Jak získat správný obsah drůbeže: klece pro nosnice

Existují pouze dva způsoby, jak chovat slepice: intenzivní a chůzi.Při intenzivním chovu mohou být ptáci chováni na hlubokém vrhu nebo na bateriích.

Obě metody mají své výhody a nevýhody, v tomto článku se zaměříme na buněčný obsah nosnic.A o organizaci chůzí pro kuřata si můžete přečíst zde.

Vlastnosti obsahu buněk

Při tomto způsobu chovu kuřat jsou obvykle umístěna do malých skupin po 5 nebo 6 zvířatech v jedné kleci.

Avšak nejméně 0,1 m2.m buněčné plochy, jinak budou kuřata příliš přeplněná a jejich kvalita života se výrazně zhorší.

Jsou-li vrstvy ponechány osamocené, stačí 0,5 metru čtverečního.m plocha pro jednu osobu.

Je třeba okamžitě poznamenat, že obsah buněk vážně omezuje pohyb slepic.Nemohou vést aktivní životní styl, chodit po zahradě, takže potřebují zvláštní péči.

Je žádoucí trvale udržovat stejné mikroklima v kuřecím molu , aby se hospodářská zvířata v různých obdobích roku cítila dobře.Podrobnosti o správnémorganizaci nosnic si můžete přečíst zde.

Bohužel pouze s touto metodou je možné umístit ptáka co nejkompaktněji na území jedné drůbeží farmy, a proto je buněčný obsah mezi velkými farmami rozšířen.

Pro minimalizaci nepříjemných následků pro kuřata doporučujeme vybrat pouze plemena, která tento obsah snáze snášejí.

Mohou to být kuřata z plemen vajec nebo odrůdy trpaslíků.Vhodné jsou například trpaslík Welsumer, trpaslík Leghorn a Kuchinsky Jubilee s Leghorn.

Jak správně uspořádat snášky nosnic?

Klece, ve kterých se budou ptáci chovat, jsou vyrobeny z pětivrstvých sloupů tří nebo pětivadrových baterií vyrobených z dřevěných materiálů nebo kovu.Podlaha v tomto obsahu je vyrobena z kovových tyčí.Z vnějšku cely je na ní vytvořen malý žlab a podlaha sama je umístěna pod mírným sklonem.Vejce shromážděná z buněk vstoupí do drážky.

Na obrázku níže vidíte, jak vypadají klece pro kuřata, které lze složit do několika úrovní:

Pro sběr trusu jsou pod podlahou instalovány pekařské podnosy , které lze snadno vytáhnout pro čištění.V nemechanizovaných klecích je na přední část před dveřmi zavěšena nápojová mísa a podavač.Jedna pitná mísa je zpravidla instalována na dvou sousedních buňkách.Nejčastěji je úplněmechanizované, jako podavače vrstev.

Správná organizace chovu kuřat zahrnuje mnoho důležitých bodů, což se netýká pouze klecí.

Asi organizace krmení a konzumních kuřat, jakož i způsob, jak krmítka a pijáky udělat sami.v podrobných materiálech na našich webových stránkách.

V zimní sezóně je vytápění domu klecemi povinné.V zimě by měla být teplota udržována na 16 stupních av létě - na 18 stupních.

Aby bylo možné tento úkol zvládnout, budete potřebovat informace o stavbě kuřecího měchýře a souvisejících činnostech.

Nabízíme vám užitečné články o tom, jak postavit kuřecí koňak na vlastní pěst, a také o tom, jaké typy kořenů existují a jak je vyrobit vlastníma rukama, jak je vybavit hnízdo pro vrstvu.

Osvětlení

Kvůli nedostatku volného výběhu jsou nosnice nuceny přijímat světlo z umělých zdrojů.

Skutečností je, že osvětlení má příznivý účinek nejen na zdravotní stav nosnic, ale také na produktivitu vajec.

Je obzvláště důležité zajistit řádné osvětlení kuřecí mušky během chladného období, kdy ptáci přestanou vzhledem ke své povaze létat.

V místnosti s ptačí klecíby vždy mělo být rovnoměrné osvětlení .V žádném případě byste neměli dovolit vytváření příliš tmavých a příliš světlých rohů.

Profesionální chovatelé drůbeže vytvořili jednotné osvětlenípoužívají reostaty, které mohou regulovat jas a postupně zapínat světlo.

K omezení stresu ptáků je nutné postupně přidávat světlo.Navíc se vytváří iluze změny denní doby, takže ptáci takové osvětlení vnímají zcela přirozeně.

Často se používají různá barevná spektra ke zlepšení produkce ptačího vejce na velkých drůbežářských farmách .Majitelé drůbežářských farem neustále střídají spektrum červených, oranžových a žlutých květů, které příznivě ovlivňují produktivitu vajec ptáka, kuřata se zklidňují, což okamžitě ovlivňuje jejich zdraví.

Krmení

V podmínkách chovu buněk by nosnice měly dostávat vyvážené krmivo, protože nepřijdou žít.Slepice v továrně jsou nejčastěji krmeny krmivem.Začíná se dávat od začátku puberty až do konce ovipozice.

Volné potraviny jsou ideální pro krmení nosnic v klecích.Ptáci budou sbírat jídlo po dlouhou dobu a tráví většinu dne touto činností.U ptáků s omezeným pohybem bude tento způsob krmení správný, protože při intenzivním loupání krmiva utratí určité množství energie.

Složení drobivého krmivamusí zahrnovat pšeničná zrna, uhličitan vápenatý, slunečnicovou moučku, všechny rostlinné tuky, sůl a vitamíny .V žádném případě byste neměli používat jídlo s přidáním léků a barviv jako těloVrstvy nemusí být schopny zvládnout trávení takového krmiva.

Má se za to, že nejlepší krmivo pro kuřata by mělo obsahovat 15% bílkovin, 5% tuků, 6% vlákniny a malé množství užitečných minerálů a vitamínů.

Nejpodrobnější informace o krmení jsou shromažďovány v odpovídající části místa.

V článcích najdete vše o přípravě stravy v závislosti na ročním období, zjistíte, které druhy krmiv existují a jak krmení mladých zvířat se liší, ) kohouti a nosnice.

Krmení nosnic obsažených v článkových bateriích se provádí pomocí automatických krmítek.Jídlo vstupuje do zvláštních žlabů poblíž buněk, kde je slepice rychle kloví.

Jak vypadá podavač, můžete vidět na obrázku a na obrázku níže:

V tomto případě by ptáci měli mít volný přístup k vodě.V průměru by každá vrstva měla vypít nejméně 500 ml vody denně, takže se musíte předem starat o uspořádání pitných misek.

Nejčastěji se na území drůbežího hospodářství používá piják na drážky.Skládá se z okapu, kterým protéká voda, armatur, kohoutku ventilu a odtokového potrubí.Tyto automatické pijáky se velmi snadno používají, protože jejich instalace vyžaduje krátkou délku potrubí.Je však třeba je pravidelně umývat, protože odpadní potrubí je často ucpané a selže.

Často se používají pijáky na bradavky.Příklady můžete vidět na fotografii níže:

Jaká výživa je ve stravě potřebována?

Všechna nosnice žijící v klecích by měla být krmena zeleninou, bylinkami a ovocem.Faktem je, že ptáci nikdy nechodí na procházku, takže jejich tělo může cítit nedostatek určitých vitamínů, což může vést k podvýživě.

Sekaná a sekaná trávní tráva, kuchyňský odpad, kůže z čerstvé zeleniny a plevele se přidávají do krmiv pro vrstvy.Skutečnou léčbou pro nosnice jsou však různé druhy zelí, dýně, jablek a zelených salátů.Všechny tyto přísady musí být jemně nasekány a přidány k ptákům v krmítku.

Obvykle nosnice primárně volí zelené jídlo a poté začnou jíst obiloviny.

Po dokončení krmení je důležité zkontrolovat stav krmítek.Neměly by zůstat zbytky potravin, protože často začínají nebezpečné mikroorganismy.

Nezapomeňte, že nevyvážená strava vede k nedostatku vitamínů, což má zase řadu následků.

Podrobnosti o tom, co může vést k nedostatku vitamínů A, B1, C, D a ) PP, přečtěte si články k tomuto tématu.Navrhujeme také, abyste se seznámili s informacemi o možných nemocech kuřat.

Sklízení klecí a drůbežáren

Správná údržba nosnic závisí na tom, jak dobře je udržována čistota jejich prostředí.K tomu je třeba sledovat hygienické a hygienické normy drůbeže.Úklid domuby měla být pravidelná, zejména pokud jde o obsah buněk nosnic.

Pro udržení čistoty buňkyje nutné denně utírat tyčky .Po naplnění obilí jsou podavače důkladně omyty.Pokud jsou kuřata krmena zeleným krmivem nebo mokrou kaší, jsou krmítka očištěna ihned po skončení kuřecí moučky.

Pokud jde o stelivo, připadá na speciální palety umístěné pod klecemi.Při plnění se čistí speciálními škrabkami.Potom je odpad poslán do zpracovatelského závodu, kde se stává dobrým hnojivem pro rostliny.

V samostatných článcích si můžete přečíst více o dezinfekci a hygieně, jakož i o tom, jak a od kterého organizují podestýlku v kuřecích koších.

Prevence parazitů a nemocí

S obsahem buněk nosnic se výrazně zvyšuje riziko virových a hubových chorob.Proto se v drůbežárnách neustále provádí preventivní očkování.To platí zejména pro mladé nosnice, které jsou považovány za náchylnější k různým chorobám.

Aby se zbavili možných peřích parazitů, jsou popelníky instalovány v klecích s kuřaty.Jsou to malé dřevěné bedny, které jsou téměř úplně naplněny popelem, pískem a prachem.Při těchto koupelích zabíjí kuře všechny vši a klíšťata, která se navíjejí v peřích, což snižuje kvalitu života v kuřecím molu.

Video

Představujeme vám graf o obsahu kuřat v klecích, soukromé zkušenosti:
https://youtu.be/zXoWasEBSLI

Závěr

Buněčná údržba nosnic je často výhodnější než chov kuřat v jiných podmínkách.Klece s drůbeží zaujímají mnohem menší plochu, na území drůbeží farmy lze umístit mnohem více kuřat.

Informace o přeměně výživného kuře na výnosný podnik viz tento článek .