Jaká péče je třeba doma pro květináči po nakupování?

Básníci všech věkových skupin o tom zpívají.
Na světě není nic něžnějšího a krásnějšího,
Než tento svazek červených okvětních lístků,
Otevřeno voňavým šálkem ...

Začnu tento článek výňatkem z básně S. Marshaka, protože jde o květ, kterýJe obdivován všemi, bez výjimky.Královna všech barev.Symbol dokonalosti ... Bez ohledu na to, jaké epithety růže obdivují její obdivovatelé krásy.

Není překvapivé, že mnoho milovníků domácích rostlin sní o tom, že si po celý rok užívají kvetení a vůně tohoto zázraku přírody.Pěstování růže doma však není tak jednoduché.Péče o to se výrazně liší od péče o jiné pokojové rostliny.A pokud se rozhodnete pro tento experiment poprvé, pak - toto je první úskalí ...

Shop Flower

Existuje mnoho speciálně vyšlechtěných odrůd, které kvetou kolemrok .Mají kompaktní tvar, různé velikosti, barvy, froté a plnost pupenu a často aroma.Ale ... většina krásných kvetoucích keřů se prodává jako „živá kytice“, která bude žít jeden nebo dva měsíce v prostředí místnosti.

Skutečností je, že pěstitelé kontejnerových rostlin si po prodeji myslí na dobrý zisk, nikolikvětina s dlouhou životností.Proto jsou rostliny často překypovány všemi druhy chemie, což značně poškozuje jejich imunitu a přesycenou půdu nadměrnými solemi.Vložte do malého hrnce několik keřů, pro nádheru.A nyní, když jsou stále dobré a svěží, mladé krásky mění podmínky obchodu, protože pro ně nejsou ideální podmínky pro byty.

Období rehabilitace zakoupené elektrárny

Doma by bylo hezké znovu vytvořit pro vyvolenou podmínky, za kterých byla předtím:teplota vzduchu, vlhkost, ) zavlažovací režim, umístění ve stínu nebo na jasném místě ... Podobnost podmínek zadržení pomůže nováčkovi rychle se přizpůsobit.Později je nutné zajistit její náležitou péči.

Doba rehabilitace bude trvat 2–3 týdny.A toto období bude pro růži nejobtížnější.Tak složitá, že ztratí nejen všechny pupeny a květiny, ale i listy.

Po adaptaci začne růže opět růst a při správné péči rozkvetne!To se stane asi za 1-1,5 měsíce.Koupili růži v květináči a nevíte, jak se o ni starat ?Přečtěte si průvodce péčí níže.

Jaká péče je potřebná doma?

Co dělat po zakoupení květiny v květináči? Okamžitě po nákupu začněte s péčí o růži .Pokud je fólie bez obalu, pečlivě ji prohlédněte.Řezané suché větvičky a zčernalé výhonky.Zkušeným pěstitelům květin se doporučuje zbavit se pupenů a květů, protože stimulované kvetení růži velmi oslabuje.

I když nenalezené škůdce, musí být rostlina umýt pod teplou sprchou.Musíte to udělat pro prevenci roztočů.Léčba antimykotikem (Fitosporin) nebude zbytečná.

Kam dát?

Vnitřní růže jsou fotofilní a je vhodné je umístit na jižní a jihovýchodní okna , přičemž je třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření.Ideální - světlo od 16 do 18 hodin denně.Pokud není dostatečné osvětlení kvůli bydlení nebo klimatickým podmínkám, lze použít zářivky.V létě to bude dobré pro květiny na balkóně.Můžete je vzít v květináčích do chatové oblasti a umístit je do květinové zahrady na stínované místo.

Takže v létě se růže aktivně vyvíjí, musí být pravidelně napojena, nasycena včas a stříkána.Na podzim, kdy teplota vzduchu klesá, klesá intenzita růstu.Proto se výživa rostlin zastaví a zalévání se sníží.

​​

V zimě přichází čas na odpočinek pro toho, kdo tě tak dlouho potěšil jeho kvetením.Je čas upravit její výšku.Každá větev je řezána ostrým nožem, na každé větvi nezůstává více než pět pupenů.Nyní lze květinu vyjmout na tmavším a chladnějším místě při asi 10 ° C. Na jaře bude mít čerstvá růže čerstvé listya začne opět růst.

Pravidla péče o květinu v květináči

Zalévání

Správné zalévání je pro úspěch velmi důležitérostoucí pokojové růže.Zalévání, jak se říká v mnoha příručkách, by mělo být hojné, ale ... ne často.Půda v květináči by měla mít čas na vyschnutí.V létě to musí být zvláště pečlivě sledováno.Rostlina může potřebovat zalévat až dvakrát denně - ráno a večer.K plné nasycení.Je dobré, když je voda usazena a při pokojové teplotě.

Nejlepší způsob, jak zkontrolovat, zda má být růže napojena dotekem.Pokud je půda mokrá - počkejte zalévání.

Bílý povlak na horní vrstvě Země (plíseň) a nepříjemný zápach z hrnce říkají, že ho předimenzovali zaléváním.Růže začaly hniet a zahynula.V zimě, kdy rostlina „spí“, se zalévání sníží na minimum (další informace o péči o místnost vzrostla v zimě zde ).

Vrchní obvaz

Růže je nutné krmit častěji než jiné rostliny .Kvetení vyžaduje hodně energie z malého keře.Je logické, že hnojí tuto Popelku v období růstu a květu.

Je dobré, pokud se hnojení minerálními hnojivy střídá s organickým hnojením.(Z přírodních hnojiv pro růže je nejlepší řešení mullein, které lze zakoupit v květinářství).

Pro postřik - roztoky přípravků typu Epin.Nezačínejte jíst ihned - měsíc po transplantaci, pak - každé 2 týdny as výskytem vaječníků - 1krát týdně.Večer po zalévání.Na podzim je zalévání sníženo a krmení méně časté.V zimě - bez obvazu.

Jak transplantovat?

Květinářství nemá konsenzus: kdy transplantovat květinu?Někteří věří, že bezprostředně po akvizici, jiní se doporučuje dát růži 2-3 týdnyopětovný růst a přizpůsobení.Jak hrdinka tohoto růžového příběhu sama správně ukazuje, její stav.Je květina napadena parazity, vykoření kořeny z otvorů těsného kontejneru, páchne hniloba z půdy ... Všichni souhlasí:Nejlepší čas k transplantaci je brzy na jaře nebo na konci léta , na rostoucím měsíci.

Takže před přesazením děláme silnou prořezávání květů a připravujeme vše, co potřebujeme.Průměr květináče by měl být 2-3 cm větší, výška květináče se rovná výšce rostliny.Přednost se dává keramickému hrnci s prosklením.Je snazší vzít půdu v ​​květinářství: na výsadbu růží nic jiného.K drenáži jsou vhodné expandované jíly, střepy, polystyren.

Před výsadbou ponoříme starý hrnec do nádoby s vodou tak, aby byla země nasycena .Když vytahujete růži, jednoduše ji převraťte a rostlinu mezi prsty.Com s kořeny vyjde snadno a neporušený.Pokud bylo v nádobě několik keřů, je lepší je oddělit a transplantovat do různých květináčů.Aby květiny nebyly přeplněné a navzájem se nezakrývaly.Opatrně odstraňujeme shnilé a sušené kořeny.

Ve spodní části nového hrnce je drenáž (2-3 cm), nahoře je hromada zeminy s kořeny (2 cm na vrchol) a k okrajům přidáváme zeminu.Zapečetíme potřásáním hrnce, aniž bychom podbíjeli.Pokud se země po zalévání usadí, posypeme.Zalévání v den transplantace není nutné, za den.Ale stříkání je povinné, dokonce dvakrát.

Doporučení:neměli byste rostliny ihned transplantovat do velkého hrnce - voda stagnuje a půda se zakyslá.

Podrobně o tom, kdy je nutné transplantovat místnost, se zvedla a jak to udělat správně, jsme v popsali samostatný článek.

Možné problémy

 • Růže je pro mnoho škůdců uklizená.Nejčastěji nepříjemný roztoč pavouk.Tečky na listech signalizují vzhled tohoto parazita, jako by z bodnutí jehlou se na procesech objevila pavouk.Listy zžloutnou a spadnou.

  Jak zachránit růži rostoucí v květináči?Z klíště je nejoblíbenější drogou Fitoverm, rostlina se postříká svým roztokem a půda se namočí.Procedura se opakuje 2-3 krát v intervalu 7-10 dnů.Toto neštěstí se objevuje kvůli nedostatku vlhkosti, takže časté koupání je dobré pro prevenci.

 • Pupeny a mladé výhonky se náhle začaly deformovat, stočit a vyschnout, blíže se podívat.Viděli jste malý hmyz?Tohle je mšice.Neváhejte, ošetřte sladký mýdlový roztok.Z chemie - přípravky obsahující Karbofos.

  A tady je další zábavný způsob: pokud je mšic málo, můžete si na keř přivést a zasadit několik berušek, kteří si přejí, aby se jim chutnalo.

 • Listy byly pokryty tmavými skvrnami.Začali žloutnout a spadnout.Růže má houbové onemocnění.Děje se to z nadměrné vlhkosti.Například: pod balicí fólii v obchodě, když se voda dostane na listy při zavlažování (je třeba zavlažovat zemi, ne celou rostlinu).

  Infikované listy by měly být odstraněny a ošetřeny fungicidními přípravky.Výše byl zmíněn Fitosporin.

 • Pokud byl závod podroben ostrémuzměny teploty (chladné noci po teplých dnech), může se objevit plíseň.Listy a pupeny jsou jako by posypané bílým práškem.Ošetření: zničte poškozené části rostliny a opět fungicidní přípravky.
 • Na listech jsou žluté pruhy nebo skvrny.Možná je to bakteriální rakovina.Kořeny a spodní část květní hniloby.Růže bude muset být vykopána a zničena, protože neexistují žádné chemické prostředky k boji.Nepoužívejte kontaminovanou zemi.
 • Rozeta je smutná: pupeny vadnou, listy suché a odpadávají - to vše může znamenat chyby při odchodu (proč vnitřní listy růže listů a pupenů vysychají a vyschnou ?).Pokud výhonky vyschnou, doplní se také suchý vzduch. Naléhavě oživujeme !Sušené větve je třeba z kmene odstranit až do 3–4 cm.Nalijte a vložte růžový hrnec do pánve naplněné vodou.Nebo stavíme skleník z plastového sáčku.

  Horší je, pokud větve smutné růže nevyschnou, ale hnijí.Toto je přetečení.A spasení je transplantace do nové země s odstraněním shnilých kořenů.

Měnící se životní podmínky, studená a tvrdá voda pro zavlažování, přehřívání v létě, suchý vzduch v zimě, stříkání a zalévání v chladné místnosti, stísněný hrnec, nevyčištěné vadlé květiny ...Naučte se „slyšet“"A rozuměj tvé rozetě ."A ona vám poděkuje!

... Takže v našem domě to jde rok co rok,
A v domě roste krásná růže.
Není to květina, ale nádherné dítě,
usměje se, i když spí,
je krásná jako všechny růže v zahradě,
kvete každý měsíc v roce!

Zajímavé video

Nabízíme ke shlédnutí video o péči o pokoj vzrostlé po zakoupení: