Jak zaplnit podlahu v domě?Stelivo pro kuřecí měď: s bakteriemi a jinými materiály

Každý farmář drůbeže žijící s jeho domácností v severních ruských zeměpisných šířkách byl bezpochyby konfrontován s potřebou zorganizovat v zimním období podestýlku v kuřecí bedně.Tuto otázku je třeba brát pečlivě a vážně, protože blahobyt kuřat, jejich zdravotní stav, a tedy i jejich produkce vajec, závisí na kvalitě steliva.V tomto článku budeme hovořit o různých typech podestýlky pro kuřecí bederní, o vlastnostech a pravidlech jejich použití.

Vrh pro kuřata - co je to?

Stelivo pro kuřata je další vrstva jakéhokoli materiálu položeného na podlahu v kuřecím molu. je vrh organizován zpravidla v zimě.

Díky tomu můžete udržovat podlahu slepice v teple a použití speciálního kvašeného biologického steliva pomáhá vyřešit problém zahřívání obydlí kuřat - silná vrstva materiálu podestýlky smíchaného s hnojem uvolňuje do životního prostředí hodně tepla.

Použití steliva v zimě je tedy účinnou prevencí chorob drůbeže, včetně infekčních.Vrstva podestýlky navíc zjemňuje podlahu a snižuje riziko zranění kuře během skákání z okouna.To je důvod, proč mnoho chovatelů drůbeže udržuje malou vrstvu podestýlky v drůbežím koši i v létěčas.

Druhy a klasifikace

V průběhu mnoha staletí praxe drůbeže se venkovští obyvatelé naučili používat jako podestýlku z kuřete různé materiály.Pokroky v moderní vědě navíc pomáhají zlepšit kvalitu steliva.Hlavnímipožadavky na materiály jsou tekutost, drobivost, schopnost absorbovat a zadržovat vlhkost a zápach.

Hloubka

 • Tenká- na podlaze drůbeže je přítomna malá vrstva sypkého materiálu.Tento vrh se používá v létě k tomu, aby byl povrch podlahy jemnější a jemnější pro kuřecí tlapky.Kromě toho je odstranění podestýlky malým množstvím plniva mnohem pohodlnější, než jen jeho drhnutí z podlahy.
  Nápověda! Stelivo se nahrazuje, jakmile je znečištěné, obvykle 1-2krát týdně.
 • Hluboká nebo neodstranitelná- v tomto případě se na kuřecí slepici nalévá silná, hluboká vrstva podestýlky pro kuřata.Jeho hloubka se obvykle pohybuje od 30 do 50 centimetrů.Tento typ nátěru se používá v zimě, protože hluboká vrstva podestýlky umožňuje šetřit teplo v místnosti s kuřaty.

  Protože je stelivo kontaminováno, stelivo se smíchá s trusem - výsledná směs se smočí a v důsledku přírodních biochemických procesů uvolňuje teplo.Když se vrstva pošlapává a zhutňuje, přidá se k počáteční úrovni další materiál.

  Podlaha v kuřecí bedně je pokryta hlubokou vrstvou steliva v září, kdyteplé suché počasí, které se zotavuje na konci jara, po posledním chladném počasí.Mimochodem, z použitého odpadkového materiálu se pro zahradu získá vynikající dusíkaté hnojivo.

Podle použitých materiálů

Podestýlka pro kuřecí mušku s bakteriemi

Jejich uplatnění naleznou moderní úspěchy biotechnologiea v amatérském chovu drůbeže.Takže na zemědělském trhu najdete speciální bakteriální přísady do podestýlky pro kuřecí měď.

Nápověda! Podestýlka pro kuřata s přídavkem bakterií se také nazývá fermentační podestýlka, bio lůžkovina.

Jejich zvláštností je použití specifických bakterií, které fermentují hlavní absorpční materiál a ptačí trus, a uvolňují skutečně obrovské množství tepla.

Takže,teplota uvnitř vrstvy vrhu může dosáhnout 50 stupňů Celsia a nad vrstvou - 27 stupňů. Taková pomoc může částečně ušetřit na vytápění místností s ptáky.Výhodou použití tohoto steliva je skutečně efektivní přehřátí sypkého materiálu a steliva s uvolněním velkého množství tepla do okolí.

Mezi pozitivní aspekty patří také odstranění nepříjemných zápachů u kuřat.Nevýhodou jsou relativně vysoké náklady na bakteriální přísady - průměrná cena za půlkg balení je 2 000 rublů (takový balíček však obvykle stačí na 10 metrů čtverečních)povrch).

​​

Piliny

Mnoho chovatelů drůbeže považuje tento materiál za nejlepší pro použití jako ložní prádlo.Podle recenzí piliny dokonale pohlcují vlhkost, zadržují zápach, přehřívají se a vydávají teplo i bez použití enzymatických přísad.

Slepice se dobrovolně ponoří do pilin, čímž pomáhá uvolnit vrstvu podestýlky a podpořit její rovnoměrné promíchání s podestýlkou.Tohoto efektu lze dosáhnout přidáním odpadu z obilí do pilin, pak budou slepice trávit spoustu času kopáním do substrátu.Mezi nevýhody pilin lze jmenovat jejich relativně vysoké náklady (samozřejmě, pokud vaše domácnost není umístěna poblíž volného zdroje materiálu, například pily).

Takéhladová kuřata mají tendenci polykat piliny. To negativně ovlivňuje zdraví trávicího systému ptáků.Aby se předešlo těmto důsledkům, měla by být do kuřecího koše s aktualizovaným plnivem vypouštěna výhradně krmená kuřata.Stelivo z pilin je považováno za univerzální.

Upozornění! Míchání pilin s jinými materiály vám umožní dosáhnout velmi dobrých výsledků a získat přesně ten substrát, který bude nejvhodnější pro váš kuřecí koňák.

Seno a sláma

Suché listové a stonkové části polní trávy se také často používají jako podestýlka v kuřecím mechu.Pokud jde o pohlcování tekutin, seno a sláma jsou méně než piliny, ale takový materiál je mnohem dostupnější a snáze sklízitelný pro budoucí použití.spíše než stelivo pro kuřecí spolupráci s bakteriemi.

Pro použití jako podestýlkaje suchá tráva nejčastěji drcena do velmi mělkého stavu. Takže lépe plní svou hlavní funkci.Velké frakce (dlouhá tráva) jsou někdy položeny na horní vrstvu hlavní piliny pro případ, že kuřata jsou v každé situaci náchylná ke konzumaci pilin.To se týká zejména chovných kuřat.

Suché listy

Suché listy stromů jsou materiálem bez podestýlky.Čas na sbírání materiálu a přípravu kuřecího moku na zimu se shoduje - oba padají v září. Listy by se měly sbírat v jemných, teplých a suchých dnech. V každém případě by měl být materiál předtím, než je podlaha domu pokryta dřevem, co nejvíce vysušen a rozemlet.

Suchý mech

Drcený suchý mech, zejména sphagnum, bude sloužit jako ideální podestýlka pro kuřata.Tato rostlina je již dlouho známá svými pozoruhodnými vlastnostmi pohlcujícími vlhkost a také svou schopností zadržovat i silné štiplavé pachy.

Na mnoha místech roste sphagnum ve velkých množstvích v bažinách, nicméněse však doporučuje použít ve směsi s pilinami- tímto způsobem se mech spotřebovává hospodárněji.Měli byste také znát opatření ve sbírce rašeliny v přírodě, těžká devastace bažiny může narušit fungování jejího křehkého ekosystému.

Rašelina

Další krásný podestýlka pocházející z bažiny,se může stát rašelinou.To je jedna z nejoblíbenějších přísad do pilin v oblastech poblíž rozsáhlých rašelinišť.

Důležité! Rašelina se liší od ostatních steliv, včetně kvašení, svými antiseptickými vlastnostmi - použití rašeliny ve směsi s jinými materiály pomůže zabránit vzniku ohnisek infekčních chorob v zimním období.

Rašelina má však několik nevýhod.První z nich je poměrně pracný a složitý proces zadávání zakázek.V bažině by měla být rašelina odstraněna z rašelinového lože umístěného pod trávníkem.Za tímto účelem by místo trávníku mělo být nejprve odstraněno lopatou a poté po vytažení požadovaného množství rašeliny na místo.

Také tento materiál musí být schopen řádně vyschnout -nenasycená rašelina, stejně jako přesušená rašelina, špatně plní svou hlavní funkci, tj. Absorpci vlhkosti. Druhou nevýhodou je nízká prevalence v přírodě a vysoká cena průmyslového materiálu.

Jehly

V poslední době si stelivo z padlých jehel získává stále větší oblibu.Získat a připravit tento materiál je opravdu velmi jednoduché: stačí naříznout smrkové větve nebo borové větve v jehličnatém lese, přivést je domů a čekat, až všechny jehly spadnou.

V modřínovém lese je to stále jednodušší: tento strom sám kapí jehly každé podzim, stačí ho jednoduše sbírat.Jehly však mají stejně jako mnoho jiných odpadkových materiálůněkolik nuancípři použití.

 1. Nezakrývejte podlahu bednění celými jehlami.Jehly mnoha stromů jsou velmi tuhé a mají dost ostré špičky, aby zranily citlivé kuřecí stehýnka.

  Před použitím je třeba jehličnatou podestýlku pečlivě nasekat , čímž se vyrobí tzv. Jehlicová mouka, kterou lze použít u nosnic.

 2. Jehly obsahují velké množství různých těkavých biologicky aktivních látek, éterických olejů a těkavých produktů.Suché jehly v podestýlce mohou tyto sloučeniny uvolňovat do prostředí po poměrně dlouhou dobu a jejich vysoká koncentrace ve vzduchu kuřecího moči může nepříznivě ovlivnit zdraví slepic.

  Proto byjehly měly být sklízeny v období, kdy je obsah těkavých látek v ní minimální , tj. Od listopadu do dubna.Pak získáte vynikající přísadu do hlavního odpadu, který má výrazný antimikrobiální účinek a příjemnou lesní vůni.

Užitečné video

Sledujeme video na toto téma:

Závěr

Odpovědný chovatel drůbeže, který se stará o stav svých opeřených domácích zvířat, by měl předem vybírat a připravovat podestýlku pro kuřecí bednu před začátkem chladného počasí.Ve skutečnosti je to často zdravotní stav a reprodukční schopnost kuřat, a tedy i dobré životní podmínky farmáře, která závisí na stavu a obecně na přítomnosti steliva.

Naštěstí je výběr různých postelí velmi velký - každý majitel, s přihlédnutím k vlastnostemptáci a prostory si mohou vybrat přesně tu možnost, která mu vyhovuje lépe než ostatní.