Jaká je kontrola mšic na ovocných stromech?Účinné prostředky a léky

Jakmile přijde teplé jarní počasí a rostliny začnou ožívat, probudí se masa parazitických hmyzů a poškodí mladé výhonky a stromy.

Mnozí považují mikroskopický hmyz zvaný mšice za jeden z hrozných parazitů, který může zničit nejen úrodu, ale i stromy.Nepropadejte panice při pohledu na mšice, protože při správném přístupu k boji proti tomuto škůdci se ho můžete zbavit jednou provždy, včetně toho, zda se usadili na švestce a citronu.V tomto článku se budeme zabývat tím, jak se provádí boj proti mšicím na ovocných stromech a jaké prostředky pomohou v boji proti němu.

Druhy hmyzu na zahradních stromech

Mšice - drobný hmyz do 0,7 mm indélka sání šťávy z rostliny.Tento parazit lze vidět pouhým okem.V této rodině jsou „gurmáni“, kteří dávají přednost pouze určitým rostlinám.

Mezi parazity zahradních stromů jsou rozšířeny tyto druhy:

 1. Zelená mšice růžováje malý hmyz s hnědými anténami.Ovlivňuje většinu ovocných stromů a zahradních keřů: jabloně, šípky, hrušky.Parazit také rád usazuje na zahradní růže (o tom, co dělat, když mšice začínají na růžích,přečtěte zde ).
 2. Mšice zelené jablko - hmyz se liší tím, že má kaštan nebo červenou hlavu.

  Samice tohoto parazita mají křídla, ocas a černé nohy.Tento druh postihuje ovocné stromy, jako například:

  • Irga.
  • Hruška.
  • kdoule.
  • The Apple Tree.
  • Cotoneaster.
  • Rowan.
 3. Velká vosková broskevje mikroskopický hmyz s šedohnědou barvou těla.A skrovné úponky na černé hlavě.Tento druh může být okřídlený a bezkřídlý.Ovlivňuje ovocné stromy, vysává všechny šťávy z listů, zatímco rostliny mohou ztratit imunitu a zemřít.
 4. Oranžová mšice- tento parazit s tělem 2,5 mm je rozšířen téměř všude a postihuje téměř všechny rostliny na zahradním pozemku.Oranžové mšice s velkým potěšením jedí švestku i třešňovou švestku a petržel a okurky.
 5. Mšice veškováje malý hmyz pokrytý bílou vrstvou a po stranách mikroskopickými štětinami.Tento druh se rád usazuje na citrusových stromech a pokojových rostlinách, zatímco padají nejen listy a plody, ale kmen se sám začíná deformovat.

Přečtěte si více o druzích mšic v zde a z tohoto článku se naučíte, jak se vypořádat s bílými mšicemi na pokojových a zahradních rostlinách.

Jakou škodu mohou způsobit?

Nejen, že mšice poškozuje rostliny, ale také interaguje s mravenci, kteří jsou pro tuto rostlinu málo užiteční.

Skutečností je, že to mravenci hlídajímikroskopický parazit z útoků, jako jsou berušky - jedí mšice a sami jedí sladkou látku vylučovanou mšicemi (podrobnosti o symbióze mravenců a mšic si přečtěte zde zde a od tohoto článku se dozvíte ojak se zbavit parazita pomocí berušek).

Dozvědět se o invazi mšic není obtížné, vezměte v úvahu pouze kulturu.

Stav rostlin ukazuje na přítomnost parazita :

 • stopky a výhonky mají hnědý květ, po pečlivém prozkoumání je patrná akumulace hmyzu;
 • mnoho malých parazitů na vnitřní straně listů;
 • vířící listy rostliny, které následně odpadnou;
 • nedochází k vývoji pupenů, nejsou otevřeny - v důsledku toho nelze očekávat plodinu.

Stojí za zmínku, že pokud nebojujete mšice, můžete ztratit všechny rostliny na zahradě.Hmyz nasává šťávu ze všech kultur.Kolonie roste velmi rychle, například jedna samice může dát až 20 potomků za sezónu.Jakmile je na jedné kultuře málo jídla, objeví se jedinci s křídly, létající na jiných rostlinách, začne se množit nová kolonie.

Jedinci, kteří rodí potomstvo, mohou porodit těhotné mšice .Hmyz parazitů vylučuje sladkou šťávu, která vyvolává vývoj různých hubových chorob přenášených na rostliny.

Jak se s nimi vypořádat?

Existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti hmyzu, například:

 • mechanický;
 • chemická látka;
 • biologická;
 • prevence.
O tom, jak vybrat, rozhoduje majitel zahrady.Všechno bude záviset na rozsahu distribuce kolonií a na době zpracování.

Další informace o tom, jak se trvale zbavit mšic v zahradě, najdete zde.

Co zpracovat?

Půda musí být bez ošetření ošetřena zvláštními pesticidy .Na Zemi jsou larvy tohoto malého parazita a zimy černých mravenců, které přispívají k rozmnožování mšic a jejich distribuci.

 1. Růžový roztok manganistanu draselného nebo síranu měďnatého pomáhá v boji proti jakýmkoli parazitům.
 2. Totéž lze říci o odvarech tabáku.
 3. Insekticidní přípravky - síla, hrom, actaru.
 4. Nejběžnějším způsobem, jak chránit zemi před larvami mšic, které zůstávají v zemi po zimu, je nalít vrstvu křovinného popela kolem keře, kterou mšice nesnesou.
 5. Infuze slupky cibule nebo česneku pomáhá při ochraně před škůdci, hnojí a vyživuje půdu.

Stejní zahradníci doporučují:

 • na podzim odstranit plevele a listy, je dobré kopat zemi před sněhem;
 • plevele během léta.

Nebojujte s mšicemi a černými mravenci spálením listů a plevelů, protože tento hmyz hibernauje hluboko v zemi.

Účinné přípravky

Mšice by se měly ošetřovat v komplexu, nejen aby ničily škůdce v zemi, ale také aby rozstříhaly větve a zpracovaly kmeny.

Zahrada z mšic není ošetřenaméně než dvakrát za sezónu .První postřik se provádí před květem, druhý před tvorbou ovoce.

Jak stříkat rostliny?Zvažte chemikálie, které jsou velmi účinné v boji proti metlu mšic.Chemikálie jsou velmi účinné, mohou zabíjet mšice na těch nejdostupnějších místech nebo když jiné léky nejsou účinné.Nejoblíbenější léky:

 1. Aktaraje insekticid, který působí systémově a má vysokou toxicitu.Příprava roztoku je velmi jednoduchá - zředit 1,5 g léku do kbelíku s vodou.Tento svazek stačí na 1 strom.Interval mezi léčbami je 10-12 dní.
 2. Confidor- tento lék je absorbován do rostliny.K přípravě roztoku je třeba vzít 8 litrů vody a zředit 1 ml chemické látky.To je pro jeden strom, ale účinek zůstane po dobu jednoho měsíce.
 3. Fasje tabletový přípravek, vezměte 1 tabletu na kbelík vody.Stříkání se provádí každé 2 týdny.
 4. Karateje insekticid, který lze použít za každého počasí.Pracovní roztok - 10 litrů vody a 2 ml chemikálie.Kbelík s roztokem na 1 stromu, opět po 14 dnech.

Jedná se o nejúčinnější prostředky, ale kromě chemických látek lze použít i biologické a lidové prostředky (více informací o lidových prostředcích pro mšice viz zde ).

Vlastnosti boje

Účinek drog na mšice :

 • paraziti začnou umírat, když poprvé přicházejí do styku s ošetřeným povrchemchemikálie;
 • lék pronikající dobuněčná míza;
 • s trvalým účinkem, systémovým působením.

V prodeji jsou léky, které zabíjejí nejen mšice, ale i jiné škůdce, kteří žijí v zahradě (pro mšice viz zde ).Ale bez ohledu na to, jak jsou chemické látky dobré, musíme pochopit, že nesprávně naředěné přípravky mohou:

 • hořet na listoví;
 • sušení vaječníků a květin;
 • hromadění pesticidů v ovoci;
 • nepříznivé účinky na člověka.
Při manipulaci s chemikáliemi buďte velmi opatrní a opatrní.

Pokud se škůdci usadili v zahradě

Na dřezu

Před použitím ošetření na odtok z mšic musíte vědět, jak dlouho je třeba tento proces naplánovat :

 1. Koruny se zpracovávají poprvé brzy na jaře, dokud rostlina neuvolní pupen, protože lze najít vajíčka mšice.pod kůrou nebo v ledvinách.
 2. Druhé rozprašování se provádí ve stadiu kužele, když je otevřena ledvina.
 3. Potřetí se pěstuje kvetoucí zahrada.
 4. Počtvrté se zpracovává ve fázi nalití plodu.Je však třeba si uvědomit, že v tomto období je lepší nepoužívat chemikálie.
 5. Poté, co na podzim spadne listí, provede se poslední ošetření švestky v roce.

Jakékoli ošetření stromů se provádí brzy ráno nebo pozdě večer, za počasí, bez větru a deště.

Na citronu

Citrusové stromy pravděpodobněji napadají mšice než ostatní .Pokud citroník roste v květináči na parapetu, potom přejeďte prstempreventivní opatření:

 1. Provádějte postupy s vodou nejméně čtyřikrát za měsíc.
 2. Při nákupu nového závodu v bytě by měl být karanténa na samostatném místě.V obchodě mohou rostlinní paraziti spát, která se po probuzení rozšíří na citron.
 3. Uspořádat trvalou denní inspekci rostliny, jediný způsob, jak zachytit infekci mšic v počáteční fázi a zabránit invazi.

Preventivní opatření

Existuje nepsaný zákon, prevence je lepší než léčba.Mnoho zkušených zahradníků však upozornilo na skutečnost, že některé mšice nemají rádi rostliny a některé se vyvíjejí velmi rychle.

Preventivní opatření proti mšicím:

 1. Vše záleží na samotné rostlině, pokud má kultura dobrou imunitu, zahradník zajistí, aby kmeny stromů byly vybíleny - mšice jsou zřídka chována.
 2. Jakmile zahrada klesne z listů, musíte ji připravit na zimování.Odstraňte trávu a listy - vejce a larvy mohou v nich zima.
 3. Je nutné snížit počet černých mravenců v oblasti - přispívají k rozvoji mšic.Není však nutné zcela odstranit hmyz z místa, jsou to jediní, kdo opylí rostliny v deštivých létech.
 4. Aby mravenci nelezli na stromy, stačí nalít popel kolem kmenů, kterým se mnoho hmyzích škůdců nelíbí.

Závěr

Mšice jsou hmyz, který je lepší nevpustit do své oblasti, ale pokud se parazit přesto rychle usadil, rychlepřijmout opatření k jeho zničení. Mšice mohou rychle připravit pozemek nejen o úrodu, ale o všechny rostliny .