Jaké druhy kuřecích krmiv existují a které opravdu stojí za to použít?

Produktivita kuřat přímo závisí na jejich krmení.

Při správně navržené stravě jsou nosnice schopny spěchat po celý rok a plemena masa poskytují dobré procento přírůstku hmotnosti.

Navzdory skutečnosti, že kuřata nejsou vybíravá o potravě, by měla být jejich strava dobře promyšlená a vyvážená ve všech zvláště důležitých živinách.

Používané krmivo musí obsahovat dostatečné množství bílkovin, vitamínů a minerálních prvků.

Domapodmínky, kuřata jsou obvykle krmena 3-4 krát denně.Ráno dostávají 1/3 denní normy zrna.Poté se po 2-3 hodinách podá rmut a do krmiva se přidá krmivo.A než půjdu spát, dávám jim znovu obilí.

Krmivo pro kuřata

Koncentrovaná

Obilovinnou stravu by měla tvořit převážná část obilovin.

Vzhledem k vysoké koncentraci živin v zrně lze jej považovat za ideální volbu pro kuřecí tělo s jeho rychlým metabolismem a krátkým zažívacím traktem.

Tento druh krmiva má však své nevýhody.Například nedostatečné množství proteinu a neúplné složení aminokyselin, které by mělo být kompenzováno zavedením proteinových koncentrátů do stravy.

Kukuřice je jedním z oblíbených lahůdek kuřat .Před podáním by měl být rozdrcen.Kukuřice je snadno stravitelnádrůbež kvůli vysokému obsahu škrobu a nestravitelné vlákniny v něm.

Kukuřičný protein se v některých aminokyselinách považuje za neúplný.Má také relativně málo minerálů.Zrna obsahují také velké množství tuku (až 6%), proto je toto jídlo možné podávat pouze zástupcům lehkých plemen v malých porcích.

Kuřata plemen masa a vajec by neměla být často krmena kukuřicí.To může vést k jejich obezitě a nižší produkci vajec nosnic.

Pšenice , na rozdíl od jiných druhů obilí, obsahuje dostatečně velké množství bílkovin (bílkovin) a vitamínů B a E.

Optimální podíl pšenice v kuřecí stravě by měl být asi60% veškerého krmiva.Dávat to ptákovi může být dáno jak v celku, tak v drcené formě.

Triticaleje kříženec žita a pšenice.Pokud jde o obsah bílkovin, je tato obilovina několikrát bohatší než pšenice obyčejná.

Kuře Shaver Brown má stejné vlastnosti jako bílé protějšky.

Kliknutím na odkaz https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/lakenfelder.html se dostanete na stránku věnovanou kuřat Lakenfelder.

Ječmen je klasifikován jako krmivo s vysokým obsahem uhlohydrátů.Množstvím bílkovin, minerálů a vitamínů, které obsahuje, hodně ztrácí na pšenici a tritikale.

Krmením mladých kusů ječmene je však možné získat jemné bílé maso.Ve stravě nosnic může ječmen zabírat asi 40%.V zimě je lepší použít klíčící ječmen.Pták tak může získat více vitamínů a živin.

Oves .Tento typ zrna má vysoké procento nestravitelné vlákniny a tuku.Jeho použití může stimulovat tvorbu peří u ptáků a omezit projevy kanibalismu.Vrstvy se nejlépe podávají s naklíčeným nebo dušeným ovesem.

Žito je ve složení bílkovin téměř pšenice.Pták to však nejí dobrovolně.Nejlepší je přidat do míchačky nasekanou a dušenou žito.

​​

Luštěniny

Luštěniny zahrnujíhrách, fazole a fazole .To je skvělý zdroj bílkovin.

Obsahují téměř celé spektrum aminokyselin nezbytných pro ptáka, včetně nenahraditelných.

Kuřata se nejlépe podávají s vařeným fazolí.Za tímto účelem se nejprve namočí do vody na 2 hodiny a poté se vaří na nízkém ohni.Tepelně zpracované luštěniny jsou lépe absorbovány tělem ptáka.

Kořeny a hlízy

Kořeny jsou dobrým zdrojem uhlohydrátů.Ptákovi může být krmeno téměř vše - mrkev, brambory, řepa, dýně, tuřín atd.

Tato krmiva jsou bohatá na uhlohydráty, ale mají nízký obsah vápníku a fosforu.Mrkev je nejbohatší na vitamín A, zejména na podzim.

Časem může během skladování ztratit své prospěšné vlastnosti.Proto je, stejně jako mnoho jiných typů krmiv, lepší silážovat.Mrkev může být také solená nebo sušená.

Cukrová řepamůže sloužitčástečná výměna koncentrovaného krmiva a dýně obsahují poměrně velké množství karotenu.

Bramborům, které jsou bohaté na uhlohydráty, můžete dát brambory.Před tím však musí být vařen a drcen.Na jeho základě můžete vařit různé míchačky pro drůbež.

V žádném případě by pták neměl být naklíčen bramborový klíček.Obsahují toxickou látku - solanin.

Silo

Jako sukulentní krmivo lze ptákům podat siláž.Musí však být přísně vysoké kvality.Za nejkompletnější složení protein-aminokyselina se považuje siláž ze luštěnin (jetel a vojtěška).

Lze také použít kukuřici.bramborové silo a silo z cukrové řepy.Pták může být podáván ve formě kaše nebo ve směsi s otrubami a ječmennou moukou.

Zelení

Další důležitou součástí kuřecí stravy je zelené krmivo.

S nimi pták dostává téměř všechny vitaminy, které potřebuje, provitaminy, snadno stravitelné látky a vlákninu, jakož i soli železa.

Zelené krmivo by mělo představovat nejméně 20% denního množství krmených koncentrátů.Dobrá bylinná směs by měla obsahovat dostatečný podíl luštěnin (vika, vojtěška, jetel), protože jsou bohaté na bílkoviny, vápník a fosfor.

Listy mladých kopřivyjsou bohaté na bílkoviny, vitamíny A, C, K a B. Vitamíny můžete také krmit vrcholy pěstovaných rostlin.V létě se tráva obvykle podává celá, v zimě sušená a drcená.Takédo míchaček lze přidat sušenou trávu.

Drůbež je vlákninou špatně trávena.Proto jí musí být dána pouze mladá tráva, která neměla čas zdrsnit.

Zelímůže také fungovat jako sukulentní krmivo.Je snadno snědena ptákem.Nejlepší je dávat kuřata v práškové formě.

Jehličnany

Jehly mohou krmit mouku z jehel kuřatům, a to jak v čisté formě, tak jako součást různých kaší.

Nejlépe se používá v zimě, když pták trpí nedostatkem vitamínů, protože je bohatý na vitamin C a karoten.Je tedy možné zlepšit fyziologický stav kuřat, zlepšit jejich imunitu a zvýšit produkci vajec.

Seno

Nejvíc ze všeho pták má rád seno z jetele a vojtěšky.Může být podáván buď celý, nebo v drcené formě.Jetel a vojtěška jsou zvláště bohaté na bílkoviny, provitaminy a minerální složky (zejména fosfor a vápník).

Dort a moučka

Tento druh doplňku krmiva je pro drůbež považován za velmi důležitý z důvodu vysokého obsahu bílkovin (asi 41–43%).

Žaludy

Obyvatelé oblastí bohatých na dubové háje a lesy si mohou dovolit přidat ke krmení ptáků pozemní žaludy.Obsahují relativně malé množství proteinu.

Jsou však bohatí na uhlohydráty a tuky.Je třeba si uvědomit, že krmení žaludů nosnicím může vést k tomu, že žloutek získá nahnědlý odstín.

Lepšístačí použít žaludy jako vrchní zálivku pro drůbež, která je krmena.

živočišného původu

Jako doplňkové krmivo lze do krmiva pro drůbež zahrnout krmivo pro zvířata.

Obvykle se používá tvaroh, mléko, maso, kostní a rybí moučka.Tyto přísady obsahují všechny aminokyseliny nezbytné pro kuřecí tělo, čímž se zvyšuje produktivita ptáka.

Někteří chovatelé drůbeže krmí kuřata žížaly, které sami za tímto účelem pěstují na pozemcích pro domácnost.To vám umožní poskytnout ptákům živočišnou návnadu, a to i v zimě.

Zahradní odpad

Kuřatům lze také dát zahradní odpad.Například zkažená jablka nebo hrušky ptáků budou vnímány jako skutečné pochoutky.Na základě shnilých bobulí a ovoce můžete vařit různé ptačí mízy.

Minerální doplňky

Minerální krmiva hrají důležitou roli ve stravě drůbeže, zejména u plemen vajec.

K tomu, aby se vytvořilo jedno vejce, musí tělo ptáka utratit asi 2 g vápníku.Proto by kuřata měla mít stálý neomezený přístup k minerálním doplňkům.

Neubližuje přidávání minerálních návnad do mísičů nebo jejich podávání v kombinaci s krmnými směsmi.

Minerální přísada lze považovatstolní sůl, křída, vápenec, popel, kostní moučka nebo štěrk .Před podáním ptáka musí být opatrnímlít.

Sůl slouží jako zdroj pro ptáky takových prvků, jako je sodík a chlor.Při přidávání do stravy je však třeba postupovat opatrně.Jeho koncentrace by neměla přesáhnout 0,5 g za den na hlavu ptáka.

Krmné směsi

Dalším důležitým detailem každodenní výživy kuřat jsou krmné směsi.

Jedná se o optimálně vyvážené suché krmivo pro všechny drůbež pro všechny drůbež, které lze vyrábět ve volné formě i ve formě válcových granulí.

Musí být v krmítku pro ptáky po celý den.Krmná směs, která se vyrábí ve formě granulí, je mnohem výhodnější pro krmení drůbeže, která je držena na obsahu hospodářských zvířat.

Volný je naopak vhodnější pro ty, kteří jsou chováni na typu, který není vystaven.

Krmivo zpravidla obsahuje pšenici a krmivo, uhličitan vápenatý.sójové boby, slunečnicová moučka, rostlinné tuky, sůl a vitamínové doplňky.Nekupujte krmné směsi, které zahrnují barviva, léky, hormonální doplňky a látky zlepšující chuť.

Voda

Za normálních podmínek (teplota okolí 12 až 18 stupňů Celsia) spotřebuje kuřecí klepání 250 až 300 g vody.

Pokud se teplota v místnosti nebo množství spotřebovaného krmiva zvýší, poptávka ptáka po vodě se odpovídajícím způsobem zvýší.Kuře obecně preferuje pitné vody po krmení.Přesto by kuřata měla mít stálý volný přístup k pitívoda.

V případě potřeby může být v zimě voda částečně nahrazena sněhem. Zde si můžete přečíst více o pití kuře.

Správné zacházení s krmivem před krmením podporuje lepší absorpci drůbeží.Zlepšuje také chutnost krmiva a zabraňuje výskytu některých akutních onemocnění.Způsob zpracování krmiva se může lišit v závislosti na věkové skupině kuřat, pro která jsou určena.