy pomocí opletů plastové trubky.

V chladničkách je skluz pro odtok vody, pro inkubátor je instalován v opačném směru, naopak, pro přivádění vody do lopatek ventilátoru, když se kuřata vylíhnou.

Pěnový plast

Tyto inkubátory jsou vyrobeny z dřevěných bloků, které jsou na vnější straně obloženy plechem z plechu a uvnitř jsou pokryty vrstvou pěny nebo jakýmkoli izolačním materiálem a materiálem odrážejícím teplo, náplň inkubátoru je velmi podobnáprůmyslové.

Automatický topný systém

Je nezbytné, aby byly topné prvky správně umístěny v inkubátoru bez ventilátoru.V různých domácíchjejich inkubátory jsou rozmístěny různými způsoby: pod vejce, nad vejce, shora, z boku nebo dokonce po obvodu.

Vzdálenost mezi vejci a topným článkem závisí přímo na typu ohřívače.Například, pokud jsou použity žárovky, pak by vzdálenost měla být alespoň 25 cm, a pokud vyberete jako topný prvek nichromický drát, stačí 10 cm. Průvan by neměl být povolen, jinak by celé mládě zemřelo.

Regulátor teploty a elektrický obvod zařízení


Pro vývoj embrya uvnitř vejce je nutné dodržovat určitý nezbytný teplotní režim, který musí být udržován s absolutní chybou půl stupně.

Tato chyba spočívá v rozdílu teploty na povrchu podnosu s násadovými vejci a chyby při udržování teploty pomocí termostatu.

Jako regulátor tepla lze použít bimetalické desky, elektrické stykače, barometrické senzory.

Srovnávací popis domácích termostatů

  1. Elektrokontaktor .Jedná se o rtuťový teploměr, ve kterém je pájena elektroda.Druhá elektroda je sloupec rtuti.Během zahřívání se rtuť pohybuje skleněnou trubicí a po dosažení elektrody uzavře obvod.Toto je signál k vypnutí ohřevu inkubátoru.
  2. Bimetální deska .Nejlevnější, ale také nejspolehlivější způsob zahřívání inkubátoru.Hlavní akce spočívá v tom, že když se deska zahřívá s jinou tepelnou roztažností, je tose ohýbá a dotykem druhé elektrody uzavře obvod.
  3. Barometrický senzor .Jedná se o utěsněný válec z elastického kovu, jehož výška je menší než průměr, naplněný etherem.Jednou z elektrod je samotný válec, druhou je šroub připevněný milimetr od dna.Výpary éteru zvyšují tlak během ohřevu a spodní ohýbání, čímž se uzavírá obvod, což je signál k vypnutí topných prvků.

Každý Samodelkin má na výběr - který regulátor teploty se přizpůsobí svému inkubátoru. Je však třeba mít na paměti, že všechna tato zařízení jsou velmi nebezpečná pro oheň. Mimochodem, můžete si koupit hotový termostat.

Řízení vlhkosti

Regulujte vlhkost v inkubátoru pomocí psychrometru, který lze snadno zakoupit ve veterinárních lékárnách nebo železářství..

Nebo alternativně vyrobit nezávisle dva teploměry, které jsou upevněny na jedné desce.Nos jednoho teploměru by měl být zabalen 3-4 vrstvami sterilní lékařské obvazy, druhý konec je spuštěn do nádoby s destilovanou vodou.Druhý teploměr zůstává suchý.Rozdíl v odečtech teploměrů určuje vlhkost v inkubátoru.

Režimy

Bezprostředně před zahájením inkubace je nutné zkontrolovat spolehlivost inkubačního systému po dobu 3 dnů a zkusit nastavit teplotu nezbytnou pro proces.

Je obzvláště důležité, aby nedošlo k přehřátí.: pokud je embryo do 10 minut při teplotě 41 stupňů, zemře.

V průmyslově vyráběných inkubátorech se vejce obracejí každé 2 hodiny, ale postačují 3 převrácení denně.Je třeba vejce otáčet, protože na různých stranách vejce je teplotní rozdíl asi 2 stupně.

Odmítnutí vajec

Pro vysoké procento vylíhnutí je velmi důležitý předběžný odběr a správné podmínky skladování vajec.

Skladujte vejcepro mláďata ve vodorovné poloze a pravidelně je otáčejte při teplotě nepřesahující 12 stupňů a vlhkosti nejvýše 80%.

Vyřazená vejces poškozeným, tenkým nebo drsným povrchem, nepravidelného tvaru.Použitím ovoscope zařízení jsou vejce se dvěma žloutky debugována s velkou komorou ze vzduchu.

V žádném případě byste neměli umýt vejce před položením do inkubátoru, protože by to poškodilo film na skořápce, který má určité vlastnosti.Také příliš velká vejce nejsou vhodná pro inkubaci.

Kontrola inkubačního procesu začíná po 5 dnech, kdy jsou vejce v inkubátoru.Použijte na to všechny stejnéovoskopy .

Rozdíly teplotních podmínek pro různé druhy ptáků

Různí ptáci mají různá období a inkubační teploty.Zvažte některé druhy ptáků:

  1. Kuřata : ve dnech 1-2 je teplota 39 stupňů, 3-18 - 38,5 stupňů, 19-21 - 37,5 stupňů.
  2. Kachny : ve dnech 1-12 je teplota 37,7 stupňů, 13–24–37,4 stupňů, 25–28–37,2 stupňů.
  3. Vnitřní : v den 1-30 je teplota 37,5 °.
  4. Husi : ve dnech 1-28, 37,5 stupňů.
  5. Krůty : ve dnech 1-25, 37,5 °, ve dnech 25-28, 37,2 °.
  6. Křepelka : ve dnech 1-17, 37,5 stupňů.

První den vylíhnutých kuřat

V první den vylíhnutí jsou kuřata osazena v lepenkových krabicích, na jejichž dně vkládají noviny.Protože kuřata jsou zvyklá na teplo, musí si na chvíli vytvořit stejné podmínky.V případě potřeby vložte do krabice stolní lampu.

Ložní prádlo se nepoužívá, protože se v něm snadno zaplétají kuřata.V prvních dnech života se mladým zvířatům krmí vejce natvrdo vařené rychlostí půl vajíčka na hlavu denně.

Kuřata kromě jídla neustále potřebují čistou a teplou vodu.Od třetího dne se zavádí vařená prosa, tvaroh, sušenky.

Video

Vladimir Kalchenko popisuje, jak vyrobit jednoduchý inkubátor ze staré ledničky.