Jak zasadit aloe doma?Aloe Transplantační pravidla

Není známo, jak a kdy se tato rostlina dostala do našeho regionu, kdo a za jakým účelem ji umístil na své okno, ale spíše na zimní zahradu.Možná tato informace byla uchována historií, ale málokdo ji má zájem, ale podivná rostlina se zakořenila, usadila se na kuchyňském okně a stala se součástí našeho každodenního života, někdo to nazývá aloe a někdo doma to nazývá agáve.

Aloe strom nebo aloe vera se pěstuje mnohem častěji než jiné druhy, které mají více než 300 druhů. Je nenáročný, stejně jako jakýkoli sukulent, je připraven na ty neuvěřitelné zkoušky a míra přežití je prostě fantastická.

Výsadbový materiál

Rádi jsme kupovali pokojové rostliny ve specializovaném obchodě již v květináči, často již vypěstovaném a kvetoucím, ale aloe často nalézáme u známých a příbuzných vPříležitostná konverzace nad šálkem čaje se dozvíme spoustu zajímavých věcí, o vlastnostech rostliny, o tom, které ze známých a co bylo s touto rostlinou vyléčeno - a z mateřské rostliny bereme kousek nebo dítě.

Baby

Nejjednodušší je vysadit mladou rostlinu, která hodně roste z mateřského keře na samém základně.Mladé aloe je plně formováno a jeho kořenový systém je již připraven na nezávislostživot, ale je na povrchu půdy, jako by čekal na transplantaci ve svém vlastním hrnci.Říkají malým rostlinám děti a jejich výsadba je nejjednodušší a nejspolehlivější možností.

Horní část stonku

Část stonku, vrchol se dvěma nebo třemi páry listů, je vhodný pro reprodukci.Musí mít silný, zdravý vzhled.Okamžitě ji nemusíte zasadit, nechte ji ležet po dobu 5 nebo 6 dní, vyléčit si rány samy, místa poškození by měla zaschnout.Je však možné snížit stopku do vody, dokud se nevytvoří kořeny.Existují informace o možném hnilobě namísto tvorby kořenů, ale v mé mnohaleté praxi se to nestalo, kořeny klíčily, mladé rostliny žily v obyčejné vodě asi šest měsíců, byly transplantovány do květináče a zakořeněny normálně

Leaf

Nepodařilo se dítě nebo řízky chytit?Nezáleží na tom, list je dost, musíte ho vybrat co nejblíže matečné rostlině, čím menší je separace, tím rychleji list uvolní kořeny.S přistáním nemusíte spěchat, nechte ho ležet týden, vyléčit ránu, připravit se na přistání.

Semena

Tento způsob rozmnožování aloe je také možný, ale sběratelé sukulentů jej obvykle používají pro pěstování ozdobných, pestrobarevných druhů.
Zde se dozvíte všechny podrobnosti o šíření a pěstování aloe .

Který pot si vybrat?

Keramický hrnec

Nejlepší keramický hrnec pro každou rostlinu je nejlepší.

Clay, fromze kterého je vyroben - materiál je přírodní, takovýto květináči umožňuje kořenovému systému dýchat, dobře reguluje vlhkost půdy, vypadá slušně v každém interiéru, vydrží dlouho, aniž by ztratil svůj vzhled.A jejich sortiment je rozmanitý, od jednoduchých po elegantní a velmi elegantní, ale to vše je sekundární, v první řadě jejich šetrnost k životnímu prostředí.

Plastová nádoba

Plastová nádoba se stala cennou náhradou za keramickou nádobu, v ní rostou květiny a cena je mnohem nižší.Dětské plastové kbelíky jsou minulostí, byly nahrazeny nejrůznějšími plastovými nádobami na květiny ve tvaru, barvě a velikosti.A pro fanoušky klasiky jsou samozřejmě vhodné hrnce a hrnce v barvě keramiky, ale již vyrobené z plastu.

Plastové květináče však mají určité nevýhody: neumožňují průchod vzduchu a vlhkosti, je třeba uvolnit půdu, obzvláště důležité je odvodnění a množství na dně nádoby by mělo být alespoň čtvrtiny objemu.

Půda

Aloe nepotřebuje úrodnou půdu, je vhodný způsob skladování kaktusů, a to dokonce i to, že je třeba smíchat jeden s druhým pískem.Přebytek organické hmoty však rostlině nepoškodí a nezpůsobí její protažení, jak si mnozí lidé myslí, naopak, na poměrně bohaté půdě, rostlina dá velké, nasycené zelené listy a mnoho dětí.Hlavním požadavkem je méně jílu, zadržuje vodu a jeho přebytek je velmi škodlivý pro náš sukulent.

Jak pěstovat bez kořenů?

    1. Výsadba dítěte. Nalijte do dna hrncefragmenty červených cihel, střepy z hliněných nádob.Dno musí mít otvor pro odstranění přebytečné vody během zavlažování, půda při plnění hrnce je mírně zhutněná, dítě jde hluboko k základně spodních listů a je hojně napojeno.Vzhled mladých listů naznačuje, že mladá rostlina zakořenila a rostla.
    2. Přistání únikové částise provádí podobně jako přistání dítěte.V případě, že kořenové klíčení nebylo provedeno a kmen by měl být zakořeněn přímo v půdě, po výsadbě a zalévání zakryjte sklenicí.Skleníkový efekt urychlí tvorbu kořenů, rostlina snáze snáší výsadbu, nové listy se stanou známkou úspěšné výsadby.

  1. Výsadba listůmá své vlastní vlastnosti, musí zakořenit a dát rostlině čas, za tolisty více.Vysušený list je zasazen do písčité půdy, ne příliš hluboký, napojený a pokrytý sklenicí, čím menší je odpařování, tím aktivnější je tvorba kořenů.Skutečnost, že list je připraven k přesazení na trvalé místo, vznik výhonků prozradí, že list můžete zasadit na stálé místo okamžitě podle stejných pravidel.Míra přežití listu je 90%.
  2. Výsev semen. Exotické, pestré formy jsou rozmnožovány semeny.Sáček semen má zpravidla jasné pokyny pro klíčení a další péči.

Péče

V péči všechny rostliny vyžadují pozornost a lásku, bez výjimky,každý z vašich oblíbených má své vlastní předsekce, aloe se nemusí staratméně než ostatní.Pokud je vše v jeho životě dobré, potěší vás květinami, které jsou na první pohled skromné, ale na konci zimy se objeví úplně nečekaně a barevné schéma těchto malých zvonků je tak harmonické, že je nemožné je obdivovat.O tomto aloe kvetení si můžete přečíst v tomto článku .

Včastém zalévánírostlinanepotřebuje , musíte ji vypít více než jednou za dva týdny, Zalévánímůžete nahradit postřikem,hlavní věc nenízapomenout po zalévání, provéstuvolnění.

Květy Aloe přinesou mírně suché, chladné zimování.

Jak transplantovat doma?

Roste rostlina aktivně, roste hrnec?Koupit kontejner volnější, od jeho okraje po spodní listy by měly zůstat tři nebo pět centimetrů otevřeného terénu, transplantace se provádí podle stejných pravidel jako výsadba.Podzim i zima jsou vhodné pro výsadbu a přesazování.

Agáve nebo aloe, jako symbol pohodlí domova a prosperity, žije v každém domě, až na několik výjimek.A i když sama o sobě nemůže žít celé století, ale každý už dlouho zná své léčivé vlastnosti.Možná to byla touha žít díky této léčivé rostlině po dobu 100 let, která mu dala jméno, podle kterého je mezi lidmi známo.

Fotografie

Zobrazit více fotografií aloe:

Užitečné informace o aloe naleznete v těchto článcích:

Užitečné video

Podívejte se na video o tom, jak zasadit aloe: