Jaká je inkubační doba pro slepičí vejce?

Inkubace je komplexní proces, jehož hlavní úlohou je dodržování teploty a vlhkosti vzduchu.Pokud je teplota vysoká, významně to ovlivní vývoj embryí.V důsledku toho bude potomek mělký.

Je-li teplota nízká, sníží se pohyblivost kuřat.A s odchylkami od teploty mohou embrya vůbec umřít.Suchý vzduch často způsobuje předčasné kousnutí, zatímco vlhkost může způsobit zpoždění.Na základě toho není těžké pochopit, jak důležité je inkubace vajec považována pro jejich správný vývoj.

Doba skladování do snášky

Celková doba skladování vajec do inkubátoru je 6 dní.Vejce, na jejichž skořápce jsou nečistoty, by se neměla nikdy umýt.Rozdíl teploty mezi vodou a embryem může vést k plísním a plísním.Špínu můžete velmi opatrně odstranit nožem.

Co ho ovlivňuje?

Kolik dní leží vejce v inkubátoru?Inkubační období slepičích vajec často trvá 21 dní amůže být podmíněně rozděleno do 4 období:

  • První období (7 dní).
  • Druhé období (od 8 do 11 dnů).
  • Třetíobdobí (od 12 dnů).
  • Čtvrté období (před vylíhnutím).

Zpočátku se u embrya tvoří důležité orgány.Inkubátor by měl mít teplotu 38 stupňů a vlhkost vzduchu - 60-70%. Poté, co tyto ukazatele postupně klesají.

Ve druhém období inkubace slepičích vajec se v embryi vytvoří zobák, drápy a kostra.Teplota je nastavena na 37 stupňů, ve vlhkosti až 45%.Odchylka nahoru nebo dolů je nepřijatelná.

Dále se embryo zakryje chmýří a získá stratum corneum.

Je důležitévytvořit teplotu 37 stupňů a vlhkost až 70%.

Po prvním vrzání, konkrétně ve čtvrtém období, slepice otevřou oči.Jsou odvedeni a přeneseni do slepice.V tomto případě se inkubační režim považuje za ukončený.

Doba vývoje v přírodních podmínkách

Období trvá od 19 do 21 dnů. Doba inkubace může být reprezentována následující tabulkou:

Období T-ra Vlhkost Chlazení Otočení
1 38 85 Žádné -
2 37,5 85 Žádné 10krát
3 37,5 75 Dvakrát za 5 minut 10krát
4 37,5 65 Dvakrát za 5 minut 10krát
5 37,5 55 Dvakrát za 10 minut 10krát
6 37 55 Dvakrát za 10 minut 10 paz
7 37 70 2krát za 5 minut Ne

Pokud něcoJe důležité být velmi opatrný, protoženevhodné podmínky mohou vést k:

  • Přehřívání vajec. Embrya mohou zemřít nebo se narodit nedostatečně.Některé z nich po narození nemusí být ještě silnější, zatímco druhá část ve vývoji zaostává.
  • Vejce na vejce. Pokud nebudou vejce zahřívána správně, nebudou se mladí zvířata moci postavit na nohy a jejich peří bude prohnutá, špinavá.Taková kuřata mohou mít průjem po dlouhou dobu, budou mít otoky krku a hlavy.
  • Nízká vlhkost. Pokud je úroveň vlhkosti v inkubátoru nízká, může se hmota vajec snížit.To může vést k časnému plodu a klování skořápky.
  • Vysoká úroveň důležitosti. Hmotnost vajec se mírně sníží.Na skořápkách si všimnete tekutiny.Kousnutí skořápky může být pozdě a protáhnout se.Vylíhnutí mladí lidé často mají špinavé peří a kuřata mohou umřít kvůli skutečnosti, že v vajíčku zůstává hodně plodové vody.
  • Nesprávná rotace vajíček během inkubační doby. Pokud se pravidla nedodrží, mohou se mláďata narodit zrůdám.

Užitečné video

Sledujeme video na toto téma:

Závěr

Závěrem stojí za zmínku, že inkubace vajec netrvá dlouho.Během této doby je však důležité poskytnout embryím nejpohodlnější podmínky.To je jediný způsob, jak dosáhnout vynikajícího výsledku - zdravá kuřata se z vajec objeví bez odchylek a komplikací.