Jak vyrobit klec pro snášení nosnic rukama?Fotografie a hotové kresby s rozměry

Zemědělství není tak jednoduché, jak se může zdát obyvateli města.Zdá se, že malý dohled nad údržbou nebo krmením živých tvorů může vést k poněkud katastrofálním následkům - nemoc, špatný růst a dokonce i mor.

Pěstování kuřat na vejcích je jedním z nejziskovějších podniků v zemědělství a klec je výhodným a pohodlným chovem ptáků.Musíte však pochopit, že běžné buňky v tomto případě nebudou fungovat, proto musí být návrh specializován na tento typ činnosti.

K čemu je?

Buněčná údržba nosnic pro získání obchodovatelného vejce má své výhody a nevýhody. Mezi pozitivní faktory patří:

 1. úplná mechanizace procesu krmení, zalévání, čištění buněk a získávání samotného produktu (tj. Vajec);
 2. oblast je ekonomicky spotřebována, protože i v malé budově lze kompaktně koncentrovat několik buněčných bloků, což umožňuje pojmout dostatečně velký počet hospodářských zvířat;
 3. je snadné vytvořit optimální podmínky pro pohodlný život ptáka - umělé osvětlení, větrání, topení;
 4. řízené množstvím krmiva, kterétaké snižuje náklady na finální produkt;
 5. kontrola stavu ptáka a postup provádění veterinárních zkoušek, očkování atd. Jsou výrazně zjednodušeny.

POMOC!
Kromě toho se také výrazně sníží počet zaměstnanců, což také pomáhá snížit náklady.

Tento typ obsahu má však spolu s poměrně rozsáhlým seznamem výhod určité nevýhody. V tomto ohledu je třeba rozlišovat tyto faktory:

 • nesprávně namontovaná klec může vést ke zranění ptáka nebo poškození konečného produktu;
 • vzhledem k tomu, že pták je držen v poměrně omezené oblasti, je méně odolný vůči chorobám.Je to kvůli nedostatečnému (nebo dokonce úplně chybějícímu) slunečnímu záření a čerstvému ​​vzduchu;
 • náklady na veterinární postupy se výrazně zvyšují, zejména je zapotřebí více vitamínů;
 • Krmivo musí být nejlepší jakosti;
 • vnitřní klima musí být neustále regulováno a musí být udržován optimální teplotní režim.

Při používání takového systému byste proto měli mít stále prostor pro chodící ptáky.V opačném případě nebude kvalita prvotního produktu, stejně jako životně důležitá aktivita samotné vrstvy, na nejvyšší úrovni.

Druh

Obecně je uspořádání kuřecí klece pro kutily dosti standardizované, ale v některých složkách jsou malé rozdíly.Takže tedy vezměte v úvahu následující typy buněk:

 1. na vrhu;
 2. se sklonenými podlahami.
POMOC! Kromě toho se typy struktur rozlišují podle počtu podlaží.V tomto případě mohou být dvoupatrové, třístupňové a více.Pokud jde o materiál výroby, používá se zde dřevo a kov.

Požadavky na klece pro nosnice

Klec je dobrá, která splňuje všechny požadavky a umožňuje, aby se pták správně vyvíjel, což ve skutečnosti určuje produktivitu a kvalitu.produkt.Síť musí být galvanicky pozinkována, ale je lepší, pokud je to ekologický plast.

Pro tyto konstrukce by měly být zdůrazněny tyto požadavky:

Rozměry

Velikost ok by měla být malá - tak, aby pták mohldržet jen jeho hlavu.Norma pro jednu hlavu je 10 cm2 pro kuřátko, 30 cm2 pro mladé ptáky a 60 cm2 pro dospělé nosnice.

Místnost

Kromě toho byměly být zdůrazněny obecné požadavky na místnosti, ve kterých budou umístěny bloky s buňkami:

 1. místnost by měla být dobře větraná;
 2. Osvětlení by mělo být pravidelné - umělé i přirozené;
 3. teplota v místnosti s buňkami by měla být 22 stupňů (je povolena odchylka 1–2 stupňů);
 4. Doba denního světla musí být nejméně 16 hodin.

Dodržování těchto doporučení v zásadě nevyžaduje zvláštní náklady na energii nebo materiál.

DŮLEŽITÉ! Úspora na uspořádání by v tomto případě neměla být, protože nedodržení doporučení může vést ke katastrofálním výsledkům - nemoc a mor.

Materiály

Okamžitě je třeba poznamenat, že materiály se nejlépe počítají z výpočtu s malým rozpětím, protože během přímé instalace mohou nastat některé nepředvídané situace.

Pro instalaci klece budou nutné tyto materiály:

 • kovové nebo plastové pletivo;
 • kovové rohy;
 • prkna a dřevěné trámy;
 • překližka;
 • plechový plech nebo speciální plastová vanička;
 • hardware pro upevňovací sítě - šrouby z pozinkovaného dřeva, samořezné šrouby se širokým kloboukem pro upevnění sítí.

Kromě toho budou muset být navíc zakoupeny komponenty pro pití a krmení.

Jak to udělat sami?

Předtím, než přistoupíme přímo k výrobě jednotky, je třeba určit její počet podlaží a typ konstrukce, jakož i rozměry. Výpočet by měl vycházet z počtu ptákůve vztahu k výše uvedeným normám.

Nástroj

 • ruleta;
 • pila na dřevo nebo pila na dřevo;
 • mlýnek na řezání plechového plechu;
 • šroubovák;
 • tužka nebo značka pro značení;
 • mlýnek.

Caracasovy klece se nejčastěji vyrábějí z dřevěných bloků, protože je nejsnadněji ovladatelný a je relativně levný.V některých případech to může býtpoužijte profil pro připevnění sádrokartonu nebo kovových rohů.V tomto případě však bude samotný design masivnější a budete potřebovat svařovací stroj.

Sestava podle výkresů a rozměrů

Klec pro fotografie nositelů slepic, fotografie, výkresy.Další operace sestavení buněčného bloku probíhají přibližně následujícím způsobem(na základě toho bereme buňku ve třech patrech se dvěma odděleními následujících velikostí - 1407 na1660 x 700 mm):

 1. Materiál je řezán podle velikosti klecí pro nosnice a vybraného výkresu.Připravujeme 4 tyče o délce 1407 mm, 6 tyče o délce 1660 mm, 4 tyče o délce 700 mm.Konce dřevěného trámu musí být očištěny brusným papírem nebo bruskou.
 2. Rám je sestaven ze řezaných dřevěných trámů.K upevnění rámu je třeba použít pozinkované šrouby - pro každý montážní úhel je optimální vzít dva šrouby.
  UPOZORNĚNÍ! Na bočních stěnách lze rám dále posílit rohy z překližky - jeden hardware pro každý roh.Celkem může být zapotřebí asi 50 šroubů.
 3. Pod rámem buňky je instalována mříž.K tomu se používá hlavně blok 20 x 40 mm, dlouhý 700 mm (7 kusů).Podobně jako u rámu bude i podlaha.- jeden šroub se zašroubuje z každého konce nosníku.

  Bude zapotřebí celkem 6 samořezných šroubů, ale je lepší brát s okrajem.Nepoužívejte nehty, protožetyč bude při prasknutí upevňovací komponenty jednoduše prasknout.

 4. Samotná roštová podlaha se vyrábí - podle velikosti podlahové plochy (1407 x 700 mm).Musíte mřížku upevnit pomocí samořezných šroubů se širokým kloboukem - vždy po 5 centimetrech.

  Přední okraj je složen do tvaru přihrádky.Pro zesílení podlahy můžete instalovat dřevěné kostky ve formě výztuh.Strom však musí být ošetřen antiseptikem.

 5. Zadní a boční stěny rámu jsou sešity síťovinou.Rozměry listu jsou 1660 x 1407 mm, plus 5-10 centimetrů, protože okraje budou ohnuty.Okraje oka (pokud existují) musí být pečlivě ohnuty.

  Síťovina se upevňuje pomocí samořezných šroubů se širokou hlavou podle stejného principu jako v případě instalace podlah.

  Upozorňujeme,že pro zadní stěnu lze také použít překližkovou desku.
 6. Přední stěna je pro dveře.Dveře jsou také vyrobeny z velikosti ok 50 až 50 mm.K rámu potřebujete dvě tyče o délce 470 mm a dvě tyče o 700 mm.Spojujeme je pomocí samořezných šroubů (jeden hardware pro každý konec, pouze 4 kusy).

  Na hotovém rámu natáhneme pletivo - na okrajích se ohýbáme a upevňujeme pomocí šroubů se širokým kloboukem, vždy po 2–3 centimetrech.K zavření dveří můžete použít západky.

 7. Rám je zakrytý - střecha může být vyrobena z překližky ze síťoviny nebo vlhkosti.V případě použití překližky musí být materiál také ošetřen antiseptikem.Překližka by měla být řezána v takových rozměrech - 1409 x 700 mm.

  Zakrýváme horní část rámu a připevňujeme jej šrouby nebo malými hřebíky.Ve druhém případě bude vyžadováno asi sto hardwaru, protože musí být poháněny v krocích po 1,5-2 centimetrech.Při použití samořezného šroubu lze pozorovat krok 2–3 cm, proto bude zapotřebí 40–50 hardwaru.

Zásobníková paleta

Proces montáže samotné buňky je nyní dokončen.Nyní musíte vytvořit paletu s podnosem, jejíž velikost by měla odpovídat délce a šířce bloku buněk (tj. 1407 x 700 mm).K tomuby měl být použit plechový plech , je lepší ohnout okraj táců ve formě držadla.

Toto pomůže zabránit úniku krmiva z okapu.Vlastně buněčný blok je na to připraven.Nezapomeňte zkontrolovat ptáky tam, než budete muset pečlivě zkontrolovat všechny body připojení, zda nejsou ostré rohy, třísky, neošetřené dřevo.

Krmné žlaby a misky na pití

Krmné žlaby mohou být vyrobeny z hoblované desky nebo z polypropylenového potrubí dostatečného průměru. V případě použití dřevěné základny je pracovní algoritmus následující:

 1. tři desky stejné délky (1407 mm) by měly být předem ošetřeny bruskou a antiseptikem;
 2. tři hotové díly by měly být spojeny pozinkovanými šrouby se stupněm upevnění 3-4 cm (přibližně 50 kusů hardwaru).Od konce jsou nainstalovány zástrčky.

Při použití potrubí je dostatečné rozřezat ji na polovinu podélně a podél okrajů, aby se do potrubí nainstalovaly speciální zátky.Krmítko je namontováno nad vejcem ve výšce 10-15centimetry.Lze jej upevnit pozinkovaným drátem nebo speciálními upevňovacími prvky v místech rámových tyčí.

Pokud jde o misku na pití , je nejlepší použít konstrukci bradavky , protože v tomto případě budou mít ptáci vždy čistou vodu.Misky na pití by měly být umístěny uvnitř klece a upevněny na rošt pomocí drátu nebo pozinkované svorky.

Péče

Aby se nosnice cítily pohodlně, musíte se řádně starat o jejich stanoviště. Zde by měla být zdůrazněna tato obecná doporučení:

 • včasné čištění.Je třeba poznamenat, že v zimě by se tyto postupy měly provádět častěji;
 • pijáci a krmítka by se měli systematicky umývat a ošetřovat speciálním antiseptikem, aby se předešlo infekčním chorobám ptáků.

Kromě toho musíte sledovat vnitřní klima, správně distribuovat ptáky podle povahy jejich chování a sledovat správnou výživu kuřat.

Užitečné video

Sledujeme video na toto téma:

Závěr

Obecně platí,výroba klece pro nosnice vlastními rukama není složitý postup.Nejdůležitější věcí je správný výpočet a řezání materiálu.Nejlepší možností by bylo vyzvednout hotový výkres s rozměry.

Úroveň pohodlí samotných ptáků bude záviset na kvalitě konstrukce, takže práce by se měla provádět v dobré víře.